خبرنگاران شورای شهر اهواز هفته آینده درباره واکسن زدن شهردار تصمیم گیری می نماید

به گزارش پسرک کامپیوتری، اهواز - خبرنگاران - رییس کمیسیون تحقیق، نظارت و بازرسی شورای شهر اهواز گفت: شورای شهر اهواز بعد از دریافت پاسخ استعلام مرکز بهداشت شرق اهواز در هفته آینده، درباره واکسن زدن شهردار اهواز تصمیم گیری می نماید.

خبرنگاران شورای شهر اهواز هفته آینده درباره واکسن زدن شهردار تصمیم گیری می نماید

محمدرضا ایزدی روز آدینه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به برگزاری کمیسیون تحقیق، نظارت و بازرسی شورای شهر اهواز برای آنالیز واکسن زدن شهردار اهواز شرح داد: این کمیسیون ظهر چهارشنبه با حضور همه اعضا تشکیل جلسه داد اما شهردار به رغم دعوت، در این نشست حاضر نشد و در تماس تلفنی بیان کرد که به دلیل جلسه دیگری نمی تواند در نشست کمیسیون حضور یابد.

وی اضافه نمود: طبق گزارشی که به شورای شهر رسیده، برای پاکبان ها و کارکنان آرامستان شهرداری اهواز 600 دوز سهمیه واکسن کرونا در نظر گرفته شده بود که به هر کدام از مناطق شرق و غرب اهواز نیمی از این سهمیه اختصاص یافت و در نهایت در مناطق شرقی اهواز 180 نفر و در مناطق غربی 160 نفر از پاکبان ها و 107 نفر از پرسنل آرامستان ها، در مجموع 427 نفر واکسن دریافت کردند و 173 نفر به جامانده به دلیل سهل انگاری و یا ترس آنها از تزریق واکسن کرونا هنوز واکسن دریافت ننموده اند.

ایزدی افزود: شهردار اهواز چند روز قبل گفته که دلیلش برای تزریق واکسن، اطمینان دادن به پاکبان ها بوده تا تصور ننمایند مورد آزمایش قرار گرفته اند، زیرا این واهمه در بعضی از آنها وجود داشته است.

وی گفت: مردانی رییس مرکز بهداشت شرق نیز در تماس تلفنی که در این نشست داشتیم، بیان کرد شهردار اهواز از سهمیه واکسن پاکبان ها و آرامستان استفاده ننموده است اما برای پاسخ به اینکه بدانیم از چه سهمیه ای استفاده نموده باید از مرکز بهداشت استعلام صورت گیرد.

این عضو شورای شهر همچنین اظهارداشت: در حال حاضر از مرکز بهداشت شرق استعلام شده و در انتظار پاسخ استعلام هستیم که به محض دریافت پاسخ در اوایل هفته آینده، اعضای شورا برای تصمیم گیری تشکیل جلسه می دهند.

وی با اشاره به دستور رییس جمهوری و معاون اول رییس جمهوری برای برخورد با سوءاستفاده نمایندگان از واکسن کرونا، اظهار امیدواری کرد: اعضای شورای شهر با همدلی و همفکری بتوانند مسائل شهر را حل نمایند تا شرمسار مردم نباشند.

بر اساس این گزارش، مردانی رییس مرکز بهداشت شرق اهواز پیش از این به خبرنگاران گفته بود: شهردار اهواز به ضرس قاطع، از سهمیه غسال ها و پاکبان ها واکسن دریافت ننموده است، اما آنالیز اسامی دریافت نمایندگان 30 هزار دوز واکسن کرونا که تا به امروز تزریق شده، در حال اجرا است.

به گفته وی، لیست واکسیناسیون اهواز به چهار نهاد نظارتی ارسال شده است.

یک هفته پیش سلمان زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان تایید کرد که شیرازی شهردار و تعدادی از مدیران شهرداری آبادان از سهمیه واکسن کرونای پاکبان ها تزریق نموده اند.

در پی این خبر رسولی سرپرست اداره کل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان نیز با تایید واکسن زدن شهردار اهواز، گفت که شهرداران اهواز و آبادان به دلیل تزریق واکسن از سهمیه پاکبانان به هیات تخلفات اداری و دادگاه معرفی می شوند.

این خبر واکنش های بسیاری در میان افکار عمومی و مقامات در پی داشت. سعید نمکی وزیر بهداشت در نامه ای به رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان، دستور عزل معاون بهداشتی و مدیران ناظر بر اجرای برنامه ایمن سازی آبادان را در اسرع وقت صادر نموده است.

دکتر روحانی رییس جمهوری و جهانگیری معاون اول رییس جمهوری نیز دستور برخورد و برکناری مدیرانی که بدون نوبت واکسن زده اند را صادر کردند.

ابراهیم نوشادی شهردار جدید اهواز حدود یک ماه پیش با برکناری شاعری، شهردار سابق، منصوب شده و چند روز پیش مراسم معارفه اش با حضور استاندار، فرماندار و امام آدینه برگزار گردید.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1541

به "خبرنگاران شورای شهر اهواز هفته آینده درباره واکسن زدن شهردار تصمیم گیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شورای شهر اهواز هفته آینده درباره واکسن زدن شهردار تصمیم گیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید