لاوروف: آمریکا به دنبال استقرار نیروی بیشتر در لهستان است

به گزارش پسرک کامپیوتری، وزیر امور خارجه روسیه گفت، واشنگتن از برنامه ای برای استقرار نیروی نظامی بیشتر در لهستان صحبت می نماید که نقض مستقیم معاهده روسیه و ناتو محسوب می گردد.

لاوروف: آمریکا به دنبال استقرار نیروی بیشتر در لهستان است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه پنجشنبه شب گفت، آمریکا میخواهد نیروهای نظامی بیشتری را در لهستان مستقر کند.

به نوشته خبرگزاری تاس، لاوروف در کنفرانسی خبر در حاشیه نشست قطب شمال در ایسلند گفت: به طور ویژه، برنامه [استقرار نیروی ناتوی بیشتر] مورد بحث نهاده شد و روز گذشته در این باره از [آنتونی] بلینکن [همتای آمریکایی] شرح خواستم.

وزیر امور خارجه روسیه اضافه کرد: واشنگتن از برنامه ای برای استقرار بیشتر و چشمگیر نیروی نظامی در لهستان صحبت می نماید که نقض مستقیم معاهده فاندینگ 1997 میان روسیه و ناتو است.

لاوروف در ادامه گفت: امیدوارم کشورهای ناتو این را درک نمایند که این مسئله ای دوجانبه نبوده و مستقیماً به تعهدات چندجانبه این بلوک در قبال روسیه مربوط است.

بلینکن و لاوروف بامداد پنجشنبه برای اولین بار در حاشیه این نشست با یکدیگر ملاقات نموده و اختلافات میان مسکو و واشنگتن را به بحث گذاشتند.

سخنگوی کرملین پس از انجام این ملاقات با مثبت ارزیابی کردن آن گفت که این گفت وگوها به تحلیل روابط دو کشور یاری نموده اما فرایند عادی سازی روابط ساده نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1611

به "لاوروف: آمریکا به دنبال استقرار نیروی بیشتر در لهستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: آمریکا به دنبال استقرار نیروی بیشتر در لهستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید