دیپلمات ارشد چین: باید از تکرار خروج آمریکا از برجام ممانعت کرد

به گزارش پسرک کامپیوتری، نماینده چین در مذاکرات وین با مشروع و قانونی خواندن نگرانی های ایران درباره برطرف تحریم ها، تاکید نمود که واشنگتن باید ابتدا تحریم های غیرقانونی علیه تهران و طرف های ثالث را بردارد.

دیپلمات ارشد چین: باید از تکرار خروج آمریکا از برجام ممانعت کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وانگ کان نماینده چین در سازمان های بین المللی مستقر در وین و نماینده این کشور در مذاکرات احیای برجام، بعد از انتها نشست کمیسیون مشترک گفت وگوی کوتاهی با خبرنگاران انجام داد.

وانگ درباره فرایند مذاکرات وین گفت: آمریکا باید وقت کشی و اهمال را کنار بگذارد و برای برداشتن کامل و جامعه تحریم ها [ایران] اقدام قاطعی کند. طرف های مرتبط هم باید اقدامات مؤثر برای جلوگیری از تکرار خروج [آمریکا] از برجام یا اعمال مجدد تحریم ها اجتناب کرد.

به نوشته وبگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی چین در وین، وی همچنین شرح داد: نگرانی های ایران درباره برداشتن تحریم ها، مشروع و قانونی هستند. آمریکا باید ابتدا تمام تحریم های غیرقانونی یکجانبه بر [ایران] و طرف های ثالث را بردارد. تحریم تسلیحات متعارف علیه [ایران] که با برجام و قطعنامه های مرتبط شورای امنیت همخوانی ندارد نیز باید برداشته شوند.

این دیپلمات چینی سپس از همه طرف های دخیل در مذاکرات وین خواست کوشش های خود را برای رسیدن به راهکاری جهت بازگرداندن سریع آمریکا و ایران به اجرای کامل برجام دو برابر نمایند.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات وین با بیان اینکه سرعت پیشرفت مذاکرات به اندازه کافی نیست، گفت مسئله اصلی که هنوز حل نشده، نحوه اجرای توافق است. (جزئیات بیشتر)

پنجمین دور مذاکرات وین از چهارم تا 12 خرداد در وین برگزار گردید. عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران چهارشنبه 12 خرداد ماه و پس از نشست کمیسیون مشترک برجام در گفت وگویی با بیان این که منطقا دور آینده می تواند دور انتهای مذاکرات وین باشد، یادآور شد: در مذاکرات دیپلماتیک هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه همچنین در اظهاراتی دیگر با بیان این که پیشرفت های خوبی در فرایند مذاکرات در وین حاصل شده، ولی بر سر بعضی موضوعات کلیدی باید به توافق دست یافت، گفت: زمان آن است که آمریکا و اروپا تصمیمات سخت خود را بگیرند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1621

به "دیپلمات ارشد چین: باید از تکرار خروج آمریکا از برجام ممانعت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات ارشد چین: باید از تکرار خروج آمریکا از برجام ممانعت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید