چگونه تغییر دکوراسیون دهیم؟

به گزارش پسرک کامپیوتری، چطور دکوراسیون خونمو عوض کنم؟ همه می دانیم که تغییر دکوراسیون هزینه زیادی دارد و زمان زیادی هم از ما می گیرد. حتی اگر بخواهید دکوراسیون یک اتاق کوچک را تغییر دهید، باز هم گران تمام می گردد. احتمالا می خواهید رنگ یا کاغذ دیواری دیوارها را تغییر دهید و کف پوشی جدید نصب کنید. تغییر مبلمان هم در برنامه تان هست؟ تفییر نورپردازی چطور؟ بله، هزینه ای که روی دوشتان سنگینی خواهد نمود، احتمالا خیال تغییر دکراسیون را از ذهنتان بیرون نموده است. ولی نگران نباشید. ما در این مطلب چند روش بسیار کم خرج و مهم را برایتان توضیح خواهیم داد تا یاد بگیرید که با کمترین هزینه چطور تغییر دکوراسیون بدهید. با ما همراه باشید.

چگونه تغییر دکوراسیون دهیم؟

جهت دریافت خدمات خرید اینترنتی درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

خبرنگاران| تغییر دکوراسیون یکی از لذت بخش ترین مواردی است که شادابی و نشاط را به فضای دکوراسیون منزل شما مهمان می نماید. برای داشتن یک تغییر دکوراسیون لذت بخش و تاثیر گذار احتیاجی نیست که حتما تغییراتی پر هزینه و پایه ای را برای فضای داخلی تان در نظر بگیرید کافی است کمی نکته سنج باشید و با چند تغییر ساده فضای دکوراسیونتان متفاوت کنید و ظاهر تازه ای به آن ببخشید.

به گزارش خبرنگاران، برنامه ریزی برای طراحی دکوراسیون داخلی و تغییر آن بسیار مهم است، خصوصا اگر بخواهید هزینه ها را تا جای ممکن پایین بیاورید. اینکه بعد از مدت ها جستجو در بازار و فروشگاه های اینترنتی مبلمان وسایل مناسب و دلخواهتان را پیدا نموده باشید و بعد تازه بفهمید بودجه خرید آن را ندارید، و یا اینکه بعد از آوردن کابینتی که برای گوشه آشپزخانه سفارش داده اید، بفهمید که سایزش عظیم تر از ابعادی است که در آن گوشه جا بگردد، واقعا دل خراش است.

پس بهتر است قبل از هر اقدامی، حتما ارزیابی ها و برنامه ریزی های اولیه را در خصوص بودجه و ویژگی های خانه تان انجام دهید تا بعدا به مشکل برنخورید. برای این کار، ابتدا خوب فکر کنید و ببینید که از چه سبکی خوشتان می آید. مجله ها و سایت های اینترنتی را بالا و پایین کنید و با انواع سبک های دکوراسیون داخلی آشنا شوید.

در مرحله دوم، پروژه تغییر دکوراسیون خانه با کمترین هزینه را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید. مثلا بخش ها و مرحله هایی نظیر کفپوش، سقف، دیوارها، مبلمان، وسائل تزئینی، و دکور. بعد فروشگاه های اینترنتی را بالا و پایین کنید تا ببینید هر کدام از این بخش ها، با توجه به مواد و لوازم مورد احتیاج شما، به صورت تقریبی، چقدر هزینه برمی دارد. اگر می خواهید یک متخصص طراحی دکوراسیون را استخدام کنید تا به شما بگوید که چطور تغییر دکوراسیون بدهید، هزینه استخدام را هم در نظر بگیرید.

وقتی از حدود تقریبی هزینه ها مطمئن شدید، سری به دارایی خودتان بزنید. با خود صادق باشید و ببینید چه مقدار بودجه دارید. اگر پولتان کمتر از مقدار مورد احتیاج است، هر هفته مقداری پول کنار بگذارید تا بتوانید به مبلغ مورد نظر دست یابید. ممکن است کمی طول بکشد، ولی ارزشش را دارد که نهایتا به دکوراسیون مورد نظر خود برسید.

اولین و مهم ترین راه، استفاده از جزئیات دکوراتیو در دکوراسیون داخلی است. تصمیم بگیرید چند وسیله زیبای دکوری جدید به منزل تان اضافه کنید. به عنوان مثال، استفاده از یک آینه دکوراتیو در منزل باعث می گردد نور زیادی در فضای خانه گسترش پیدا کند و محیط را سرزنده نشان دهد. از طرفی، شلف و باکس های دیواری علاوه بر آن که نمای زیبایی به دیوار می دهند، می توانند محل مناسبی برای نمایش محصولات دکوری شما از جمله قاب عکس و یا یادگاری های مختلف تان هم باشند. ترکیب چند کار ساده به صورت هم زمان می تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد. مثلا قرار دادن یک گلدان آویز در گوشه از اتاق نشیمن و یا استفاده از چند کوسن جدید رنگی، آویختن چند اثر هنری کوچک به دیوار و یا استفاده از ساعت هایی با طراحی مبتکرانه که امروزه محبوبیت زیادی یافته اند، می تواند یاری بسیاری به شما بکند.

روشنایی، یکی دیگر از المان های مهم در طراحی محیط داخلی زیبایی است که تأثیر چشمگیری در ایجاد آمیزه ای از احساس و معماری دارد. به همین دلیل است که به محض ورود به هر محیطی، اولین چیزی که توجه شما را جلب می نماید، نورپردازی محیط است. با استفاده از یک چراغ تزئینی خلاقانه می توانید سایه روشن های زیبایی در منزل خود ایجاد کنید و حال وهوایی تازه به روحیه ساکنان منزل ببخشید. این چراغ تزئینی می تواند در اشکال مختلف و یا با کاربری های متنوع در ایجاد فضایی متفاوت به شما یاری کند. از یک آویز سقفی ساده گرفته تا یک چراغ ایستاده می توانند برای دستیابی به هدف شما مؤثر باشند. البته انواع دیگری از روشنایی نیز وجود دارد که می تواند همچون یک تابلوی هنری زیبایی بر روی دیوار، چشم هر بیننده ای را به خود جلب کند. پس تأثیر نورپردازی را در ایجاد یک دکوراسیون داخلی زیبا نادیده نگیرید.

اگر هیچ یک از این موارد برای جلب رضایت شما کافی نیست، می توانید با تغییرات در اجزای عظیم تر منزل آغاز کنید. انتخاب مبلمان جدید و یا حتی تغییر رنگ پارچه مبلمان قدیمی تأثیر زیادی در منزل ایجاد می نماید. عنصر مهم دیگر در دکوراسیون منزل، پرده ها هستند. با انتخاب رنگ مناسب پرده و هماهنگ کردن آن با فرش می توانید رنگ و لعاب بیشتری به فضای نشیمن تان بدهید. البته استفاده از یک رادیاتور مدرن به عنوان جایگزینی برای رادیاتور های قدیمی ایده بسیار خوبی است.

امروزه مدل های متفاوت و منحصربه فردی از این رادیاتور ها وجود دارد که محبوبیت بسیاری پیدا نموده اند. پس اگر تا کنون به طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود آن گونه که باید توجه نداشته اید، با در نظر دریافت هریک از نکات بالا می توانید از این به بعد نگاه ویژه ای به آن داشته باشید. با استفاده از نکات ساده طراحی داخلی خواهید دید که ایجاد تغییرات در منزل تان به کار مفرح و لذت بخشی تبدیل خواهد شد.

در خصوص اینکه چگونه تغییر دکوراسیون بدهیم، بگذارید یک راه چاره را با شما در میان بگذاریم؛ رنگ ارزان است! برخلاف دیگر عناصر در تغییر دکوراسیون، رنگ به شدت با بودجه شما جور در می آید؛ بنابراین از رنگ نهایت بهره را ببرید. میتوانید رنگ بالشتک های مبل یا دیگر وسایل دکوری را تغییر دهید.

قبل از اینکه به سراغ پیاده سازی رنگ ها بروید، مطمئن شوید که رنگی را انتخاب نموده اید را دوستش دارید. رنگ ها را هر روز تغییر دهید تا ببینید کدام را بیشتر دوست دارید. بعد به سراغ پیاده سازی نهایی بروید.

یک نکته در رابطه با رنگ، قانون 60-30-10 است. یعنی 60 درصد از فضا - مثلا دیوار ها - باید رنگ اصلی را به خود بگیرد. 30 درصد از فضا رنگ ثانویه مورد نظر شما را به خود اختصاص می دهد و 10 درصد مابقی، باید با رنگی تند و چشمگیر رنگ آمیزی گردد.

شاید رنگ آمیزی و تعمیر مبلمان بدون جلا و رنگ خیلی سخت است، خصوصا اگر فردی فنی نباشید. در این صورت بهتر است به دنبال خرید لوازم چوبی و یا غیر چوبی دست دوم باشید.

می توانید آن ها را از آشنایان و دوستانتان بخرید. این افراد کسانی هستند که می دانید چگونه از لوازم شان نگهداری می نمایند و می توانید با خیال راحت از ایشان خریداری کنید و تخفیف هم بگیرید. بعد از خرید مبلمان دست دوم تمیز و با قیمتی مناسب، حالا می توانید دست به کار شوید و تغییراتی در آن ایجاد کنید. مثلا می توانید روکش جایگاه و مبل ها را عوض کنید یا بالشتک های نو برایش بدوزید. البته در هنگام خرید اجناس دست دوم، همه جای کار را به دقت آنالیز کنید تا عیب عظیمی در کار نباشد.

منبع: فرادید
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 928

به "چگونه تغییر دکوراسیون دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه تغییر دکوراسیون دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید