سلامتی و پزشکی

تب و تاب ایرانی ها، برای تحصیل و اقامت در کانادا!

روزنامه هفت صبح - فرید عطارزاده: از سال گذشنه و با فرمان جدید ترامپ در خصوص محدودیت های ورود ایرانی ها به آمریکا، موج ورود ایرانی ها به کانادا افزایش چشمگیری پیدا کرد. دولت کانادا نیز با زیرکی توانست از آن بهره لازم را ببرد و با تسهیل قوانین ورود و مهاجرت...

19 آذر 1398

جایگاه 4 ایران در تولید علم نانو جهان، 10 دانشگاه نانویی ایران

جعفر مهراد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: بر اساس این گزارش بیش از 154 هزار مقاله مرتبط با فناوری نانو در سال 2017میلادی در وب آو ساینس منابع شده است.

17 آذر 1398

تداوم ارائه خدمات درمانی هلال احمر تا انتها صفر در عراق، خدمت رسانی 150 کادر درمانی تازه نفس در 5 درمانگاه

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: در دور دوم خدمت رسانی هلال احمر به زوار اربعین، با توجه به کاهش تعداد زوار عتبات عالیات و کاهش تعداد مراجعان به درمانگاه های این سازمان، تعداد نیرو های هلال احمر نیز کاهش پیدا نموده است.

15 آذر 1398

آلوده شدن عجیب اسپرم به ویروس زیکا

به گزارش خبرنگاران، اکنون دانشمندان این پرسش را مطرح می نمایند که اصولا ویروس زیکا تا چه مدت در بدن افراد باقی می ماند؟ تحقیقات نشان می دهد این مدت دو برابر مدت زمانی است که پیشتر تصور می شده است.

13 آذر 1398

محکومیت یک نویسنده به خاطر محبوبیت!

کتاب های الکساندر دوما از همان ابتدای انتشار پرفروش بودند و روستازاده فرانسوی را به سلطان پاریس بدل کردند. این نویسنده فرانسوی خالق شاهکارهایی همچون سه تفنگدار و کنت مونت کریستو است که منتقدان پس از گذشت دو قرن، هنوز هم محبوبیتش میان عامه مردم را زیر...

10 آذر 1398

مقام عراقی: بیش از سه و نیم میلیون زائر از مرزهای زمینی وارد عراق شده اند

فرمانده مرزبانی عراق از ورود بیش از سه و نیم میلیون زائر به این کشور به وسیله مرزهای زمینی برای شرکت در مراسم اربعین امام حسین (علیه السلام) اطلاع داد.

10 آذر 1398

فرود عقاب در حیاط خانه ای در بلوار ارتش

ورود یک عقاب به حیاط خانه ای در بلوار ارتش موجب وحشت و ترس ساکنانش شد.

8 آذر 1398

دغدغه ای جز بازگشت مصدومان نداریم، هیچ موقع کامل نبودیم

محمد کشاورز در گفتگو با خبرنگاران، درباره آخرین وضعیت تیم فوتسال گیتی پسند در تعطیلات نیم فصل گفت: خوشبختانه همه چیز خوب پیش می رود. تمرینات تیم شروع شده و اردوی یک هفته ای را در اصفهان، ساوه و مشهد داریم. برای انجام دو بازی به ساوه رفته بودیم و سپس به...

5 آذر 1398

فراوری 56 درصد مواد اولیه دارویی در ایران

عضو هیئت مدیره سندیکای فراوریکنندگان مواد شیمیایی دارویی و بسته بندی دارویی با تاکید بر این که تحریم ها تاثیری در فراوری مواد اولیه دارویی نداشته است، گفت: تخمین زده می گردد که حدود 56 تا 60 درصد از مواد اولیه دارویی در داخل کشور فراوری می گردد.

4 آذر 1398

خواص آسپرین برای پوست و زیبایی

قرص آسپرین یکی از پرطرفدارترین قرص های موجود است که خواص ضد التهابی دارد که اغلب به عنوان ضد درد و تب بر استفاده می گردد.

4 آذر 1398

اعتبار ویزای سنتی کم شد

بر اساس اعلام سازمان جهانی گردشگری، روند استفاده از ویزای الکترونیکی و فرودگاهی در چند دهه اخیر با رشد قابل ملاحظه ای همراه بوده است.

28 آبان 1398

روند افزایش چاقی در بچه ها نگران کننده است

یک سوم دنیا، در حال مبارزه با قحطی و یک سوم دیگر با چاقی مبارزه می نمایند. تعداد بیماران مبتلا به چاقی در دنیا نیز افزایش یافته و بیشترین نگرانی در این مورد، چاقی بچه ها است.

19 آبان 1398

اطلاع نگاشت ، بهداشت تغذیه در اربعین

افرادی که در پیاده روی اربعین شرکت می نمایند، باید نکاتی بهداشتی را رعایت نمایند تا این سفر را به سلامت بگذرانند.

18 آبان 1398

عبدالمهدی: کوشش می کنیم خواسته های منصفانه شهروندان را برآورده کنیم

نخست وزیر عراق در بیانیه ای در واکنش به تظاهرات در بغداد، بصره و بعضی از دیگر شهرهای عراق به شهروندان عراقی اطمینان داد دولت در کوشش است خواسته های منصفانه شهروندان را برآورده کند.

14 آبان 1398

خنده های روحانی نشان داد فشار آمریکایی ها بی نتیجه بوده ، طرح بیشتر مقابل بیشتر رئیس جمهور شامل مذاکرات موشکی نیست

سخنگوی دولت گفت: طرح بیشتر در مقابل بیشتر روحانی که توسط وی در سخنرانی سازمان ملل مطرح شد به هیچ وجه شامل مذاکرات موشکی یا دیگر مسائل نیست.

13 آبان 1398

غلظت گوگرد بنزین در تهران 3 برابر حد مجاز اعلام شد

نمونه برداری های صورت گرفته از سوخت بنزین در تهران نشان می دهد که غلظت گوگرد در کلیه نمونه ها - شامل بنزین معمولی و سوپر - سه برابر حد مجاز است.

3 آبان 1398

تهاجم عربستان به یمن کاملا شکست خورده است

دیوید میلیبند وزیر امورخارجه پیشین انگلیس گفت تهاجم عربستان به یمن کاملا شکست خورده است.

2 آبان 1398

مرگ یک دانشمند هسته ای مصری در هاله ای از ابهام

دادستانی کل مراکش دستور کالبدشکافی جسد یک دانشمند هسته ای مصری را داد که در شرایطی مبهم در یکی از هتل های مراکش از دنیا رفته است.

1 آبان 1398

محققان ایرانی فناوری برای شناسایی سرطان پوست ابداع کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ساینس دیلی، گروهی از دانشمندان به رهبری نگار متوسلیان و با همکاری امیر میربیک سبزواری، دستگاهی ابداع نموده اند که قابلیت شناسایی سرطان پوست را دارد.

30 مهر 1398

طبیبان گریزپا در دام مالیات چی ها

ظرفیت مالیاتی پزشکان چیزی بالغ بر 6هزارمیلیارد تومان عنوان شده است. این در حالی است که این قشر فرهیخته مبلغی بسیار ناچیزتر از این را در کارنامه های مالیاتی خود دارند.

27 مهر 1398
تعداد: (53)