لیگ ملت های والیبال، ایران 2، استرالیا 3؛ شکست عجیب مقابل تیمی که تنها دو ست برده بود!

به گزارش پسرک کامپیوتری، تیم ملی والیبال ایران در هفته چهارم لیگ ملت های 2021 به مصاف استرالیا رفت و برابر این تیم قعرنشین شکستی عجیب را تجربه کرد.

لیگ ملت های والیبال، ایران 2، استرالیا 3؛ شکست عجیب مقابل تیمی که تنها دو ست برده بود!

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران در دهمین بازی خود در لیگ ملت های 2021 از ساعت 14:30 امروز سه شنبه 25 خرداد به مصاف استرالیا رفت و با نتیجه 3 بر 2 مغلوب گردید. این در شرایطی است که استرالیا در قعر جدول رده بندی قرار گرفته است.

سعید معروف، صابر کاظمی، میلاد عبادی پور، میثم صالحی، محمد موسوی، علی اصغر مجرد و آرمان صالحی (لیبرو)، بازیکنان شروع نماینده ایران در بازی مقابل دیگر حریف آسیایی بودند. تیم ملی استرالیا، تنها تیم بدون برد لیگ ملت ها بود که پس از 9 باخت متوالی و تنها 2 ست برده به مصاف ایران آمده بودند تا شاید از حریف آسیایی خود امتیاز بگیرند. تیم ایران، بازی را خوب شروع کرد ولی استرالیا با استفاده از اشتباهات شاگردان آلکنو، نتیجه را در پوئن 22 مساوی کرد. تیم ایران با حملات بهتر ولی اشتباهات بیشتر در ست نخست 25 بر 23 مغلوب گردید.

تیم ایران در سرانجام ست نخست، 11 امتیاز از حمله، 4 امتیاز از دفاع روز تور، یک پوئن سرویس و 7 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان استرالیا هم 11 امتیاز از اسپک، 2 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن مستقیم سرویس و 10 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

به نظر می رسید بازیکنان ایران، حریف خود را دستکم گرفته و با ذهنیتی از پیش برنده وارد زمین شده بودند. اشتباهات ایران در ست دوم هم به حدی بود که پیروزی را با نتیجه 25 بر 22 به استرالیا تقدیم کرد. استرالیا تا اینجای بازی مقابل ایران به مقدار 9 بازی قبلی خود، ست گرفت.

تیم ملی در سرانجام ست دوم و بر طبق آمار سایت فدراسیون جهانی والیبال، 23 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع روز تور، 2 پوئن سرویس و 13 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان استرالیا هم 25 امتیاز از اسپک، 4 امتیاز از دفاع روی تور، 4 پوئن مستقیم سرویس و 17 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

حملات موثر و امتیازات بازیکنان استرالیا، روحیه بازیکنان این تیم را افزایش داده بود و این تیم ایران بود که کوشش می کرد خود را به حریف برساند. حضور بردیا سعادت به جای صابر کاظمی و محمدرضا حضرت پور به جای آرمان صالحی، تغییر عمده آلکنو در ست سوم بود و توانست کفه قدرت حملات ایران را بیشتر کند. سرویس های میثم صالحی در حالی که ایران 22 بر 21 عقب بود به یاری تیم آمد و نتیجه 24 بر 23 به سود ایران و در نهایت 25 بر 23 ایران رقم خورد.

ایران در سرانجام ست سوم، 36 امتیاز از حمله، 9 امتیاز از دفاع روز تور، 3 پوئن سرویس و 22 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان استرالیا هم 38 امتیاز از اسپک، 10 امتیاز از دفاع روی تور، 4 پوئن مستقیم سرویس و 21 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

تیم ملی، ست چهارم را امیدوارنماینده و با فزونی کامل شروع کرد. سرویس های بردیا سعادت و دفاع های محمد موسوی، عامل این فزونی بود. فشار بازیکنان ایران بر تیم استرالیا، اشتباهات بازیکنان این تیم را به سرعت افزایش داد. ست چهارم با نتیجه 25 بر 18 به سود ایران به سرانجام رسید.

تیم کشورمان در سرانجام ست چهارم، 47 امتیاز از حمله، 13 امتیاز از دفاع روز تور، 4 پوئن سرویس و 31 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. بازیکنان استرالیا هم 47 امتیاز از اسپک، 12 امتیاز از دفاع روی تور، 4 پوئن مستقیم سرویس و 28 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

بازی در ست پنجم پایاپای شروع شد. بازیکنان ایران در یک بازی سخت و نفسگیر، پس از 2 ست باخته، توانسته بودند کار را به ست پنجم بکشانند و نمی خواستند به این راحتی بازی را واگذار نمایند. تقاضای ویدئو چکی که سرمربی استرالیا درخواست کرد، جهت بازی را تغییر داد و روحیه بازیکنان ایران را از بین برد. ست پنجم با نتیجه 15 بر 12 به سود استرالیا تمام شد و این تیم 3 بر 2 برنده بازی شد. این نخستین پیروزی استرلیا در لیگ ملت های 2021 بود. این تیم در حالی ایران را شکست داد که در 9 ملاقات قبلی خود تنها در دو ست به فزونی رسیده بود.

تیم ملی در سرانجام ست بازی، 54 امتیاز از حمله، 13 امتیاز از دفاع روز تور، 5 پوئن سرویس و 35 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد. استرالیایی ها هم 55 امتیاز از اسپک، 12 امتیاز از دفاع روی تور، 5 پوئن مستقیم سرویس و 34 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد.

دو تیم پیش از این 8 بار در میادین عظیم بین المللی با هم روبه رو شده بودند که ایران در 4 بازی برنده بوده است. ایران در لیگ ملت های 2018 و 2019 در 3 ست متوالی استرالیا را شکست داده و تنها باخت ایران در میادین جهانی، مربوط به جام جهانی 2015 است. ایران در حالی استرالیا در در فینال مسابقات قهرمانی 2019 آسیا 3 بر صفر شکست داد که در مرحله گروهی به این تیم باخته بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1669

به "لیگ ملت های والیبال، ایران 2، استرالیا 3؛ شکست عجیب مقابل تیمی که تنها دو ست برده بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ ملت های والیبال، ایران 2، استرالیا 3؛ شکست عجیب مقابل تیمی که تنها دو ست برده بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید