جراحی های بلندتر کردن قد در آمریکا رواج یافته اند، این جراحی از لحاظ فنی حداکثر می تواند تا 15 سانتی متر قد را بلند کند

به گزارش پسرک کامپیوتری، پزشکان می گویند شمار فزاینده ای از افراد در آمریکا به جراحی های بلند کردن اعضا (استخوان های پا) برای بلندتر کردن قدشان روی آورده اند.

جراحی های بلندتر کردن قد در آمریکا رواج یافته اند، این جراحی از لحاظ فنی حداکثر می تواند تا 15 سانتی متر قد را بلند کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسکریپس نیوز د کتر تیلور ریف، جراح در بیمارستان جراحی ویژه یک مرکز مشهور ارتوپدی در نیویورک می گوید: من اخیرا درخواست های بیشتری برای انجام این عمل ها نسبت به گذشته دریافت می کنم، زیرا شما بیشتری از افرادی که در نقطه این عمل ها را انجام داده اند و و بسیاری از آنها ماجراهایشان را در رسانه های اجتماعی بیان نموده اند.

اما جراحی های بلند کردن اعضا چطور انجام می شوند؟ این جراحی ها به طور معمول برای بیمارانی که طول پاهایشان نامساوی است، انجام می شوند.

بخش اول این فرآیند شامل شکستن استخوان ران یا استخوان درشت نی در ساق پا است.

دکتر آنتونی کاتانزانو، استادیار جراحی ارتوپدی در مرکز بهداشتی دوک می گوید: ب شما این شکستگی در استخوان را که شما برای ایجاد شکاف ایجاد نموده اید، به آهستگی تحت کشش قرار می دهید. ما می توانیم به این روش طول یک عضو را تا حدود 20 درصد افزایش دهیم.

این فرآیند آسان نیست. عمل جراحی چند ساعتی بیشتر طول نمی کشد و بیمار برای حداکثر یک تا دو روز در بیمارستان می ماند، اما هفته ها و ماه ها پس از آن طول می کشد تا استخوان دراز گردد.

دکتر کاتزانو می گوید: در حالیکه استخوان در طول زمان تحت کشش قرار می گیرد، بیماران ما باید محدودیت در گذاشتن وزن روی آن پا را رعایت نمایند.

در طول مدت تحت کشش قرار دادن- یا دراز کردن استخوان- اگر هر دو پای بیمار بیمار تحت عمل قرار گیرد، بیمار توانایی محدودی برای حرکت کردن خواهد داشت یا مجبور خواهد بود که در اغلب موارد از صندلی چرخدار استفاده کند.

دکتر ریف می گوید: بلند کردن استخوان مدت زیادی وقت می گیرد. این روندی است که حدود 6 ماه طول می کشید و هزینه بالایی هم دارد.

با اینکه خطرات این عمل کاهش یافته و فناوری مربوط بهبود پیدا نموده است، پزشکان می گویند بعضی از چیزها را باید در نظر داشت.

دکتر ریف می گوید: این جراحی خطر خیلی زیادی ندار...همه کارها به وسیله برش های کوچک انجام می گردد. مقدار خونریزی قابل کنترل است. فکر می کنم بیماران بیشتر درباره درد نگران باشند، اما به نظر من، اغلب افراد از اینکه این جراحی کمتر از حدی که تصور می نمایند، درد دارد، غافلگیر می شوند.

نتایج نهایی به قد پایه بیمار بستگی دارد.

دکتر ریف می گوید: هر چه کوتاه قدتر باشید، بلند کردن قد شما به مقدار کامل 7/5 سانتی متر که ما به عنوان حد پایه استفاده می کنیم، مشکل تر می گردد.

پزشکان می گویند به جز مصرف مقدار زیادی زمان و پول، مقدار زیادی کشش ضروری است تا عضلات و تاندون ها در طول این روند سفت شوند.

اگر بیماران این عمل جراحی را روی هر چهار استخوان ران و درشت نی در هر دو پا انجام دهند، از لحاظ فنی می توان قدشان را تا 15 سانتی متر افزایش داد. البته دکتر کاتانزانو می گوید بیماران باید درباره مقدار انتظاراتشان از این عمل از لحاظ افزایش قد با دکترشان مشورت نمایند

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1402 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2173

به "جراحی های بلندتر کردن قد در آمریکا رواج یافته اند، این جراحی از لحاظ فنی حداکثر می تواند تا 15 سانتی متر قد را بلند کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جراحی های بلندتر کردن قد در آمریکا رواج یافته اند، این جراحی از لحاظ فنی حداکثر می تواند تا 15 سانتی متر قد را بلند کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید