سرپرست سازمان زندان های آمریکا برکنار شد

به گزارش پسرک کامپیوتری، مرگ مشکوک قاچاقچی سرشناس دختران زیر سن قانونی در بازداشتگاه منهتن باعث شد تا سرپرست زندان های آمریکا از سمت خود برکنار گردد.

سرپرست سازمان زندان های آمریکا برکنار شد

به گزارش گروه بین الملل پسرک کامپیوتری، ویلیام بار دادستان کل آمریکا تنها یک هفته پس از مرگ مشکوک جفری اپستین میلیارد آمریکایی و رئیس باند قاچاق دختران زیر سن قانونی در بازداشتگاه منهتن، هاگ هورویتز سرپرست سازمان زندان های آمریکا از سمت خود برکنار شد.

برکناری سرپرست سازمان زندان های آمریکا پس از مطرح شدن شواهدی صورت می گیرد که نگهبانان بازداشتگاه منهتن مسئولیت خود برای مراقبت از اپستین را به درستی انجام نداده اند.

پلیس فدرال آمریکا و بازپرس کل وزارت دادگستری آمریکا در حال آنالیز مرگ این قاچاقچی سرشناس دختران زیر سن قانونی هستند.

طبق اسناد دادگاه آمریکا، اپستین با چهره های سرشناس دنیای سیاست مانند دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و بیل کلینتون رئیس جمهور پیشین آمریکا، ارتباط نزدیکی داشت.

سال 2007 پلیس فدرال آمریکا اف بی آی کوشش کرد او را به خاطر وادار کردن دختران زیر سن قانونی به تن فروشی، تحت پیگرد قرار دهد. از نظر حقوقی چند سال زندان و حتی زندان ابد در انتظار این بانکدار بود، اما او در عمل تنها به 18 ماه حبس محکوم شد.

علت این مجازات سبک، معامله ای بود که خارج از دادگاه برای مختومه شدن پرونده انجام گرفت. اپستین با پرداخت رشوه دهان قربانیان این پرونده را بست. وی به خاطر رفتار مناسب، پس از 13 ماه از زندان آزاد شد.

امسال میلادی دادگاهی در فلوریدا اظهار داشت که توافق مربوط به پرونده اپستین، قوانین آمریکا را نقض نموده است. این دادگاه قربانیان ماجرا را فراخواند و از آنها دوباره تحقیق کرد.

اپستین 6 جولای (15 تیر) دستگیر شد و سه هفته پیش نیز کوششی ناموفق برای خودکشی داشت. او در نهایت، هفته گذشته به طور مشکوک در زندان خود را حلق آویز کرد و جانش را از دست داد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 204

به "سرپرست سازمان زندان های آمریکا برکنار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرپرست سازمان زندان های آمریکا برکنار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید