ادعای جمهوری آذربایجان نسبت به کنترل بر چند نقطه دیگر در قره باغ

به گزارش پسرک کامپیوتری، خبرنگاران : در ادامه نبرد بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، باکو از کنترل بر چند نقطه دیگر در قره باغ کوهستانی اطلاع داد.

ادعای جمهوری آذربایجان نسبت به کنترل بر چند نقطه دیگر در قره باغ

جهت دریافت خدمات طراحی ویلاهای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، در ادامه تقابل جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره باغ کوهستانی، باکو چهارشنبه بعد از ظهر از کنترل بر چند بخش دیگر(روستا) در قره باغ اطلاع داد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از الهام علی ف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان نوشت که نیروهای مسلح این کشور کنترل چند منطقه دیگر در قره باغ را در دست گرفتند. رئیس جمهوری آذربایجان همچنین گفت که دولت ارمنستان با برقراری آتش بس به دنبال خرید وقت است. علی اف تاکید نمود که اقدام ارتش ارمنستان برای توسعه مناطق درگیری و حمله به غیرنظامیان یک اقدام تروریستی است.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از رئیس جمهوری آذربایجان گزارش داد که ارتش این کشور یک سایت موشکی را در ارمنستان هدف قرار داده است.

این در حالی است که نیکل پاشینیان نخست وزیر جمهوری ارمنستان روز چهارشنبه مدعی شد که هدف ارتش جمهوری آذربایجان اشغال کامل قره باغ کوهستانی است. به نوشته خبرگزاری رویترز پاشینیان در سخنان خود با اتهام زنی علیه آذربایجان و ترکیه گفت که این دو کشور خواهان توقف تهاجمشان نیستند. نخست وزیر ارمنستان شرایط حاکم بر منطقه را بسیار سخت توصیف کرد.

دور تازه درگیری ها بین این دو کشور همسایه خونین ترین نبرد بعد از آتش بس در سال 1994 است که تا به امروز منجر به کشته شدن شمار قابل توجهی نظامی وغیرنظامی از دو طرف شده است. درگیری های شدید نظامی در منطقه قره باغ کوهستانی از روز ششم مهر ماه میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان شروع شده است. منطقه قره باغ کوهستانی از منظر قواعد بین المللی بخشی از خاک جمهوری آذربایجان محسوب می گردد اما در حال حاضر در این منطقه یک جمهوری خودخوانده قدرت را در دست دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1201

به "ادعای جمهوری آذربایجان نسبت به کنترل بر چند نقطه دیگر در قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای جمهوری آذربایجان نسبت به کنترل بر چند نقطه دیگر در قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید