راز خانه وحشت خانواده خرمدین چیست؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، خبرنگاران : پدر حادثه نویسی ایران نوشت: طی 60 سال روزنامه نگاری با تجاربی که در برخورد با حوادثی، چون جنایات خانه وحشت داشته ام فهمیده ام متعصبان باور های ناشی از جهل می توانند بی رحمانه ترین واکنش ها را از خود نشان بدهند!

راز خانه وحشت خانواده خرمدین چیست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، محمد بلوری، روزنامه نگار پیشکسوت، نوشت: با گذر زمان، هر روز افشای جزئیات حقایقی درباره زنجیره جنایات هولناک خانواده خرمدین با روشنی بیشتر چهره شیطانی هیولای پنهان در روان زوج جنایتکار نه تنها افکار عمومی را در بهت و حیرت بیشتری فرو می برد، بلکه روانشناسان را هم در شناسایی شخصیت زن و شوهر بیشتر به اعجاب وا می دارد.

زن و شوهری با چهره هایی آرام و رفتاری خونسردانه در برابر یک قاضی متعجب و خبرنگارانی در هیجان پرسش ظاهر می شوند و جزئیات جنایات هولناک شان، از جمله کشتن و قطعه قطعه کردن جسد پسرشان را به نام آخرین قربانی چنان با خونسردی و بی تفاوتی تعریف می کنند که گویی آن شب سرگرم ساطوری کردن سبزی آش برای میهمانان فردا بوده اند.

اما در فرایند انتخاب قربانیان، خانواده برای سلاخی شدن در آن مسلخ خانوادگی تا رسیدن به نوبت کشتار چه واکنشی داشته اند؟ پرسش برخی از مردم است!

وقتی یکی از فرزندان با قرعه مرگ روبه رو می شد آیا تا مثله کردن و انتقال جسد قطعه قطعه شده اش، آثاری از این جنایت باقی نمی ماند تا دیگر اعضای خانواده پی به راز جنایت موحش والدین و غیبت قربانی ببرند؟

طوری می کشتیم که دیگر بچه ها نفهمند

جواب زن و شوهر برای هر شنونده ای چندان قانع کننده نیست. پاسخ این دو در جریان بازپرسی و پرسش خبرنگاران این است: زن می گوید: طوری می کشتیم که دیگر بچه ها نفهمند، بهانه می آوردیم که به سفر رفته...! مرد: شاید یکی شان می فهمید، اما فکر نمی کرد که نوبت به او هم برسد و یا حتماً راز قتل را پنهان می کردند که گرفتار نشوند.

اما توضیحات این زن و شوهر قانع کننده نیست و به گفته یکی از روانشناسان حتماً بابک خرمدین به راز جنایات مشترک پدر و مادرش پی برده بود، اما عجیب اینکه چرا پنهانشان می کرد.

به گفته یکی از روانپزشکان این گونه جنایات پیوسته و زنجیر وار زاییده باور های غلط و بیمارگونه ذهنی است که به یقین با شکار و مثله کردن اجساد قربانیان دیگری ادامه می یافت و پس از کشتن افراد خانواده و وابسته فامیلی نوبت به افراد دیگر می رسید.

چنین افرادی که سخت پایبند این گونه باور های غلط پنداری خود هستند معمولاً شخصیتی آرام و متواضع دارند و در معاشرت با دیگران مهربان و فروتن به نظر می رسند.

داستان عجیب مرد گله دار که قاتل سریالی بود

من حدود 60 سال پیش که خبرنگار بخش حوادث روزنامه کیهان بودم یک روز در کاخ دادگستری با چنین شخصیتی روبه رو شدم. در شعبه یک جنایی دادگاهی قدیم پفراینده اتهام قاتل را خواندم و به جزئیات جنایات هولناک این متهم قسی القلب پی بردم.

این مرد 50 ساله کشاورز با داشتن گله ای گوسفند و چند جریب زمین در رفاه زندگی می کرد تا اینکه پس از ازدواج با زن نسبتاً جوانی، ماجرا آغاز شد. وی پنج مرد را به تصور ارتباط با همسر جوانش در حال بیهوشی به قتل رسانده و سپس اجساد قصابی شده آن ها را در بیابان انداخته است.

او ابتدا مرد جوانی را از روستایی دور و نزدیک برای میهمانی شام به خانه اش دعوت می کرد و هنگام صرف غذا زنش را وا می داشت که به میهمان جوان شربت آلوده به سم تعارف کند. پس از آنکه میهمان بی خبر از توطئه با خوردن شربت نیمه جان می شد. مرد صاحبخانه قربانی اش را با ساطور و قمه قطعه قطعه می کرد و تکه های جسدش را در بیابان های اطراف می انداخت تا طعمه جانوران شود.

با کشف اجساد پنج مرد قربانی، ملاک جنایتکار دستگیر شد و در مراحل بازپرسی مدعی شد که قربانیانش را به خاطر تعرض به زنش کشته است. با ارجاع پفراینده به دادگاه جنایی در تهران و درخواست مجازات اعدام برای متهم، بین پزشک قانونی و گروه روانپزشکان انتخابی در مورد محاکمه اش اختلاف نظر به وجود آمد.

پزشک قانونی اصرار داشت که قاتل با سبق تصمیم و سلامت عقل مرتکب قتل قربانیان شده، اما روانپزشک ها معتقد بودند قاتل هرچند از سلامت عقل برخوردار بوده، اما در لحظات بحران روانی ناشی از هجوم خاطرات درد ناک گذشته اقدام به چنین قتل هایی کرده است. اما دادرسان دادگاه جنایات این مرد را براساس سلامت عقل تشخیص دادند و به اعدام محکومش کردند.

راز خانه وحشت خرمدین چیست؟

اما در سلسله جنایات هولناکی که در اکباتان و خانه خرمدین ها اتفاق افتاده آخرین قربانی، بابک، یک استاد دانشگاه در رشته سینما است که دانشجویان و اهالی سینما به وقار اجتماعی و پاکی اخلاقش جملگی گواهی می دهند.

اما پدر، در بازپرسی ها و مصاحبه با خبرنگاران مدام این چهره دانشگاهی و سینمایی را فرزندی منحرف معرفی می کند. به تعبیر دیگری، انگار گناهکار، عکس از صحنه جرم سنگینی را که مرتکب شده تکه تکه می کند تا با نگاهی به آن، وجدان خفته اش بیدار نشود. براساس اوراق بازپرسی می بینیم در مورد قتل دیگر قربانیان از جمله دختر و شوهر او به انحرافات جنسی متوسل شده که خود را در کشتن این قربانیان محق جلوه دهد تا به تسکین روانی برسد.

طی 60 سال روزنامه نگاری با تجاربی که در برخورد با حوادثی، چون این قتل عام داشته ام فهمیده ام متعصبان باور های ناشی از جهل می توانند بی رحمانه ترین واکنش ها را از خود نشان بدهند!

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1674

به "راز خانه وحشت خانواده خرمدین چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز خانه وحشت خانواده خرمدین چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید