مسکو: نشست خبری بایدن از پیش مشخص شده و تبعیض آمیز بود خبرنگاران

به گزارش پسرک کامپیوتری، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با کنایه به ادعای آزادی بیان آمریکایی ها، نخستین نشست مطبوعاتی رئیس جمهور این کشور را از قبل مشخص شده خواند و اضافه کرد خبرنگاران آمریکایی در این نشست با تبعیض روبه رو بودند.

مسکو: نشست خبری بایدن از پیش مشخص شده و تبعیض آمیز بود خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (آدینه) نخستین نشست مطبوعاتی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را از قبل معین شده خواند و اضافه کرد ابزارهای ارتباطی رهبری آمریکا با خبرنگاران نگران نماینده است.

به گزارش اسپوتنیک، زاخارووا در این خصوص گفت: به نظر می رسد واضح است که کنفرانس مطبوعاتی از قبل معین شده بود. شخصاً من را شوکه کرد، پنهانش نمی کنم. انتظار نداشتم چنین رویداد اطلاعاتی از قبل برنامه ریزی شده ای در آمریکا در این سطح برگزار گردد.

وی اضافه کرد شاهد بودن چنین رفتاری از واشنگتن که همواره از آزادی بیان دم می زند، عجیب است. خبرنگاران آمریکایی با تبعیض روبه رو شدند.

این دیپلمات روس گفت: اخیراً رسانه های جمعی روسیه مورد تبعیض قرار گرفتند. امروز می بینیم چطور نه تنها رسانه های جمعی خارجی در معرض تبعیض قرار می گیرند، بلکه خود روزنامه نگاران آمریکایی هم هدف آن قرار دارند. نوعی انتخاب سوالات، انتخاب خبرنگار... معین بود که میدان فقط به یک گروه از روزنامه نگاران داده می شد.

زاخارووا همچنین گفت: ترسناک است که بینیم نمایندگان فعلی مقامات آمریکایی از چه روش هایی در رابطه با رسانه ها استفاده می نمایند.

به گزارش این خبرگزاری، پنجشنبه شب (به وقت تهران) بایدن اولین کنفرانس مطبوعاتی رسمی خود به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده را برگزار کرد که کمی بیش از یک ساعت به طول انجامید. در طول این مدت، بایدن مانند رویدادهای قبلی چند بار گاف داد که یکی از آن ها این بود که به خبرنگاران گفت به مدت 120 سال سناتور بوده است.

در عین حال، بعضی رسانه ها گزارش دادند که وی از برگه های تقلب هنگام صحبت استفاده می نموده که بعضی تصاویری که در شبکه های اجتماعی منتشر شد باعث تقویت این باور شد که کل نشست از پیش نوشته شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1479

به "مسکو: نشست خبری بایدن از پیش مشخص شده و تبعیض آمیز بود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: نشست خبری بایدن از پیش مشخص شده و تبعیض آمیز بود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید