انتخابی جام جهانی 2022، شروع جنگ عظیم ایران با فزونی مقابل هنگ کنگ

به گزارش پسرک کامپیوتری، تیم ملی فوتبال در نخستین ملاقات خود در دور برگشت مرحله انتخابی جام جهانی 2022 و جام ملت های آسیا 2023 چین، مقابل هنگ کنگ به فزونی رسید.

انتخابی جام جهانی 2022، شروع جنگ عظیم ایران با فزونی مقابل هنگ کنگ

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی فوتبال ایران در نخستین ملاقات دور برگشت مرحله انتخابی جام جهانی 2022 و جام ملت های آسیا 2023 چین در استادیوم شیخ محمد آل خلیفه منامه به مصاف هنگ کنگ رفت و با نتیجه 3 بر یک به رجحان رسید. علی قلی زاده (23)، وحید امیری (61) و کریم انصاری فرد (84) گل های ایران را به ثمر رساندند. چنگ سیو کی وان (85) نیز برای هنگ کنگ گلزنی کرد.

ترکیب تیم ملی ایران: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل زاده، سعید عزت اللهی (58 ـ میلاد محمدی)، علیرضا جهانبخش (58 ـ سامان قدوس)، احمد نوراللهی، مهدی طارمی (69 ـ مهدی ترابی)، وحید امیری، محمدحسین کنعانی زادگان، علی قلی زاده (80 ـ کریم انصاری فرد) و سردار آزمون (69 ـ کاوه رضایی).

ترکیب تیم ملی هنگ کنگ: یاپ هونگ فای، تسوی وانگ کیت (46 ـ چونگ وای چئونگ)، فونگ هینگ وا، هلیو خوزه گونکالوس، هوانگ یانگ، سون مینگ هیم (80 ـ چنگ سیو کی وان)، اور متیو الیوت، دیه گو الی موریرا (80 ـ لوک فانگ نگان)، لیونگ کوون چونگ (70 ـ وای وونگ)، چان شینیچی و تونگ کین مان.

داور: ادهم مخادمه محمد توما

نیمه اول

دقیقه 2: ارسال علی قلی زاده به محوطه جریمه هنگ کنگ موقعیت خوبی برای ایران بود که با سراسیمگی مدافعان این تیم توپ از محوطه جریمه دور شد.

دقیقه 3: ضربه ای که به سمت دروازه هنگ کنگ شلیک شد، توسط دروازه بان این تیم مهار شد که در برگشت سردار آزمون می توانست دروازه این تیم را باز کند، اما داور مسابقه آفساید گفت.

دقیقه 5: علیرضا جهانبخش از سمت راست پاس در عرضی را به محوطه جریمه هنگ کنگ ارسال کرد که توپ به دست مدافع این تیم برخورد کرد، اما داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 6: مهدی طارمی در محوطه جریمه هنگ کنگ صاحب توپ شد که توسط مدافعان هنگ کنگی سرنگون شد، اما داور اعلام پنالتی نکرد و تصمیم به ادامه بازی گرفت.

دقیقه 17: ارسال به محوطه جریمه هنگ کنگ به سردار آزمون رسید که پاس او به مهدی طارمی نرسید و بازیکنان هنگ کنگ تن به کرنر دادند.

دقیقه 18: علیرضا جهانبخش از سمت چپ پاسی عرضی را برای سعید عزت اللهی فرستاد که ضربه او راهی به دروازه نداشت.

دقیقه 23: علی قلی زاده از سمت راست وارد محوطه جریمه هنگ کنگ شد و از زاویه ای کاملاً بسته و از روی خط عرضی زمین، دروازه این تیم را باز کرد.

دقیقه 36: موقعیتی خوب پشت محوطه جریمه از روی ضربه ایستگاهی نصیب ایران شد که پاس در عرض قلی زاده به نوراللهی و ضربه او نتیجه بخش نبود.

دقیقه 44: ارسال قلی زاده از سمت راست به روی دروازه با ضربه سر سردار آزمون همراه شد و توپ از بالای دروازه راهی اوت شد.

نیمه دوم

دقیقه 46: سردار آزمون از پشت محوطه جریمه هنگ کنگ اقدام به شوتزنی کرد که ضربه او با فاصله کمی از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 61: توپی که صادق محرمی روی دروازه هنگ کنگ ارسال نموده بود توسط مدافعان به صورت ناقص دفع شد تا به وحید امیری برسد. امیری موقعیت را برای شوتزنی مناسب دید و توپ او پس از برخورد با مدافع هنگ کنگ وارد دروازه این تیم شد.

دقیقه 68: علی قلی زاده از پشت محوطه جریمه شوتی را به سمت دروازه هنگ کنگ شلیک کرد که این توپ برگشت داده شد. روی توپ برگشتی، سردار آزمون قصد باز کردن دروازه این تیم را داشت که دروازه بان هنگ کنگ تن به کرنر داد.

دقیقه 84: مهدی ترابی از سمت چپ نفوذی به محوطه جریمه هنگ کنگ داشت و با پاس در عرض، زمینه ساز گل سوم تیم ملی توسط کریم انصاری فرد شد.

دقیقه 85: هنگ کنگی ها از سمت چپ ارسالی روی دروازه ایران داشتند و با یک ضربه سر دروازه ایران را باز کردند.

دقیقه 86: احمد نوراللهی از پشت محوطه جریمه شوتی ناگهانی را به سمت دروازه هنگ کنگ زد، اما این توپ راهی به دروازه نداشت و برگشت داده شد. روی توپ برگشتی هم بازیکنان ایران نتوانستند از موقعیت بهره ای ببرند.

دقیقه 90: داور مسابقه مهدی ترابی را با کارت زرد جریمه کرد.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی فوتبال کشورمان با این پیروزی 9امتیازی شد و پیش از برگزاری ملاقات با بحرین 9امتیازی مقابل کامبوج و با تعداد بازی برابر، در رتبه دوم جدول نهاده شد.

برنامه ادامه ملاقاتهای گروه C به توضیح زیر است:

پنجشنبه، 13 خرداد

بحرین ـ کامبوج، ساعت 21، استادیوم ملی بحرین

دوشنبه، 17 خرداد

عراق ـ کامبوج، ساعت 19، استادیوم شیخ محمد آل خلیفه

ایران ـ بحرین، ساعت 21، استادیوم ملی بحرین

آدینه، 21 خرداد

کامبوج ـ ایران، ساعت 19، استادیوم شیخ محمد آل خلیفه

هنگ کنگ ـ عراق، ساعت 21، استادیوم ملی بحرین

سه شنبه، 25 خرداد

ایران ـ عراق، ساعت 21، استادیوم شیخ محمد آل خلیفه

بحرین ـ هنگ کنگ، ساعت 21، استادیوم ملی بحرین

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1592

به "انتخابی جام جهانی 2022، شروع جنگ عظیم ایران با فزونی مقابل هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابی جام جهانی 2022، شروع جنگ عظیم ایران با فزونی مقابل هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید