فارس من، محدودیت های اینترنتی عراق و پاسخ مسؤولان

به گزارش پسرک کامپیوتری، تعدادی از مخاطبان در سامانه فارس من نسبت به پوشش دهی ارتباطی و اینترنتی در جهت پیاده روی نجف به کربلا اعتراض داشتند که این موضوع پی گیری شد.

فارس من، محدودیت های اینترنتی عراق و پاسخ مسؤولان

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی پسرک کامپیوتری، تعدادی از مخاطبان در سامانه فارس من نسبت به پوشش دهی ارتباطی و اینترنتی در جهت پیاده روی نجف به کربلا اعتراض داشتند.

این مخاطبان نوشتند:یکی از مسائلی که اکثر زائران ایرانی با آن روبرو هستند عدم پوشش دهی یا ضعیف بودن آنتن دهی بخصوص در موضوع اینترنت است که علاوه بر ایجاد مشکل ارتباطی هزینه های بسیاری را به زائران که اکثرا از اقشار ضعیف جامعه هستند، تحمیل می کند.

همچنین بر اساس گفته های زائران کربلا که هم اکنون در جهت پیاده روی نجف به کربلا هستند، موضوع پوشش دهی اینترنت سیم کارت های عراقی با مشکل روبرو شده است. یکی از مخاطبان در مصاحبه با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی پسرک کامپیوتری عنوان کرد برای استفاده از تلفن همراه از رومینگ استفاده کردم که سرعت بسیار کمی برای ارتباط اینترنتی دارد.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه رومینگ آسیاسل گران قیمت است اما به دلیل آنکه دو اپراتور دیگر آنتن دهی مناسبی ندارند مجبور شدم از این اپراتور استفاده کنم.

این مخاطب ادامه داد: همچنین در جایی بین بصره و نجف به طور کلی آنتن دهی مناسبی وجود ندارد و نمی توانیم با دیگر افراد ارتباط برقرار کنیم .

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه احتمال گم کردن همراهان وجود دارد و نگرانی برای خانواده های ما در ایران به دلیل بی اطلاعی از وضعیت مان به وجود می آید، باید مسوولان فکری به حال این موضوع کنند.

صرفه اقتصادی استفاده از سیم کارت عراقی

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی پسرک کامپیوتری از همکاری اپراتورهای عراقی برای پوشش دهی مناسب جهت پیاده روی اربعین خبر داد.

وی گفت: مذاکراتی با اپراتورهای عراقی اجرا شده و بنا شده تا ظرفیت پوشش دهی دوبرابر شود. البته با توجه به اینکه حجم زائران در روزهای منتهی به اربعین حسینی بیشتر می شود و این موضوع نیز وجود دارد که شاید این آنتن دهی با مشکلاتی روبرو شود.

جهرمی تاکید کرد: بهتر است زائران پس از عبور از مرز ایران از سیم کارت های عراقی برای اینترنت و دیتا استفاده کنند تا هزینه کمتری را متحمل شوند.

اپراتور آسیا سل، زین و کورک، سه اپراتوری هستند که مردم می توانند از آنها برای رومینگ استفاده کنند و در هر منطقه ای به صورت دستی و اتوماتیک روی دیگر اپراتورها سوئیچ شوند تا اپراتوری را که آنتن دهی مطلوب تری در آن منطقه دارد انتخاب کنند.

اینترنت اپراتورهای عراقی در برخی از مناطق محدود شده است

برای پیگیری این موضوع اسماعیل رادکانی مشاور وزیر ارتباطات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت های مذهبی ملی و منطقه ای گفت وگو کردیم.

رادکانی درباره عدم پوشش دهی مناسب ارتباطی در عراق در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی پسرک کامپیوتری توضیح داد: ممکن است برخی از مناطق به دلیل اتفاقاتی که هفته گذشته در عراق رخ داد محدودیت اینترنت از طرف اپراتورهای عراقی داشته باشند

وی ادامه داد: من هفته پیش در جهت پیاده روی اربعین حضور پیدا کردم و متوجه شدم که در برخی از مناطق اینترنت، محدود شده است.

مشاور وزیر ارتباطات تاکید کرد: بهتر است مردم در چنین مواقعی از سیم کارت های ایرانی خود و رومینگ استفاده کنند. قیمت هایرومینگ برای حضور مردم در این مراسم کاهش پیدا کرده و می توانند در عراق از چندین اپراتور عراقی برای آنتن دهی بهره ببرند.

رادکانی خاطر نشان کرد: اپراتور آسیا سل، زین و کورک، سه اپراتوری هستند که مردم می توانند از آنها برای رومینگ استفاده کنند و در هر منطقه ای به صورت دستی و اتوماتیک روی دیگر اپراتورها سوئیچ شوند تا اپراتوری را که آنتن دهی مطلوب تری در آن منطقه دارد انتخاب کنند.

با توجه به این که در روزهای منتهی به اربعین حسینی تعداد مسافران به کشور عراق افزایش پیدا می کند، این نیاز احساس می شود تا رایزنی های بیشتری صورت گرفته و مشکل آنتن دهی در جهت پیاده روی نجف به کربلا حل شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 386

به "فارس من، محدودیت های اینترنتی عراق و پاسخ مسؤولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، محدودیت های اینترنتی عراق و پاسخ مسؤولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید