علم و تکنولوژی

تب و تاب ایرانی ها، برای تحصیل و اقامت در کانادا!

روزنامه هفت صبح - فرید عطارزاده: از سال گذشنه و با فرمان جدید ترامپ در خصوص محدودیت های ورود ایرانی ها به آمریکا، موج ورود ایرانی ها به کانادا افزایش چشمگیری پیدا کرد. دولت کانادا نیز با زیرکی توانست از آن بهره لازم را ببرد و با تسهیل قوانین ورود و مهاجرت...

19 آذر 1398

جایگاه 4 ایران در تولید علم نانو جهان، 10 دانشگاه نانویی ایران

جعفر مهراد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: بر اساس این گزارش بیش از 154 هزار مقاله مرتبط با فناوری نانو در سال 2017میلادی در وب آو ساینس منابع شده است.

17 آذر 1398

ازدیاد برداشت از میادین نفتی با فناوری نانو

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ساناز تاجیک مجری طرح با اشاره به آخرین برآوردهای آژانس بین المللی انرژی، گفت: بر این اساس تقاضای جهانی انرژی تا 20 سال آینده در حدود 50 درصد افزایش خواهد یافت و در این میان نفت خام و سایر انرژی های فسیلی...

15 آذر 1398

محکومیت یک نویسنده به خاطر محبوبیت!

کتاب های الکساندر دوما از همان ابتدای انتشار پرفروش بودند و روستازاده فرانسوی را به سلطان پاریس بدل کردند. این نویسنده فرانسوی خالق شاهکارهایی همچون سه تفنگدار و کنت مونت کریستو است که منتقدان پس از گذشت دو قرن، هنوز هم محبوبیتش میان عامه مردم را زیر...

10 آذر 1398

حسگر اثر انگشت گلکسی اس 10 مشکل ساز شد

حسگر اثر انگشت موبایل گلکسی اس 10 سامسونگ دارای مشکلاتی جدی است و هر فردی می تواند آن را باز کند. به همین دلیل سامسونگ تعهد نموده این مشکل را حل نماید.

10 آذر 1398

دومین کارگاه تخصصی تزئینات معماری در موزه فرش برگزار می شود

دومین کارگاه تخصصی تأمل در ماهیت تزئینات معماری مجموعه کاخ گلستان در آیینه زمان توسط موزه فرش ایران و با همکاری انجمن علمی فرش برگزار می شود.

8 آذر 1398

طرح جایگزین جنگلداری با رویکرد برداشت چوب تدوین نمی شود

طرح مدیریت پایدار منابع طبیعی منطقه هیرکانی که به طرح جایگزین جنگلداری معروف است، قرار است که از سال آینده اجرایی شود و همزمان با آن طرح تنفس به پایان برسد. مدیرکل دفتر جنگلداری و امور بهره برداری سازمان جنگل ها ضمن ارائه جزییاتی از این طرح می گوید: هدف...

2 آذر 1398

چگونه چندین اپلیکیشن در iOS را با هم انتخاب کنیم و حرکت دهیم

احتمالا بسیاری از کاربران آیفون و آیپد آرزو دارند چندین اپلیکیشن را با هم انتخاب و حرکت دهند. مثلا، به صفحه اصلی ببرند یا در یک مجموعه اپ قرار دهند و شاید چینش آن ها را دستکاری نمایند.

29 آبان 1398

فارس من، محدودیت های اینترنتی عراق و پاسخ مسؤولان

تعدادی از مخاطبان در سامانه فارس من نسبت به پوشش دهی ارتباطی و اینترنتی در جهت پیاده روی نجف به کربلا اعتراض داشتند که این موضوع پی گیری شد.

24 آبان 1398

تفاهم نامه بنیاد دانشگاه امیرکبیر برای گسترش کسب وکارهای نوآورانه

بنیاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بزرگترین شرکت حوزه نوآوری باز در راستای توسعه کسب و کارهای نوآورانه تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

24 آبان 1398

اولویت کاری وزارت ارتباطات چیست، مطالبه کاربران برای کیفیت خدمات

به گزارش خبرنگاران، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف دریافت نظرات مخاطبان نسبت به اولویت های کاری خود، اقدام به تهیه نظرسنجی در این زمینه نموده است.

20 آبان 1398

معرفی شرکت هواپیمایی ایر آسیا

آشنایی با شرکت هواپیمایی ایر آسیاشاید اکثر کسانی که به مالزی سفر نموده اند، باهواپیماهای ایر آسیا(AirAsia) و خدمات این شرکت هواپیمایی آشنایی داشته باشند. امروز می خواهیم در خبرنگاران کلیه ابعاد و خدمات این شرکت هواپیمایی که پروازهای ارزان قیمت را با کیفیت...

20 آبان 1398

برنامه برای پرتاب ماهواره های ایرانی، به دنبال دیپلماسی با کشورهای منطقه هستیم

رئیس سازمان فضایی ایران برنامه های این سازمان برای پرتاب ماهواره های ایرانی را تشریح کرد.

19 آبان 1398

پژوهشکده تربیت مدرس با مرکز اکولوژی انسانی سوئد تفاهم نامه همکاری امضا کردند

پژوهشکده محیط زیست دانشگاه تربیت مدرس با مرکز اکولوژی انسانی سوئد با انعقاد تفاهم نامه ای، با یکدیگر همکاری می نمایند.

18 آبان 1398

تظاهرات در بغداد و چند شهر عراق از سرگرفته شد

گزارش منابع امنیتی و رسانه ای عراق حاکی است اعتراضات سیاسی و اجتماعی در چند شهر عراق و همچنین چندین نقطه بغداد پایتخت، ساعتی پیش از سر گرفته شد.

17 آبان 1398

بانک اطلاعاتی نخبگان ایلام تشکیل شود

معاون استاندار ایلام گفت: امروز برای توسعه نیازمند برنامه ریزی و اتخاذ راهکارهای مناسب در راستا ظرفیت سازی و مشارکت جویی نخبگان جامعه هستیم و برای تحقق این مهم باید بانک اطلاعاتی نخبگان در استان تشکیل شود.

16 آبان 1398

23مقصد فوق العاده گردشگری در سراسر دنیا (قسمت آخر)

معمولا هنگام تصمیم گیری برای مسافرت بعضی از مکان های شناخته شده مثل پاریس یا ونیز جزو اولین گزینه هایی هستند که به ذهن می رسند. در کنار این نام های مشهور، محل هایی نیز وجود دارند که کمتر شناخته شده اند ولی دیدن آن ها بسیار لذت بخش است و مقاصد خوبی برای...

12 آبان 1398

برگزاری جشن توسط مردم کشمیر پس از سخنرانی عمران خان در سازمان ملل

در پی دفاع نخست وزیر پاکستان از حقوق مردم کشمیر و تلاش وی برای همراه ساختن کشورهای دنیا، کشمیری ها با شکستن حکومت نظامی جشن برگزار کردند.

11 آبان 1398

چگونگی مشاهده سابقه موقعیت مکانی در نقشه های گوگل

شاید بسیاری از کاربران نقشه های گوگل مطلع نباشند که می توانند به راحتی تاریخچه موقعیت مکانی خود را بررسی کرده و همه مکانهایی را که در یک تاریخ خاص سفر کرده اند مشاهده کنند.

10 آبان 1398

آنالیز کاربرد روش نقشه شناختی فازی در فرایند تحلیل اطلاعات

کاربرد روش نقشه­ شناختی فازی در فرایند تحلیل اطلاعات در دومین همایش ملی روش های تحلیل اطلاعات آنالیز می گردد.

10 آبان 1398
تعداد: (89)