بوریس جانسون: ممکن است مشکل کمبود سوخت تا کریسمس ادامه یابد

به گزارش پسرک کامپیوتری، نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه هشدار داد مسائل سوختی در این کشور ممکن است تا زمان کریسمس ادامه پیدا کند.

بوریس جانسون: ممکن است مشکل کمبود سوخت تا کریسمس ادامه یابد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نخست وزیر انگلیس یکشنبه اذعان کرد که ماه هاست از مسائل صنعت حمل و نقل انگلستان مطلع است و این مسائل محتمل تا کریسمس ادامه می یابد.

به گزارش روزنامه استاندارد بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در روز افتتاحیه اجلاس حزب محافظه کار در شهر منچستر گفت که بحران سوخت علیرغم گزارش ها از صف های طولانی بنزین در بعضی از منطقه ها کشور در حال کاهش است. با این حال ، او اذعان کرد که اقتصاد انگلیس با تنش ها و فشارها روبرو است. جانسون در ادامه گفت که ممکن است کمبود سوخت تا کریسمس ادامه پیدا کند.

نخست وزیر انگلیس گفت: ما مدت ها پیش از کمبود سوخت و مسائل حمل و نقل جاده ای اطلاع داشتیم.

رئیس صنف صندلی های سوخت در انگلیس هم روز شنبه گفت که کمبود بنزین در بعضی از منطقه ها کشور به ویژه لندن و جنوب شرقی انگلیس وخیم تر می گردد. برایان مادرسون رئیس صنف صندلی های سوخت هشدار داد که کمبودها همچنان یک مشکل بزرگ در این منطقه ها است.به گفته وی در اسکاتلند، شمال انگلیس و بخش هایی از مید لندز اوضاع بهبود یافته است.

مادرسون گفت: در لندن و جنوب شرقی و احتمالاً بخشهایی از شرق انگلیس، اوضاع وخیم تر می گردد.

در حالیکه دولت انگلیس می گوید سوخت کافی در پالایشگاه ها وجود دارد، اما کمبود راننده حمل و نقل، عملیات انتقال سوخت به بعضی پمپ بنزین ها را کند نموده است.

چهارشنبه گذشته، ارتش انگلیس برای جلوگیری از افزایش بحران بنزین در این کشور، نظامیان خود را برای حمل ونقل تانکرهای سوخت جهت رساندن به پمپ های بنزین در سراسر انگلیس به کار گرفت. انگلیس در ابتدای امسال بازار اتحادیه اروپا را ترک کرد و مانع جذب رانندگان کشورهای عضو اتحادیه به شرکت های حمل ونقل شد. دولت انگلیس اکنون گفته برای مقابله با کمبود راننده، به پنج هزار راننده خارجی ویزا موقت می دهد، اقدامی که قبلاً آن را رد نموده بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1757

به "بوریس جانسون: ممکن است مشکل کمبود سوخت تا کریسمس ادامه یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوریس جانسون: ممکن است مشکل کمبود سوخت تا کریسمس ادامه یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید