پمپ های فشار قوی فراوری شد

به گزارش پسرک کامپیوتری، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، پمپ های انتقال سیال یکی از تجهیزات مهم و اثرگذار در صنایع گوناگونی مانند نفت، گاز و فولاد هستند. نبود آنها تزریق مواد شیمیایی به چاه های نفت، لوله ها و مخازن را با مشکل روبرو می نماید. اکنون یک شرکت دانش بنیان با تکیه بر توان و تخصص نیروی داخلی خود طراحی و ساخت پمپ های صنعتی را انجام می دهد.

پمپ های فشار قوی فراوری شد

در گذشته این تجهیزات وارداتی بود. اما از آنجا که دانش، توان و تخصص بومی سازی این فناوری در کشور وجود داشت. پس متخصصان در یک شرکت دانش بنیان برای بومی سازی آن اقدام کردند و پیروز شدند. اکنون صنایع این پمپ ها را با کیفیتی بالا و قیمتی ارزان تر از داخل تهیه می نمایند.

آرش شورشی مدیر شرکت دانش بنیان فراوری نماینده پمپ گفت: پمپ های پلانجری یا پمپ های تزریقی و پر فشار یکی از محصولات دانش بنیان فراوریی ما است. در زمان تزریق مواد شیمیایی با درون چاه یا لوله احتیاج است این مواد با فشاری بالاتر از فشار موجود در تاسیسات مورد نظر وارد شوند. در این صورت احتیاج به این تجهیزات است. البته علاوه بر صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در سایر صنایع مانند مواد غذایی و فولاد نیز کاربرد دارند.

شورشی بیان نمود: از نظر فناوری ساخت قطعات گوناگون پمپ مانند سوپاپ ها، تجهیزات هیدرولیک و قدرت پمپ ها بومی سازی شده است. از سویی دانش فنی ساخت پلانچرها نیز بومی شده است. پلانجرها از جنس سرامیک هستند و دما و فشار بالا را تحمل می نمایند از سویی مقاومت آنها به سایش بالا است.

وی به اهداف راه اندازی این شرکت دانش بنیان اشاره نمود و گفت: خودکفایی و قطع وابستگی کشور از ورود پمپ هایی که با اتکا به دانش، تخصص و تجربه متخصصان ایرانی طراحی و ساخته می گردد، از اهداف این مجموعه است.

شورشی به جلوگیری از خروج ارز با فراوری این محصول دانش بنیان اشاره و بیان نمود: در هر پروژه حداقل 300 هزار دلار صرفه جویی ارزی انجام می گردد که باید آن را به تعداد پروژه ها در سال گسترش دهیم.

وی طراحی و ساخت پمپ های رفت و برگشتی، طراحی و ساخت پمپ پساب های صنعتی پالایشگاه های گازی، طراحی و ساخت پمپ دنده ای، ساخت پکیج دیزل پمپ آتش نشانی و طراحی و ساخت پمپ های طبقاتی BB3 را بعضی دیگر از دستاوردهای این مجموعه دانش بنیان دانست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1033

به "پمپ های فشار قوی فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپ های فشار قوی فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید