تب کریمه کنگو بیخ گوش چه کسانی است؟، افزایش مبتلایان و یک فوتی

به گزارش پسرک کامپیوتری، خبرنگاران : مشاور رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای سال جاری تا به امروز 9 فرد مبتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو شناسایی شده و یک مبتلا به این ویروس جان باخته است.

به گزارش ایرنا از سازمان دامپزشکی کشور، امین اسدی با بیان اینکه شرایط تشخیص و درمان بیماری تب کریمه کنگو در کشور مهیا شده، اضافه نمود: تب کریمه کنگو بیماری مشترک بین انسان و دام است که در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی، انسان مبتلا خواهد شد.

تب کریمه کنگو بیخ گوش چه کسانی است؟، افزایش مبتلایان و یک فوتی

وی گفت: این بیماری با رعایت اصول بهداشتی مذکور شامل حذف کنه ناقل بیماری از طریق سمپاشی و حمام دادن دام ها و سمپاشی و ضدعفونی اماکن دامی طبق نظر دامپزشکی، خودداری از له کردن کنه با دست یا روی بدن دام، خودداری از تماس غشاهای مخاطی بدن (نظیر چشم و دهان) با ترشحات و خون دام آلوده، خودداری از کشتار دام در محل های غیرمجاز، تهیه گوشت مورد نیاز از محل های مطمئن و تحت نظارت دامپزشکی، نگهداری گوشت تازه دام به صورت کامل به مدت 24 ساعت در در مای 2 تا 4 درجه سانتیگراد.(دمای یخچال)، روش های حفاظت شخصی در تماس با ترشحات و خون حیوان (پوشیدن دستکش، لباس بلند، چکمه، ماسک و عینک)، اجتناب از خوردن جگر خام ونیم پخته قابل کنترل است.

به گفته اسدی، ویروس در برابر حرارت حساس است بنابراین پختن گوشت باعث از بین رفتن آن می شود.

وی افزود: تولیدکنندگان و افرادی که در کشتارگاه ها و مراکز بسته بندی کار می کنند، در صورت ایجاد هرگونه زخم یا جراحت جلدی در حین کشتار و با بروز علائم بیماری، سریعا به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند.

بیماری تب کریمه کنگو(CCHF)، اولین بار در سال 1378 به طور رسمی و قطعی در کشور تایید و شناسایی شد. از جمله روش های انتقال ویروس CCHF را می توان به گزش انسان از طریق کنه آلوده، تماس انسان با ترشحات و خون حیوان آلوده و تماس فردی با بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو برشمرد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2018

به "تب کریمه کنگو بیخ گوش چه کسانی است؟، افزایش مبتلایان و یک فوتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تب کریمه کنگو بیخ گوش چه کسانی است؟، افزایش مبتلایان و یک فوتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید