کرونا در اروپا، از شروع فرایند تایید واکسن چینی تا کاهش رضایتمندی از مدیریت بحران دولت آلمان

به گزارش پسرک کامپیوتری، آژانس دارویی اروپا فرایند تایید یک نوع واکسن چینی را شروع نموده و نتایج یک نظر سنجی هم از کاهش چشمگیر میزان رضایتمندی شهفرایندان آلمانی از مدیریت بحران کرونای دولت آلمان خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از شروع فرایند تایید واکسن چینی تا کاهش رضایتمندی از مدیریت بحران دولت آلمان

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، انواع جهش یافته ویروس کرونا در اروپا همچنان جولان داده و دردسرهای زیادی را برای شهفرایندان این اتحادیه ایجاد می نماید.

هشدار وزیر بهداشت آلمان درباره بی احتیاطی افراد واکسینه شده

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان با توجه به تصمیمات دولت برای کاهش محدودیت ها برای افراد واکسینه شده این افراد را به رعایت جوانب احتیاط فراخوانده و گفت: آلمان همچنان در موج سوم کرونا واقع شده است. وی در عین حال از طرح دولت برای کاهش محدودیت ها برای افراد واکسینه شده که از روز یکشنبه اجرایی می گردد حمایت کرد.

وزیر دادگستری دولت فدرال آلمان از تصویب آئین نامه کاهش محدودیت های کرونایی برای واکسینه شده ها و مبتلایان بهبود یافته اطلاع داد و آن را گام مهمی در جهت بازگشت به شرایط طبیعی مطرح نمود.

کریستینه لامبرشت، روز گذشته تاکید نمود در یک حکومت قانون مدار باید این موضوع روشن باشد که اعمال محدودیت ها با دلیل های موجه برای حفاظت از زندگی و سلامت دیگران امکان پذیر است.

این سیاست مدار حزب سوسیال دموکرات اضافه کرد در عین حال این مسئله هم باید روشن باشد که به محض این که این دلیل ها وجود نداشته باشند، ادامه اعمال محدودیت ها هم باید متوقف گردد.

وزیر دادگستری آلمان تاکید نمود که اصول بنیادی حاکمیت قانون فقط در شرایط مناسب معتبر نیستند، بلکه در شرایط بحرانی نیز از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

به گفته او وقتی خطر انتقال ویروس کرونا از طریق واکسینه شده ها و مبتلایان بهبود یافته به شدت کاهش پیدا می نماید، این مسئله باید در تدبیرهای پیشگیرانه نیز مدنظر قرار گیرد.

یکی از این امتیازها این خواهد بود که این افراد بر خلاف دیگر شهفرایندان برای خرید از فروشگاه های غیر مواد غذایی و مراجعه به آرایشگاه دیگر احتیاجی به ارائه آزمایش منفی ابتلا به کرونا ندارند.

این افراد همچنین اجازه خواهند داشت با دیگر شهفرایندان واکسینه شده گردهم آیند و در دیدارهای خانوادگی و محبت آمیز که شامل محدودیت تعداد حاضران هستند، به حساب نمی آیند. همچنین محدودیت رفت و آمد شبانه نیز شامل این افراد نمی گردد

امتیاز دیگر شهفرایندان واکسینه شده و مبتلایان بهبود یافته این خواهد بود که در بازگشت از سفرهای خارجی احتیاجی به قرنطینه شدن ندارند، مگر این که از منطقه ای بازگردند که در آن ویروس جهش یافته خطرناک کرونا شیوع پیدا نموده باشد

در عین حال این گروه از شهفرایندان باید همچنان در مکان هایی که استفاده از ماسک در آنها اجباری است، ماسک بزنند و فاصله گذاری فیزیکی اجتماعی را مانند دیگران رعایت نمایند

در حال حاضر بعضی ایالت های آلمان بخشی از نکات مطرح شده در مصوبه دولت ائتلافی را به اجرا گذاشته اند و به عنوان مثال در آنها افراد واکسینه شده از حقوق افرادی برخوردارند که یک آزمایش منفی تشخیص کرونا در اختیار دارند.

حدود 30 درصد شهفرایندان آلمانی اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند

بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در آلمان حدود 29.5 درصد شهفرایندان در آلمان حداقل اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند. این خبر را انستیتو رابرت کخ آلمان روز گذشته بیان کرد. 8.3 درصد شهفرایندان آلمانی هم هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

285 مرگ روزانه کرونایی در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 18034 مورد جدید به کرونا در عرض 24ساعت اطلاع داد و به این ترتیب نرخ مبتلایان در این کشور به ازای هر 100 هار نفر به 132.8 رسیده است.

در این کشور در 24ساعت گذشته 285 نفر هم جان خود را در اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

شروع آنالیز واکسن چینی در آژانس دارویی اروپا

آژانس دارویی اروپا هم آنالیز ها برای تایید یک واکسن چینی را شروع نموده است. تا به حال تنها واکسن های فراوری نماینده شرکت های غربی فایزر، مدرنا، آسترازنکا و جانسون اند جانسون در اروپا تایید شده است.

یک چهارم شهفرایندان اروپایی علیه کرونا واکسینه شده اند

بر اساس اطلاعات کمیسیون اروپایی حدود 150 میلیون دوز واکسن کرونا تا به حال در این اتحادیه تزریق شده است. فون در لاین، رئیس این نهاد اروپایی روز گذشته در پیامی توئیتری نوشت: یک چهارم شهفرایندان اروپایی اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند. در 27 عضو اتحادیه اروپا حدود 450 میلیون نفر زندگی می نمایند.

اتریش: برای اجرای طرح گذرنامه سبز منتظر اروپا نمی مانیم

سباستین کورتس، صدراعظم اتریش امروز (سه شنبه) در سخنانی خواهان تسریع فرایند اجرای این طرح کمیسیون اروپایی شده آن را ضروری دانست.

وی بیان کرد که در اجرای این طرح نمی خواهد منتظر تصمیم اتحادیه اروپا بماند.

از دهم تا 21 ماه جاری میلادی اولین طرح آزمایشی گذرنامه سبز بین بعضی کشورهای اروپایی برگزار می گردد که اتریش هم در آن شرکت خواهد نمود. در صورت موفقیت این طرح کشورهایی که در این طرح شرکت نموده اند می توانند وارد فاز عملیات واقعی شوند.

کورتس در سخنان امروز خود توضیح داد که تمایل دارد یک گذرنامه سبز یکنواخت و واحد در سراسر اروپا شکل گیرد.

اتحادیه اروپا می خواهد طرح گذرنامه سبز را تازه در تابستان اجرایی کند و این برای اتریش خیلی دیر است. کورتس تأکید کرد که در این برهه زمانی توریسم اتریش باید از مدتها پیش به جریان افتاده باشد.

صدراعظم اتریش بیان کرد که در نشست اتحادیه اروپا که در روزهای آدینه و شنبه برگزار می گردد برای اجرای سریع این طرح اروپایی کوشش خواهد نمود.

صدراعظم اتریش ضمن ابراز امیدواری برای یافتن قواعد یکنواخت برای این منظور در اتحادیه اروپا در عین حال گفت: اما ما نمی توانیم منتظر اتحادیه اروپا بمانیم، این به مفهوم خسارت گسترده به بخش های فرهنگی و گردشگری است.

وی اضافه کرد: انسان ها خواسته بجایی دارند و می خواهند به زودی دوباره نرمال زندگی نمایند، این مسئله احتیاج به قواعدی دارد و ما این کار را در اتریش با کارت ورود سبز انجام می دهیم.

اقتصاد اتریش به شدت به مسئله توریسم وابسته است و محدودیت ها برای مهار کرونا شدیداً به این بخش اتریش ضربه وارد نموده است.

کمیسیون اتحادیه اروپا چندی پیش طرح گواهی سلامت تحت عنوان گذرنامه سبز حاوی اطلاعاتی در خصوص همه گیری کووید ـ 19 از جمله واکسیناسیون یا آزمایش منفی کرونا برای تسهیل سفر در اتحادیه اروپا را تهیه نموده است و انتظار می رود تا قبل از تعطیلات تابستانی ارائه گردد.

این گواهی سلامت همچنین حاوی نتیجه آزمایش PCR یا آنتی ژن و یک سند مربوط به سطح آنتی بادی افراد بوده و برای تمام شهفرایندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و اعضای خانواده هایشان صادر خواهد شد.

افرادی که شهفرایند اتحادیه اروپا نیستند امادر آنجا سکونت دارند و همچنین گردشگران خارجی که حق سفر به سایر کشورهای عضو این نهاد را دارند، می توانند این گواهی را دریافت نمایند.

همچنین شهفرایندان کشورهای ثالث نیز می توانند با اخذ این گواهی به اتحادیه اروپا سفر نمایند.

قرار است گواهی واکسیناسیون اتحادیه اروپا تا تابستان تهیه گردد ولی پیش از این باید مورد تأیید مجلس اروپا و شورای اتحادیه اروپا قرار بگیرد

طرح اعطای گواهینامه به واکسینه شده ها در دستور کار دولت نروژ

نروژ از هم از اوایل ماه ژوئن طرح اعطای گواهینامه به افراد واکسینه شده را اجرای می نماید و به این ترتیب به گفته نخست وزیر این کشور این گواهینامه به مالکان آن امکان آزادی های بیشتری را می دهد. حدود یک چهارم شهفرایندان بلژیک اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

کاهش چشمگیر رضایتمندی از مدیریت بحران دولت آلمان

نتایج یک نظر سنجی بین المللی هم نشان می دهد که میزان رضایتمندی از مدیریت بحران دولتی در دوران کرونا در آلمان و بسیاری کشورهای دیگر کاهش چشمگیری داشته است.

بر این اساس در حالی که در بهار 2020 71 درصد شهفرایندان بر این عقیده بودند که کشورشان به خوبی به بحران کرونا واکنش نشان داده در حال حاضر تنها 48 درصد شهفرایندان چنین دیدگاهی دارند. حدود نیمی از شهفرایندان هم بر این عقیده بودند که دولت آلمان آزادی های شهفرایندان در دوران پاندمی را به شدت محدود نموده است.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 24,371نف به کرونا مبتلا شده اند و 247 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 1,946نفر به کرونا مبتلا شده اند و 4 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 9,116نفر به کرونا مبتلا شده اند و 305 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم در عرض 24 ساعت 4,515 نفر به کرونا مبتلا شده و 106 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند..

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,680,378 نفر از شروع شیوع کرونا به آن مبتلا شده اند و 105,387ا نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 4,423,796نفر به کرونا مبتلا شده اند و 127,543نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 4,059,821نفر به کرونا مبتلا شده اند و 121,738نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,544,945 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 78,399نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,448,182 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 84,285نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1550

به "کرونا در اروپا، از شروع فرایند تایید واکسن چینی تا کاهش رضایتمندی از مدیریت بحران دولت آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از شروع فرایند تایید واکسن چینی تا کاهش رضایتمندی از مدیریت بحران دولت آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید