وقوع سرقت در کرمانشاه از میانگین کشور کمتر است

به گزارش پسرک کامپیوتری، خبرنگاران/کرمانشاه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: طبق آمارهای ارائه شده، تعداد سرقت های اجرا شده در کرمانشاه از میانگین کشوری کمتر است و در این خصوص شرایط مطلوب تری داریم.

وقوع سرقت در کرمانشاه از میانگین کشور کمتر است

محمد ابراهیم الهی تبار در قرارگاه مبارزه با سرقت استان گفت: سال 1396 به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت در کشور 1040 فقره سرقت و در استان 680 مورد سرقت اتفاق افتاده است.

وی اضافه نمود: سال 1397 نیز این تعداد در کشور به 1300 مورد و در کرمانشاه به 1100 مورد رسیده که این آمارها نشان می دهد میزان وقوه سرقت در استان از میانگین کشوری کمتر است، هر چند برای پیشگیری و کاهش این معضل اجتماعی باید بیشتر کوشش کنیم.

به گزارش پسرک کامپیوتری، به نقل از پایگاه خبری پلیس، الهی تبار با بیان اینکه برای پیشگیری از بسیاری معضلات اجتماعی نیازمند مشارکت جمعی همه افراد جامعه و دستگاه های اجرایی هستیم، توضیح داد: مقابله با پدیده سرقت که بسیار هم به ناامنی دامن می زند، از عهده یک سازمان و یا دستگاه بر نمی آید و نیازمند عزم و کوشش جدی همه دستگاه ها است.

معاون استانداری کرمانشاه با بیان اینکه زمینه برای ارتکاب جرم در استان به خاطر مسائلی مانند بیکاری، حاشیه نشینی و... وجود دارد، گفت: همه باید کوشش کنیم این زمینه ها را یا از بین برده و یا برای محدود سازی آنها کوشش کنیم.

وی با یان اینکه پلیس تا به امروز توانسته اقدامات خوبی در راستای پیشگیری و مقابله با سرقت انجام دهد، گفت: در این میان نقش سایر دستگاه ها نیز باید تعریف و به آنها ابلاغ گردد تا شاهد کاهش وقوع این جرم باشیم.

الهی تبار اضافه نمود: این دستگاه های اجرایی هستند که باید تمهیدات لازم را برای پیشگیری از وقوع سرقت به کار بسته و احساس مسئولیت داشته باشند، چرا که پلیس قادر نیست سر هر پروژه یا ساختمانی متعلق به ادارات و نهادها مامور بگذارد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: از این پس شهرداری حق اعطای مجوز ساخت بدون احداث پارکینگ را ندارد و دانشگاه علوم پزشکی نیز موظف به نصب دوربین در اطراف بیمارستان ها است. اصناف نیز باید نسبت به نصب دوربین در کنار مجتمع های تجاری و طلافروشی ها اقدام و بانک ها هم نسبت به تجهیز دوربین های خود اقدام نمایند.

الهی تبار با بیان اینکه خوشبختانه امنیت استان کرمانشاه با کوشش پلیس و دیگر اعضای شورای تامین مناسب است، گفت: در اغتشاشات سال 1396 و سال جاری آشوبگران نتوانستند به مراکز حساس استان حمله و صدمه ای وارد نمایند که این بیانگر اندیشیده شدن تمهیدات لازم جهت پیشگیری از وقوع حوادث بوده است.

این مقام مسئول گفت: اگر کرمانشاه دچار ناامنی گردد این معضل به مرکز کشور نیز کشیده می گردد و تبعات آن برای همه افراد جامعه خواهد بود که خوشبختانه تا به امروز شرایط به خوبی کنترل شده است.

وی در انتها از کوشش های پلیس در راستای امنیت بخشی در جامعه و استان مرزی کرمانشاه قدردانی کرد و گفت: کوشش های شبانه روزی پلیس اجازه بسیاری از فعالیت های مجرمانه را گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 657

به "وقوع سرقت در کرمانشاه از میانگین کشور کمتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع سرقت در کرمانشاه از میانگین کشور کمتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید