23 پروژه میراث فرهنگی و گردشگری تا پایان امسال در اردبیل به بهره برداری می رسد

به گزارش پسرک کامپیوتری، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: تا خاتمه امسال 23 پروژه میراث فرهنگی و گردشگری در این استان به بهره برداری می رسد.

23 پروژه میراث فرهنگی و گردشگری تا پایان امسال در اردبیل به بهره برداری می رسد

به گزارش میرث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی دیروز 15 مرداد با اعلام این خبر شرح داد: از این تعداد 12 پروژه در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

او با اذعان به اجرای پروژه های متنوع در حوزه های میراث فرهنگی و گردشگری افزود: 13 پروژه توسط بخش خصوصی و مابقی توسط اداره کل انجام می شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به اولویت بندی پروژه ها اشاره و تأکید کرد: اولویت بندی بر اساس اهمیت پروژه ها، تأثیرگذاری آن در رونق گردشگری و همچنین متناسب با اعتبارات اجرا شده است.

به گفته فلاحی در شهرستان اردبیل، پروژه های در حال اجرا شامل مرمت سرای وکیل بازار تاریخی، جهت یدی بولوک سردابه، جاده ملک سویی، جهت دربند هیر، زیپ لاین شورابیل و هتل چهارستاره یاکاموز است.

او ادامه داد: در شهرستان خلخال، زیرساخت های روستاهای هدف گردشگری اندبیل، کزج و خمس و همچنین بام خلخال و محوطه گردشگری برادران شاد تا پایان سال قابل بهره برداری است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: در شهرستان مشگین شهر نیز پروژه های سرویس بهداشتی قینرچه، راه دسترسی قینرچه، آب رسانی و برق رسانی قوتورسویی، زیرساخت گردشگری گردولی به میرک، مرمت گنبد سردابه، سنگفرش جهت محوطه پیرازمیان و آب درمانی قاینار سبلان در حال اجراست.

فلاحی متذکر شد: در شهرستان کوثر رمپ های انحرافی صدف قزل اوزن، در گرمی اقامتگاه بوم گردی شوون و اقامتگاه بوم گردی اوماسلان، در نیر هتل آپارتمان ارشادی و در بیله سوار مهمانسرای ایران گردی و جهانگردی در دست احداث است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 209

به "23 پروژه میراث فرهنگی و گردشگری تا پایان امسال در اردبیل به بهره برداری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "23 پروژه میراث فرهنگی و گردشگری تا پایان امسال در اردبیل به بهره برداری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید