بودجه مورد احتیاج برای اجاره آپارتمان در شهرک ولیعصر

به گزارش پسرک کامپیوتری، خبرنگاران- اجاره آپارتمان در شهرک ولیعصر منطقه 18 تهران برای کسی که دنبال واحد نقلی و یکخوابه است، معمولا بین 100 تا 250 میلیون هزینه دارد؛ علاوه بر آن، صاحبخانه ماهی دو تا شش میلیون هم اجاره می گیرد و در همین محدوده از مرکز رهن کامل آپارتمان های دوخوابه می تواند تا حدود یک میلیارد خرج روی دست مستاجران بگذارد. سال جاری در شهرک ولیعصر منطقه 18 تهران اغلب مالکان آپارتمان های سه خوابه که تمایلی به دریافت اجاره ماهانه ندارند و همان اول کار پول قلنبه ای به نام رهن کامل طلب می نمایند، روی ارقام بالای یک میلیارد حساب باز کردند.

بودجه مورد احتیاج برای اجاره آپارتمان در شهرک ولیعصر

به گزارش خبرنگاران؛ قیمت آپارتمان در منطقه 18 تهران به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین منطقه ها بازار مسکن مرکز که شهرک ولیعصر را در خود جای داده، خرداد پارسال براساس آمار های رسمی و به شکل میانگین، متری 19 میلیون و 500 هزار تومان بوده است. الان در شهرک ولیعصر خیلی از خانه ها با عمربنای بین 10 تا 20 سال متری حداقل 40 میلیون آگهی می شوند و ارقام پیشنهادی فروشنده ها برای واحد های نوساز و فول امکانات تا متری 60، 70 و 80 میلیون بالا رفته است. شهرک ولیعصر به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم بندی شده و از شمال به بلوار معلم و از جنوب به اتوبان سعیدی وصل می گردد.

اجاره واحد یکخوابه در شهرک ولیعصر

اجاره آپارتمان 46 متری در شهرک ولیعصر طبق چیزی که صاحبخانه انتظار دارد، 220 میلیون پول پیش و ماهی سه میلیون کرایه می خواهد. یکی از مقرون به صرفه ترین واحد های یکخوابه برای اجاره آپارتمان در شهرک ولیعصر است که البته مالک اجازه تبدیل و رهن و اجاره را نمی دهد. واحد مورد نظرمان سال 89 ساخته شده و به خاطر اینکه طبقه همکف قرار گرفته است، نبود آسانسور در ساختمان به چشم نمی آید، اما واحد پارکینگ هم ندارد و انباری را باید تنها آپشن آن بدانیم. از این دست آگهی ها در پلتفرم های خریدوفروش و اجاره مسکن در محدوده شهرک ولیعصر کم نیستند و آن طرف می توانیم واحد 62 متری را که به نام کلید نخورده آگهی شده، جزو گران ترین گزینه ها بدانیم.

مالک آپارتمان 62 متری که درباره آن صحبت می کنیم، رقم ودیعه را 300 میلیون تومان درنظر گرفته و انتظار دارد مستاجر ماهی چهار میلیون و 500 هزار تومان هم کرایه بدهد. امکان تبدیل رهن و اجاره، به مستاجر اجازه می دهد رقم اجاره را به صفر برساند درعوض پول پیش به جای 300 میلیون، به 450 میلیون تومان تبدیل می گردد. علاوه براینکه واحد کلید نخورده است، به قول املاکی ها فول امکانات هم محسوب می گردد و با آسانسور، انباری و پارکینگ به مستاجر تحویل داده می گردد.

اجاره واحد دوخوابه در شهرک ولیعصر

آپارتمان 70 متری و دوخوابه در شهرک ولیعصر درحالی اجاره داده می گردد که صاحبخانه تمایلی به دریافت کرایه ماهانه ندارد؛ درعوض رقم ودیعه را 450 میلیون تومان مشخص نموده است. واحد طبقه همکف قرار گرفته و به خاطر همین داشتن آسانسور مزیت بزرگی برای آن محسوب نمی گردد. از طرفی پارکینگ و انباری هم ندارد و تقریبا 15 سال از زمان ساخت ساختمان می گذرد. موردی که آنالیز کردیم جزو مقرون به صرفه ترین گزینه های دوخوابه برای اجاره آپارتمان در شهرک ولیعصر در طرف مقابل می توانیم آپارتمان 120 متری که مالکش رقم ودیعه را یک میلیارد و 250 میلیون درنظر گرفته، گران ترین گزینه بدانیم.

اجاره آپارتمان 120 متری در شهرک ولیعصر درحالی به یک میلیارد و 250 میلیون پول پیش احتیاج دارد، که مالک اجاره ماهانه دریافت نمی کند. حالا اگر کسی فقط یک میلیارد بودجه داشته باشد، باید ماهی هفت میلیون و 600 هزار تومان هم به عنوان کرایه به حساب صاحبخانه واریز کند. صاحبخانه در شرح این واحد از عبارت کلیدنخورده استفاده نموده و مدعی شده، واحد با تمام امکانات مثل انباری، پارکینگ و آسانسور اجاره داده می گردد. بدنیست بدانید با همین بودجه امکان اجاره آپارتمان دوخوابه در مرکز شهر و بعضی از محله های شمالی تهران وجود دارد.

اجاره واحد سه خوابه در شهرک ولیعصر

رهن کامل آپارتمان 150 متری در شهرک ولیعصر که سه تا اتاق خواب دارد، به وسیله صاحبخانه دقیقا 1.5 میلیارد تومان اعلام شده است. اگر تازه ترین آگهی های فعلی تحت عنوان اجاره آپارتمان در شهرک ولیعصر را ملاک قرار بدهیم، با یکی از گران ترین گزینه های این محدوده تهران روبرو هستیم. مالک در قسمت شرحات آگهی، چیز هایی مثل متریال درجه یک، کابینت ها MDF و داشتن دوتا پارکینگ را به عنوان توجیه رقم شگفت انگیز اعلامی نوشته است. دو سال از عمر بنا ساختمان می گذرد و واحد، علاوه بر انباری و پارکینگ از نعمت آسانسور هم برخوردار است.

آپارتمان 138 متری در شهرک ولیعصر تقریبا با همین مشخصات آگهی شده است. یعنی مالک از مستاجر انتظار دارد در قدم اول 1.5 میلیارد پول پیش بدهد؛ درعوض آن را از پرداخت اجاره ماهانه معاف نموده است. از این مدل آگهی ها در شهرک ولیعصر کم نیستند و آن طرف خانه 108 متری که بین آگهی های به چشم می خورد را می توانیم یکی از مقرون به صرفه ترین واحد های سه خوابه موجود برای اجاره آپارتمان در شهرک ولیعصر منطقه 18 بدانیم. رقم ودیعه این یکی 810 میلیون تومان و اجاره ماهانه آن رایگان است. البته امکان تبدیل رهن و اجاره، به مستاجر اجازه می دهد با 500 میلیون به عنوان پول پیش سراغ این خانه برود، اما از آن طرف رقم اجاره ماهانه به 9 میلیون و 300 هزار تومان می رسد.

تازهترین فایل های پیشنهادی برای اجاره آپارتمان در شهرک ولیعصر

متراژ

تعداد اتاق خواب

شرحات

پول پیش

اجاره ماهانه

46 متر

یک اتاق

بدون پارکینگ و آسانسور

220 میلیون

سه میلیون

62 متر

یک اتاق

کلیدنخورده و فول امکانات

300 میلیون

4.5 میلیون

70 متر

دو اتاق

بدون پارکینگ

450 میلیون

-

120 متر

دو اتاق

کلیدنخورده و فول امکانات

1.250 میلیارد

-

150 متر

سه اتاق

فول امکانات

1.5 میلیارد

-

108 متر

سه اتاق

فول امکانات

810 میلیون

-

منبع: فرارو
انتشار: 21 خرداد 1402 بروزرسانی: 21 خرداد 1402 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2187

به "بودجه مورد احتیاج برای اجاره آپارتمان در شهرک ولیعصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه مورد احتیاج برای اجاره آپارتمان در شهرک ولیعصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید