تقویت اسپرم با مواد ویتامین دار طبیعی!

به گزارش پسرک کامپیوتری، برای تقویت اسپرم می توان از انواع مواد خوراکی خوشمزه سرشار از ویتامین مصرف کرد؛ البته هر ماده ویتامینی برای بهبود کیفیت اسپرم موثر نیست!

تقویت اسپرم با مواد ویتامین دار طبیعی!

یکی از مسائلی که هم اکنون جامعه جهانی و همچنین جامعه ایران با آن روبرو شده است، کاهش باروری چه در مردان و چه در زنان است. یکی از مباحثی که کمتر به آن دقت می گردد، باروری مردان است. کاهش اسپرم و یا کاهش قدرت باروری اسپرم های مردان یکی از دلایل ناباروری در مردان است که با تقویت اسپرم ها می توان به بارروری بیشتر امیدوار بود .

منی خارج شده از بدن مردان حاوی میلیون ها و شاید میلیاردها اسپرم باشد که این اسپرم ها وظیفه چسبیدن به تخمک های زن را دارند. چسبیدن اسپرم مردان به تخمک زنان باعث ایجاد لقاح شده و فرزند به وجود می آید. در صورتی که اسپرم ضعیف باشد نمی تواند عملیات لقاح را به درستی و کامل انجام دهد؛ در نتیجه باید به تقویت اسپرم اهمیت ویژه ای داده گردد .

تقویت اسپرم با داروهای شیمیایی

تقویت اسپرم به روش های مختلفی انجام می گردد. یکی از این روش ها داروهای شیمیایی است. این داروها اگر چه می توانند در فرایند افزایش اسپرم و حتی تقویت اسپرم نقش ایفا کنند، اما عوارض بسیار زیادی برای بدن دارند. عوارض این داروها آنقدر زیاد است که نمی توان آنها را نام برد. داروهای شیمیایی نه تنها برای این مورد، بلکه به صورت کلی مضر هستند. در واقع این داروها مسئله ای را حل نمی کنند؛ بلکه درمان های موقتی انجام می دهند و یا با درمان یک بیماری زمینه چینی بیماری بعدی را فراهم می کنند. به هیچ وجه استفاده از داروهای شیمیایی برای تقویت اسپرم توصیه نمی گردد. قرص تقویت اسپرم و یا موارد این چنینی گزینه مناسبی برای این موضوع نخواهند بود.

مواد گیاهی و تقویت اسپرم

درمان بیماری های مختلف اگر به صورت طبیعی و از دامان طبیعت گرفته گردد، خوب و مورد قبول است. مواد گیاهی می توانند درمان را به بهترین نحو انجام دهند. البته اطبا طب سنتی بر این باورند که باید داروهای گیاهی و طبیعی نیز با مجوز طبیب حاذق مصرف گردد تا تاثیرات خاص خود را داشته باشد.

برای تقویت اسپرم نیز باید مواد و داروهای گیاهی مناسبی مورد استفاده قرار گیرد تا در کنار اصلاح این مشکل، مشکل جدیدی در بدن ایجاد نگردد و این اهمیت طب سنتی را تعیین می کند. داروهای گیاهی مختلفی برای تقویت اسپرم وجود دارد؛ اما بهترین درمان خوراکی ها و میوه هایی است که در طول روز و با لذت تمام نوش جان می کنید. تحقیقات نشان داده است که استفاده از مواد طبیعی موجود در سبد غذایی افراد حتی بهتر از داروهای گیاهی و جوشانده ها و دمنوش هایی که برای تقویت کیفیت اسپرم تجویز می گردد کاربرد دارد؛ چرا که فرد با لذت تمام آن ها را میل می کند. آوووکادو، شکلات سیاه، گردو، مارچوبه، موز و سیر از بهترین مواد خوراکی هستند که می توانند کیفیت اسپرم را افزایش دهند.

تقویت اسپرم با آووکادوی خوشمزه

یکی از مسائلی که باعث کاهش کیفیت اسپرم می گردد، کمبود ویتامین است. آووکادو به عنوان یک میوه گرمسیری سرشار از ویتامین های مختلف است. ویتامین E و ویتامین B6 از جمله این ویتامین هاست. هر دو این ویتامین ها و به ویژه ویتامین E در تقویت اسپرم نقش ایفا می کند و به همین علت آووکادو گزینه ای مناسب و البته خوشمزه برای بالابردن کیفیت اسپرم است.

شیرینی تقویت اسپرم با شکلات تلخ

شاید کمتر کسی به اهمیت شکلات های تیره رنگ یا همان شکلات تلخ در تقویت اسپرم آگاه باشد. این ماده شگفت انگیز دارای ماده ای به نام آرژنین هیدروکلراید است. ماده گفته شده می تواند شمار اسپرم ها و مایع منی را دو برابر کند و در کنار آن وظیفه بالابردن کیفیت اسپرم ها را نیز به خوبی انجام می دهد.

کیفیت اسپرم و مصرف گردو

جالب است بدانید که گردو نیز مانند شکلات تلخ حاوی مقادیر فراوانی از آرژنین است. این ماده می تواند تعداد ، کیفیت و میزان اسپرم ها را در بدن مردان افزایش دهد. علاوه بر این ماده، با توجه به اینکه گردو سرشار از امگا3 است، خون رسانی به بیضه ها را تسریع بخشیده و همین امر فرایند تولید اسپرم را بهبود می بخشد. علاوه بر این ها به علت خواص آنتی اکسیدانی گردو، کیفیت اسپرم حفظ خواهد شد. تمامی این موارد نتیجه ای جز تقویت اسپرم بر جای نخواهد گذاشت؛ پس تا می توانید گردو مصرف کنید.

محافظت از بیضه ها با مارچوبه

وجود ویتامین C و ویتامین K در مارچوبه، این ماده را به معجونی شگفت انگیز برای بیضه ها بدل ساخته است. محافظت از بیضه ها خود عاملی برای بالا بردن کیفیت اسپرم است. ویتامین سی موجود در مارچوبه رادیکال های آزاد موجود در بیضه ها را کاهش داده و همین موضوع نیز باعث تقویت اسپرم می گردد.

تقویت اسپرم با موز

موز به عنوان یکی از خوشمزه ترین و محبوب ترین میوه های گرمسیری، نقش بسیار مهمی در تقویت اسپرم دارد. این میوه خوشمزه نیز مانند بسکمک از مواد گفته شده حاوی مقادیر زیادی ویتامین است که می توانند روی عملکرد بیضه ها و کیفیت اسپرم تاثیرگذار باشند. علاوه بر این موز دارای آنزیمی است که برومولین نام داردو این ماده هورمون های جنسی مردانه را متعادل می کند.

سیر و افزایش جریان خون در بیضه ها

افزایش سرعت خون باعث افزایش قدرت اسپرم ها می گردد و سیر یکی از بهترین گزینه هایی است که می تواند در این امر کمک کند. علاوه بر این وجون ویتامین های مختلف به ویژه ویتامین بی6 نقش محافظتی از اسپرم ها را داشته می نمی گذارد قدرت اسپرم ها کاهش یابد.

در پایان باید اشاره کنیم که استفاده از این مواد باید به صورت منظم و متناوب باشد تا شما به سادگی و به خوشمزگی! تقویت اسپرم خود را به روش کاملا طبیعی انجام داده تا مسائل ناباروری مردانه نیز برطرف گردد.

منبع: setare.com
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1328

به "تقویت اسپرم با مواد ویتامین دار طبیعی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت اسپرم با مواد ویتامین دار طبیعی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید