مقام عراقی: بیش از سه و نیم میلیون زائر از مرزهای زمینی وارد عراق شده اند

به گزارش پسرک کامپیوتری، فرمانده مرزبانی عراق از ورود بیش از سه و نیم میلیون زائر به این کشور به وسیله مرزهای زمینی برای شرکت در مراسم اربعین امام حسین (علیه السلام) اطلاع داد.

مقام عراقی: بیش از سه و نیم میلیون زائر از مرزهای زمینی وارد عراق شده اند

فارس نوشت: سرلشگر ستاد حامد عبدالله ابراهیم فرمانده مرزبانی عراق خاطرنشان کرد که در روزهای گذشته بیش از سه و نیم میلیون زائر از مرزهای زمینی این کشور جهت شرکت در مراسم زیارت اربعین وارد عراق شده اند.

او به خبرگزاری فرانس 24 گفت که اغلب این تعداد زائر، ایرانی هستند. او آماری از تعداد زواری که به وسیله هوایی وارد عراق شده اند نداد.

پیش از این کاظم العقابی رئیس هیأت گذرگاههای مرزی عراق پیش بینی نموده بود که تعداد زائران غیر عراقی به بیش از چهار میلیون نفر نیز برسد.

این خبرگزاری فرانسوی نوشت: زائران از زنان و مردان و بچه ها در حالی که سیاه پوش شده اند، کیلومترهای طولانی برای رسیدن به کربلا با پای پیاده راه می روند و به منطقه بین الحرمین می رسند و در آن جا تصمیم می گیرند که یا به مقام امام حسین وارد شوند یا به مقام برادرش عباس که در نزد شیعیان به ابوالفضل یا قمر بنی هاشم معروف است.

از سوی دیگر پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام حسین (ع) نیز در گزارش خود از یکی از خیمه هایی که به ارائه خدمات پزشکی می پردازد؛ نوشت که بیش از 130 پزشک از کشورهای ایسلند، انگلیس، استرالیا، ایرلند، سوئد، هلند، رومانی، اوکراین، ایران، پاکستان، عربستان و عراق در این مرکز با همکاری آستان کربلا به ارائه خدمات پزشکی می پردازند.

بی بی سی عربی نیز در گزارش خود از مراسم اربعین، نوشت که میلیون ها شیعه از عراق و خارج از عراق در این مراسم شرکت می نمایند و کوشش دارند با پیاده روی، یاد اسرای کربلا و سختی های آنها در سال 61 هجری قمری را پاس بدارند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 417

به "مقام عراقی: بیش از سه و نیم میلیون زائر از مرزهای زمینی وارد عراق شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام عراقی: بیش از سه و نیم میلیون زائر از مرزهای زمینی وارد عراق شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید