آیا مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی باز می شوند؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، ایسنا/ بدنبال خبرهای بدست رسیده، این سوال مطرح می گردد که آیا مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی باز می شوند؟

آیا مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی باز می شوند؟

قضیه چیست؟

تیر 99 معاون توریستی بیان کرد که ورود توریستان خارجی به ایران از زمان شیوع ویروس کرونا متوقف شده و وزارت بهداشت برگزاری تورهای بین المللی را تا فروکش کردن ویروس کرونا و عبور از شرایط سخت و بحرانی ممنوع نموده است، اما سفرهای ضروری، تجاری و کاری به ایران البته به صورت انفرادی بدون مانع است. بعد از این اظهارات، رئیس اداره گذرنامه و ویزا وزارت امورخارجه نیز از غیرفعال شدن گزینه های ویزا توریستی و زیارتی از سامانه ویزا الکترونیکی ایران تا عادی شدن شرایط اطلاع داد.

علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی در آخرین ارزیابی، میزان خسارت واردشده از ویروس کرونا به توریستی را تا مرداد سال جاری 12 هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: در سه ماه نخست سال جاری فقط 74 نفر توریست به ایران سفر کردند و توریستی به صفر نزدیک شده است.

او چند وقت پیش گفت که با تایید وزارت بهداشت و کمیته اجتماعی کشور، شهریور توریستی خارجی و پروازهای خارجی برقرار خواهد شد و تعداد آنها افزایش می یابد.

مونسان در جلسه شورای مدیران این وزارتخانه نیز از برنامه ریزی ها برای صدور ویزا برای تورهای گروهی خارجی اطلاع داد و گفت: در این خصوص با وزیر بهداشت صحبت هایی داشته ام. توریستان خارجی زمانیکه با تور و به صورت گروهی به ایران سفر نمایند، از نظر سلامت آنالیز می شوند و تمام دستورالعمل های بهداشتی را رعایت خواهند کرد و از مراکز و تاسیسات رسمی تحت نظارت این وزارتخانه که تمام دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می نمایند، استفاده خواهند کرد.

وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی با بیان اینکه بعضی از کشورها جذب توریست خارجی را شروع نموده و سفرهای خارجی به این کشورها انجام می گردد، اظهار نموده است: ما نیز با در نظر دریافت نظر وزارت بهداشت و توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی می توانیم موضوع جذب توریست خارجی را دوباره شروع کنیم.

رایزنی وزارت میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی با وزارت بهداشت برای ازسرگیری صدور ویزای توریستی ایران به گروه ها و تورها در شرایطی درحال انجام است که بعضی از کشورها در بازگشایی مرزهای هوایی به خاطر تهدید ویروس کرونا انعطاف کمی نشان می دهند و تعداد پروازهای بین المللی نیز محدود است. هم اکنون در مسیرهای ایران ـ پاریس، لندن، منچستر، آمستردام، وین، دبی، دوحه، بانکوک، کوآلالامپور، گوانجو، بصره، مسکو، دهلی و بیروت پروازهایی برقرار شده که در بعضی از این مسیرها فقط افراد دارای کارت و جواز اقامت، کار و یا تحصیل امکان سفر دارند.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره برقرار بیشتر پروازهای بین المللی گفت: از سرگیری پروازهای خارجی و بازگشت شرایط آنها به حالت عادی تنها به شیوع ویروس کرونا و نحوه کنترل آن از سوی کشورهای مختلف بستگی دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1137

به "آیا مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی باز می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی باز می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید