نرخ اجاره بها و ژتون تغذیه دانشجویان افزایش یافت، آماده پرداخت وام های دانشجویی از مهر هستیم

به گزارش پسرک کامپیوتری، رییس صندوق رفاه دانشجویان از افزایش نرخ اجاره بها و ژتون تغذیه دانشجویان درسال تحصیلی نو خبر داد و گفت: دانشجویانی که از مهر جاری در خوابگاه ها اسکان داده شوند و همچنین دانشجویانی که از تغذیه استفاده نمایند مشمول این افزایش خواهند شد.

نرخ اجاره بها و ژتون تغذیه دانشجویان افزایش یافت، آماده پرداخت وام های دانشجویی از مهر هستیم

دکتر ناصر مطیعی در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن بیان این مطلب و با بیان اینکه منتظر هستیم ببینیم تکلیف خوابگاه ها برای نیم سال جاری تحصیلی چه می شود، اظهار کرد: نمی دانیم شرایط دانشگاه ها از نظر آموززش حضوری و غیرحضوری در ترم جاری به چه شکلی خواهد بود. زیرا این موضوع به اندازه پیشرفت فرایند واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان بستگی دارد. اگر طبق قول و قرارهای وزارت بهداشت این فرایند تسریع شود، ما بخشنامه افزایش نرخ اجاره بهای خوابگاه ها و شرایط اسکان را اعلام خواهیم کرد.

وی در ادامه شرح داد: تا به امروز گروهی از دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی که کارهای عملی و آزمایشگاهی داشتند، در خوابگاه ها اسکان داده شده اند و حضور این دانشجویان در صورت غیربومی بودن در خوابگاه ها الزامی بود.

رییس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به اینکه دانشجویانی که از ترم جاری در خوابگاه ها ساکن شوند اجاره بهای آنها با نرخ مصوب هیات امنای این صندوق محاسبه خواهد شد، نام کرد: مبلغ افزایش این نرخ پس از معین شدن شرایط حضور دانشجویان در دانشگاه ها اعلام خواهد شد.

وی گفت: بر اساس نرخ مصوب هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان نرخ ژتون صبحانه به 16000، ناهار و شام (غذای کم هزینه) به 2100، ناهار و شام (غذای میانه هزینه) به 3000، ناهار و شام (غذای پر هزینه) به 3500، حداقل و حداکثر مبلغ غذای دانشجویان شاغل به تحصیل در سنوات غیر مجاز و حداقل و حداکثر قیمت غذای دانشجویان دانشگاه ها و مؤسسات به 6800 تا 9600 تومان معین شده است.

دکتر مطیعی با بیان اینکه در صورت قطعی شدن حضور دانشجویان در دانشگاه ها، وزارت بهداشت باید دستورالعمل فاصله گذاری اجتماعی برای دانشجویان واکسینه را اعلام کند، گفت: گفته می شود از زمانی که دوز دوم واکسن تزریق می شود به مدت حدود 3 هفته زمان می برد تا ایمنی ایجاد شود و دانشجویان باید ضوابط و مقررات بهداشتی را رعایت کنند بنابراین حتی اگر تا انتها مهر ماه واکسیناسینون دانشجویان به اتمام برسد با این وجود تا انتها آبان باید دوره های مواظبتی و مراقبتی باید حفظ شود.

وی تاکید کرد: کمک به اجرای طرح های ارتقای خوابگاه ها و آشپزخانه ها از طریق صندوق رفاه دانشجویان اجرا شده است و آماده پرداخت وام های دانشجویی از مهر ماه هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1747

به "نرخ اجاره بها و ژتون تغذیه دانشجویان افزایش یافت، آماده پرداخت وام های دانشجویی از مهر هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ اجاره بها و ژتون تغذیه دانشجویان افزایش یافت، آماده پرداخت وام های دانشجویی از مهر هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید