محققان: چاقی بقای پس از سرطان را افزایش می دهد

به گزارش پسرک کامپیوتری، دانشمندان دریافتند که وزن بالاتر بدن می تواند احتمال مقاومت بدن در برابر برخی از سرطان ها را افزایش دهد.

محققان: چاقی بقای پس از سرطان را افزایش می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی پسرک کامپیوتری به نقل از شینهوا، دانشمندان استرالیا دریافتند که وزن بالاتر بدن می تواند احتمال مقاومت بدن در برابر برخی از سرطان ها را افزایش دهد.

در این تحقیق، تیمی از دانشگاه فلیندرز دریافتند، یک شاخص بالای توده بدنی متوسط یا زیاد (BMI) می تواند پاسخ بدن به atezolizumab، یک درمان معمول برای سرطان غیر ریه (NSCLC) را تقویت کند.

آنها دریافتند که بیماران با BMI بالا در چهار کارآزمایی پس از درمان با atezolizumab در مقایسه با افراد با وزن متوسط ، کاهش قابل توجهی در مرگ و میر دارند.

محقق اصلی مرکز نوآوری سرطان در Flinders می گوید: نتیجه تحقیقات شگفت آور بود زیرا یک BMI بالا با دیابت، سرطان ها و بیماری های قلبی عروقی در ارتباط بوده است.

وی در بیانیه رسانه ای گفت: این یک نتیجه جالب است و این امکان را برای تحقیق بیشتر در مورد سایر سرطان ها و سایر داروهای ضد سرطان ایجاد می کند.

مطالعات قبلی مفهومی به نام پارادوکس چاقیرا کشف کرده که در آن چاقی با افزایش خطرات ناشی از ابتلا به سرطا ن های خاص همراه است و به طور غیرمستقیم ممکن است در افراد خاص محافظت کرده و از مزایای بقا بیشتری برخوردار باشد.

مطالعه ما شواهد جدیدی را برای پشتیبانی از این فرضیه ارائه می دهد که BMI و چاقی بالا ممکن است با پاسخ به سیستم ایمنی درمانی همراه باشد.

براساس داده های منتشر شده توسط دفتر آمار استرالیا (ABS) در ماه ژوئن، دو سوم بزرگسالان استرالیا، معادل 12.5 میلیون نفر، از نظر وزن دارای اضافه وزن یا چاقی بودند.

همچنین تعیین شد که یک چهارم بچه ها بین 5 تا 17 سال دچار اضافه وزن یا چاقی هستند.

علی رغم نتایج مطالعه، تیم دانشگاه فلیندرز به دلیل سایر مسائل سلامتی مرتبط با BMI بالا، بر لزوم داشتن یک سبک زندگی سالم برای حفظ وزن طبیعی تأکید کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 607

به "محققان: چاقی بقای پس از سرطان را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان: چاقی بقای پس از سرطان را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید