ادویه جادویی برای افزایش یادگیری و تقویت حافظه

به گزارش پسرک کامپیوتری، اخیراً محققان با متاآنالیز 40 مطالعه، به آنالیز اثرات دارچین بر عملکرد شناختی پرداختند. آن ها دریافتند که دارچین به طور قابل توجهی عملکرد شناختی را که در قالب یادگیری و حافظه توصیف می گردد، بهبود می بخشد. برای آغاز، محققان مطالعات مربوط به عصاره یا پودر دارچین را تجزیه و تحلیل کردند.

ادویه جادویی برای افزایش یادگیری و تقویت حافظه

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که دارچین ممکن است بر یادگیری و حافظه تأثیر مثبت بگذارد، اما تحقیقات بیشتری در این زمینه ضروری است. محققان در این مطالعه به آنالیز 40 مطالعه در خصوص چگونگی تأثیر دارچین بر عملکرد شناختی پرداختند. آن ها دریافتند که مصرف دارچین ممکن است یادگیری و حافظه را بهبود بخشد.

مطالعات نشان می دهد که دارچین دارای فواید شناختی و خواص ضد التهابی، ضد سرطانی و تعدیل نماینده سیستم ایمنی است. بعضی تحقیقات نشان می دهد که دارچین به طور بالقوه دارای اثرات محافظت نماینده عصبی، از جمله در برابر بیماری آلزایمر است. به عنوان مثال، ترکیبی در دارچین موسوم به سینامالدئید وجود دارد که از تجمع پلاک های آمیلوئید بتا در مغز جلوگیری می نماید که یکی از نشانه های کلیدی آلزایمر است.

اخیراً محققان با متاآنالیز 40 مطالعه، به آنالیز اثرات دارچین بر عملکرد شناختی پرداختند. آن ها دریافتند که دارچین به طور قابل توجهی عملکرد شناختی را که در قالب یادگیری و حافظه توصیف می گردد، بهبود می بخشد. برای آغاز، محققان مطالعات مربوط به عصاره یا پودر دارچین را تجزیه و تحلیل کردند.

در یک مطالعه بالینی، محققان دریافتند که جویدن آدامس دارچین به مدت 40 روز بر حافظه نوجوانان تأثیر مثبت دارد. با این حال، مطالعه بالینی دیگر، هیچ تغییر قابل توجهی در حافظه هنگام مصرف خوراکی گزارش نکرد. بیشتر مطالعات آزمایشگاهی نشان دادند که دارچین بر یادگیری و حافظه تأثیر مثبت دارد. با این حال، یک مطالعه نشان داد که دارچین باعث کاهش یادگیری و حافظه کوتاه می گردد. در همین حال، یک مطالعه دیگر نشان داد که عصاره متانولی حاصل از پوست دارچین می تواند فراوری آمیلوئید بتا را مهار کند. سپس، محققان اجزای دارچین مانند اوژنول، اسید سینامیک و سینامالدئید را آنالیز کردند.

آن ها دریافتند که اوژنول به علت خواص آنتی اکسیدانی و توانایی آن در مهار پلاک های آمیلوئید، دارای اثرات محافظتی شناختی است. آن ها بعلاوه دریافتند که ترکیباتی به نام سینامالدئید و ترانس سینامالدئید دارای اثرات ضد مرگ سلولی و اثرات ضد التهابی هستند که از اختلالات شناختی در مدل های حیوانی محافظت می نمایند.

محققان خاطرنشان کردند که نتایج آن ها وابسته به دوز نبود، به این معنی که هم دوز کم و هم دوز زیاد دارچین اثرات مثبتی را به همراه داشت. دارچین دو نوع دارد: سیلان و کاسیا. هر دو می توانند مکمل های سالمی در رژیم غذایی فرد باشند، با این حال، دارچین کاسیا حاوی سمی است که اگر زیاد از آن بخورید می تواند مضر باشد.

محققان هشدار می دهند مصرف مقادیر زیاد دارچین کاسیا می تواند به عملکرد کبد آسیب برساند، خطر ابتلاء به سرطان ریه، کبد و کلیه، تداخلات دارویی را به علت مقادیر بالای کومارین افزایش دهد. بعلاوه، خوردن بیش از حد دارچین از هر نوع به یکباره باعث سرفه و مشکل در تنفس می گردد، زیرا بافت بسیار ظریف ادویه می تواند در واکوئل های ریه گیر کند که این مسئله برای افراد مبتلا به آسم نگران نماینده است.

منبع: فرادید
انتشار: 23 اسفند 1401 بروزرسانی: 23 اسفند 1401 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2152

به "ادویه جادویی برای افزایش یادگیری و تقویت حافظه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادویه جادویی برای افزایش یادگیری و تقویت حافظه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید