افزایش مرگ بیماران کرونایی با تنفس هوای آلوده

به گزارش پسرک کامپیوتری، یک مطالعه تازه نشان می دهد که قرار گرفتن مداوم در معرض آلاینده های هوا در جوامع مسکونی می تواند بر پیامد های سلامتی بیماران مبتلا به کووید19 تأثیر بگذارد.

افزایش مرگ بیماران کرونایی با تنفس هوای آلوده

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از ساینس دیلی، بیماران مبتلا به کووید 19 بستری شده در بیمارستان که در همسایگی خود به طور مزمن در معرض ذرات آلاینده مانند دود، دوده و خاک قرار گرفته بودند، در مقایسه با افرادی که چنین تماسی نداشتند، با خطر بیشتر بستری در بخش مراقبت های ویژه (ICU) و مرگ روبرو بودند.

به گفته محققان دانشکده پزشکی مونت سینای آمریکا، این یافته به درک ما در خصوص عوامل محیطی که خطر ابتلاء به کووید 19 را افزایش می دهند، می افزاید.

محققان خاطرنشان کردند که قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا مزمن می تواند سیستم ایمنی ریوی را تغییر دهد، التهاب سیستمیک را افزایش دهد و با افزایش خطر بیماری قلبی عروقی و سندرم متابولیک مرتبط باشد.

آلیسون لی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: داده ها نشان می دهند که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آلودگی هوا، حتی در غلظت های کمتر از استاندارد های نظارتی آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده، با نرخ بالا مرگ و میر در میان بیماران کرونایی بستری در بیمارستان مرتبط است.

تیمی از محققان بیش از 6500 بیمار کرونایی را مورد آنالیز قرار دادند. محققان مقدار قرار گرفتن در معرض آلاینده ها از جمله ذرات معلق، دی اکسید نیتروژن و کربن سیاه را در آدرس های مسکونی بیماران در زمان پذیرش تخمین زدند. تیم تحقیق سپس پیامد های بیماری از جمله مرگ و میر، بستری شدن در ICU و لوله گذاری را ارزیابی کردند.

آن ها دریافتند که قرار گرفتن مزمن در معرض ذرات معلق، حتی در مقداری کمتر از آستانه های نظارتی فعلی، با 11 درصد بیشتر خطر مرگ و میر و 13 درصد بیشتر خطر پذیرش در ICU مرتبط است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1858

به "افزایش مرگ بیماران کرونایی با تنفس هوای آلوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مرگ بیماران کرونایی با تنفس هوای آلوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید