واکنش سفیر ایران به تصویری از سفر رئیسی که دستاویزی برای حاشیه سازی قرار گرفت

به گزارش پسرک کامپیوتری، سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت: تصویر منتشر شده از جمع سران شانگهای در گوشه ای از راهروی محل اجلاس که دستاویزی برای حاشیه سازی قرار گرفته است، مربوط به هیچ جلسه رسمی و یا ضیافتی نبوده و صرفاً در راهرو و محل انتظار سران برای تکمیل اعضا در مدت زمانی کوتاه بوده است.

واکنش سفیر ایران به تصویری از سفر رئیسی که دستاویزی برای حاشیه سازی قرار گرفت

به گزارش خبرنگاران، حمید نیر آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ازبکستان در خصوص تصویر منتشر شده از جمع سران شانگهای در گوشه ای از راهرو محل اجلاس که دستاویزی برای حاشیه سازی قرار گرفته است، گفت: طبق روال همیشگی در سفر به دیگر کشورها، در جریان برگزاری اجلاس شانگهای در سمرقند نیز طی یادداشت رسمی به وزارت خارجه ازبکستان اعلام کرده بودیم که شرکت در ضیافت سران، منوط به رعایت پروتکل های جمهوری اسلامی ایران است که به دلیل عدم رعایت آن، ریاست محترم جمهور در دو ضیافت برنامه ریزی شده برای سران شانگهای شرکت نکردند و البته رییس جمهور محترم ازبکستان به افتخار رییس جمهور کشورمان ضیافت شام اختصاصی بر طبق موازین اعلام شده برگزار کرد.

نیر آبادی اضافه نمود: تصویر منتشر شده از جمع سران شانگهای در گوشه ای از راهرو محل اجلاس که دستاویزی برای حاشیه سازی قرار گرفته است، مربوط به هیچ جلسه رسمی و یا ضیافتی نبوده و صرفاً در راهرو، و محل انتظار سران برای تکمیل اعضا در مدت زمانی کوتاه (حدود دو تا سه دقیقه) بوده است.

سفیر کشورمان در ازبکستان اضافه نمود: رئیس جمهور کشورمان آخرین فردی بود که به این جمع پیوست و لحظاتی بعد، با دعوت رییس جمهور ازبکستان، همه اعضاء به سمت محل مراسم کاشت درخت حرکت کردند.

نیر آبادی در پایان تاکید کرد: عضویت دائم کشورمان در سازمان همکاری های شانگهای و دستاوردهای بی سابقه این اجلاس برای ایران و منطقه نباید با اخبار غیرواقعی به حاشیه سازی تبدیل شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 شهریور 1401 بروزرسانی: 28 شهریور 1401 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2071

به "واکنش سفیر ایران به تصویری از سفر رئیسی که دستاویزی برای حاشیه سازی قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سفیر ایران به تصویری از سفر رئیسی که دستاویزی برای حاشیه سازی قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید