ایجاد 200 هزار فرصت شغلی برای جوانان عراق با اصلاح قانون بازنشستگی

به گزارش پسرک کامپیوتری، سخنگوی رسمی دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق از فراهم شدن 200 هزار فرصت شغلی از طریق اصلاح قانون بازنشستگی کشور خبر داد.

ایجاد 200 هزار فرصت شغلی برای جوانان عراق با اصلاح قانون بازنشستگی

به گزارش گروه بین الملل پسرک کامپیوتری، سعد الحدیثی سخنگوی رسمی دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق گفت که اصلاح قانون یکسان سازی بازنشستگی، بیش از دویست هزار شغل برای جوانان ایجاد خواهد کرد.

وی در گفتگو با خبرگزاری رسمی عراق (واع)، گفت: این مشاغل در پی کاستن سن بازنشستگی به 60 سال و دادن فرصت به افراد 45 ساله با 15 سال سابقه خدمت برای بازنشستگی ایجاد شد. پیش از این سن بازنشستگی 63 سال بود و افراد 50 ساله با 15 سال خدمت می توانستند، درخواست بازنشستگی کنند.

سن بازنشستگی برای اساتید دانشگاه 65 سال بود که با قانون جدید به 63 سال رسیده است و با اجرای این قانون، 200 هزار شغل برای جوانان ایجاد خواهد شد. این قانون اکنون در مرحله خوانش ثانویه است و بزودی اجرایی خواهد شد.

عراق از اول اکتبر گذشته، شاهد تظاهرات های مردمی در اعتراض به بیکاری، اهمال در خدمات رسانی و فساد در کشور است و این اعترا ض ها تا به امروز در چند استان عراق از جمله بغداد، پایتخت این کشور و شماری از استان های جنوبی ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 489

به "ایجاد 200 هزار فرصت شغلی برای جوانان عراق با اصلاح قانون بازنشستگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 200 هزار فرصت شغلی برای جوانان عراق با اصلاح قانون بازنشستگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید