پکن: چین شوروی نیست؛ آمریکا ذهنیتش را عوض کند

به گزارش پسرک کامپیوتری، کین گانگ سفیر چین در آمریکا با انتقاد شدید از ذهنیت جنگ سردی سیاستمداران و مقام های واشنگتن، خواهان تغییر ذهنیت آنها شد و هشدار داد، چین اتحاد جماهیر شوروی نیست.

پکن: چین شوروی نیست؛ آمریکا ذهنیتش را عوض کند

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی شدت گرفتن مواضع ضد چینی مقام های مختلف دولت جو بایدن، سفیر پکن در واشنگتن از آمریکا خواست ذهنیت جنگ سردی خود را کنار بگذارد.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کین گانگ سفیر چین در آمریکا به شدت از مواضع و ذهنیت رهبران و تحلیلگران آمریکایی در قبال چین انتقاد کرد.

سفیر پکن در واشنگتن در مراسمی که به وسیله کمیته ملی غیرانتفاعی روابط ایالات متحده و چین برگزار گردید، گفت: سیاست تند دولت قبلی آمریکا در قبال چین به روابط ما آسیب جدی وارد نموده است و این شرایط تغییر ننموده است.

این مقام ارشد پکن با اشاره به مواضع تند دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا تاکید نمود که دولت دموکرات جو بایدن تغییری ایجاد ننموده و همان مواضع را ادامه داده است.

کین گانگ در این مراسم که با حضور هنری کیسینجر وزیر خارجه اسبق آمریکا برگزار گردید، گفت: چین، اتحاد جماهیر شوروی نیست.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، هنری کیسینجر در زمان عهده دار بودن مسئولیت وزارت خارجه آمریکا در زمان دولت رذیچارد نیکسون زمینه ساز عادی سازی روابط بین واشنگتن و پکن شده بود.

سفیر چین در آمریکا با برشمردن و شرح فساد داخلی در اتحاد جماهیر شوروی و رقابت نظامی ناپایدار آن با بلوک غرب به رهبری آمریکا در زمان جنگ سرد، گفت: فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به دست خودش صورت گرفت.

وی با بیان اینکه چین از تاریخ درس گرفته و راه متفاوتی را دنبال نموده است، بیان کرد که با وجود فروپاشی فاجعه بار اتحاد چین و شوروی در دهه 1960، چین پیشرفت کرد و با غلبه بر قحطی و کمبود غذا، حالا دومین اقتصاد عظیم دنیا شد.

سفیر چین در آمریکا با انتقاد شدید از مواضع ضد چینی دولت آمریکا گفت: امروز وقتی ایالات متحده تصمیم می گیرد از قدرت دولتی برای سرنگون کردن (شرکت) هوآوی استفاده کند، به قول بسیاری از چینی ها فقط می تواند نه فروپاشی هوآوی بلکه ظهور شرکت های بیشتری مانند هوآوی را انتظار داشته باشد.

به گفته او، چین مایل است ارتباطات خود با ایالات متحده را بین بخش های امور خارجه، اقتصاد، امور اقتصادی، اجرای قانون و ارتش تقویت کند و مکانیسم های تبادل نظر را بازسازی کند. این بدان منظور است که درک دقیقی از نیات مقاصد سیاست یکدیگر داشته باشیم، آنها را اداره نموده و تفاوت ها را به شیوه ای سازنده مدیریت کنیم.

دیپلمات ارشد پکن مستقر در واشنگتن در خاتمه اضافه نمود: دیدار های رده بالا بین مقامات آمریکایی و چینی با وجود روابط تیره همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1713

به "پکن: چین شوروی نیست؛ آمریکا ذهنیتش را عوض کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: چین شوروی نیست؛ آمریکا ذهنیتش را عوض کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید