طعنه ترامپ به فرماندار نیویورک: به نظر می رسد که حالا او خواستار استقلال است

به گزارش پسرک کامپیوتری، رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی طعنه آمیز با انتقاد از کوشش های فرماندار نیویورک برای حفظ اختیارات قانونی خود برای تصمیم گیری درباره زمان و نحوه برطرف محدودیت های وضع شده برای مقابله با افزایش شیوع کرونا در این ایالت، وی را به استقلال طلبی متهم کرد.

طعنه ترامپ به فرماندار نیویورک: به نظر می رسد که حالا او خواستار استقلال است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در پیامی توئیتری از اندرو کوئومو فرماندار ایالت نیویورک که خواهان حفظ اختیارات قانونی خود برای تصمیم گیری درباره زمان و نحوه برطرف محدودیت های وضع شده برای مقابله با افزایش شیوع ویروس کرونا در این ایالت است، به شدت انتقاد کرد.

ترامپ در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: کوئومو به طور روزانه یا حتی هر ساعت با من تماس می گیرد و برای همه چیزهایی که تأمین اکثرشان وظیفه ایالت ها است، از جمله بیمارستان های جدید، تخت های بیمارستانی، دستگاه های تنفس مصنوعی و موارد دیگر، التماس می نماید.

وی اضافه کرد: من همه این کارها را برای او و دیگران [فرمانداران ایالت ها] انجام داده ام، اما حالا به نظر می رسد که او خواهان استقلال است! این اتفاق رخ نخواهد داد!

چند هفته پس از شروع قرنطینه در ایالت های مختلف آمریکا برای مهار کرونا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور ادعا کرد که برای تصمیم گیری درباره خاتمه قرنطینه و شروع کار مجدد فعالیت های مالی در ایالت ها صلاحیت و اختیار تام دارد.

این ادعا به مذاق فرمانداران ایالت های آمریکا از هر دو جناح دموکرات و محافظه کار خوش نیامد زیرا آنها با استناد به قانون، خود را دارای صلاحیت تصمیم گیری در این زمینه می دانند.

اندرو کوئومو فرماندار ایالت نیویورک نیز در واکنش به اظهارات ترامپ تاکید نمود: اگر او به من دستور دهد که اقتصاد و فعالیت های تجاری را به صورتی بازگشایی کنم که سلامت عمومی مردم ایالت من به خطر بیفتد، این کار را انجام نخواهم داد. هرگونه بازگشایی فعالیت های مالی و تجاری باید در مراحل مختلفی انجام گردد و ماه ها زمان احتیاج خواهد بود تا شرایط به حالت عادی بازگردد.

فرمانداران 10 ایالت شرق و غرب آمریکا در حال تدوین و هماهنگ کردن برنامه های خود برای ازسرگیری بخشی از فعالیت های مالی و بازگشت به شرایط عادی هستند.

فرماندار ایالت نیویورک در این باره گفت: یک تیم کاری به همراه 5 فرماندار دیگر در نیوجرسی، کانکتیکات، دلاوار، پنسیلوانیا و رود آیلند تشکیل دادیم تا بهترین راهبردها برای تسهیل محدودیت های اعمال شده به خاطر بحران شیوع ویروس کرونا را اتخاذ کنیم.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، تا به امروز بالغ بر 200 هزار نفر در ایالت نیویورک به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از 10800 نفر جان باخته اند.

ایالت نیویورک از لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا بالاتر از تمامی کشورهای دنیا (به جز خود آمریکا) قرار گرفته است و از لحاظ تعداد قربانیان این ویروس نیز تنها 5 کشور را بالاتر از خود می بیند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 895

به "طعنه ترامپ به فرماندار نیویورک: به نظر می رسد که حالا او خواستار استقلال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طعنه ترامپ به فرماندار نیویورک: به نظر می رسد که حالا او خواستار استقلال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید