مکرون: پیشنهادهایی به مقامات ایران ارائه می کنیم

به گزارش پسرک کامپیوتری، رئیس جمهوری فرانسه گفت: پیش از نشست این هفته گروه 7 در دیدار با مقامات ایرانی پیشنهادهایی را برای کاهش تنش میان واشنگتن و تهران ارائه خواهیم کرد.

مکرون: پیشنهادهایی به مقامات ایران ارائه می کنیم

ایرنا نوشت: امانوئل مکرون در جمع خبرنگاران گفت: قبل از برگزاری نشست گروه هفت با مقامات ایرانی دیدار خواهم کرد و در آنجا پیشنهاداتی به ایرانیان ارائه خواهم کرد.

محمد جواد ظریف وزیرخارجه ایران در نشست استکهلم گفت، قرار است روز آدینه (اول شهریور) در پاریس با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و وزیرامورخارجه این کشور دیدار کند.

محمدجواد ظریف شامگاه چهارشنبه در خصوص دومین سفرش به کشورهای اسکاندیناوی در صفحه توئیتر خود نوشت: نشست های مهمی با مقامات سوئد، حول موضوعات سیاسی و مالی همچون اهمیت حفظ برجام و حوزه های علاقه مندی دوجانبه گفت وگو کردیم.

به گزارش یورو نیوز، به دنبال افزایش تنش میان روابط میان ایالات متحده و ایران، دولت فرانسه در کوشش بوده است تا نقش میانجیگر را ایفا نماید، هرچند که نشانه های کمی از این پیشرفت وجود داشته است.

به دنبال خروج آمریکا از توافق هسته ای در سال گذشته و بازگشت تحریم های نفتی علیه ایران، تا کنون سه کشور اروپایی (فرانسه، آلمان و انگلیس) با این نوع از سیاست های آمریکا مخالفت نموده و در طول یک ساله اخیر در خصوص سیاست های ترامپ علیه ایران ایستادگی نموده اند.

در کنار کشورهای اروپایی، فرانسه راهبرد اروپا برای نجات توافق هسته ای را رهبری می نماید، زیرا دولت ترامپ مجدداً تحریم هایی را علیه تهران برای جلوگیری از صادرات نفت اعمال نموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 272

به "مکرون: پیشنهادهایی به مقامات ایران ارائه می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون: پیشنهادهایی به مقامات ایران ارائه می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید