سگ های دورگه جدیدی که باید ببینید تا باور کنید

به گزارش پسرک کامپیوتری، خبرنگاران: واکنش های متفاوتی درباره سگ های دورگه وجود دارد. بعضی می گویند دورگه ها از نظر خلق و خو غیرقابل پیش بینی هستند، اما بیشتر مردم نمی دانند که آن ها هم مثل نژاد های خالص بسیار باهوش، بامحبت و دوست داشتنی هستند. علاوه بر این، ترکیب اطلاعات ژنتیکی باعث می گردد آن ها از نظر آماری در مقایسه با همتایان خالص خود، سالم تر باشند. در این مطلب با یگ های دورگه جدید و شگفت انگیزی آشنا می شوید که باید ببینید تا باور کنید.

سگ های دورگه جدیدی که باید ببینید تا باور کنید

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

پیتسکی (پیت بول و هاسکی)

پیتسکی بهترین صفات هر یک از والدین خود را دارد. چشمان روشن و انرژی زیاد هاسکی و اسکلت جعبه ای خاندان پیت بول را دارد. اگرچه به اندازه هیچ یک از والدینش جذاب نیست؛ اما یک سگ دوست داشتنی است. پیتسکی سگ وفاداری است، اما به سختی می توان آن را تربیت کرد، چون خلق و خوی والد پیت بول خود را به ارث برده است.

ژرمن چائو (ژرمن شپرد و چائو چائو)

ژرمن چائو ترکیبی از ژرمن شپرد و چائوچائو است؛ بنابراین از نظر جثه به اندازه ژرمن شپرد است و مثل چائوچائو نرم و پشمالو است، به همین دلیل بسیار دوست داشتنی و در عین حال قوی است. این سگ شخصیت بسیار بزرگی دارد، اما به زمان و انرژی زیادی برای مراقبت احتیاج دارد.

پین فرانسوی (بولداگ فرانسوی و مینی پینشر)

پین فرانسوی ترکیبی از بولداگ فرانسوی و پینشر مینیاتوری است. به دلیل داشتن والد مینی پینشر، این سگ بسیار سرزنده و پر از انرژی است؛ بنابراین برای مشغول نگه داشتن ذهن و بدنش به آموزش احتیاج دارد. این سگ باهوش گوش های بزرگ و شخصیتی دوست داشتنی دارد. و چون هر دو والدش کوچک هستند، این سگ هم کوچک است.

چیگل (چی واوا و بیگل)

چیگل حاصل فراوریمثل چی واوا و بیگل است. این سگ نمونه عالی است که حتی اگر نژاد های والد زیاد جذاب نباشند، دورگه حاصل می تواند جذاب باشد. چیگل بسیار ناز است. این سگ اسکلت کوچک چی واوا و بدن ضخیم بیگل را دارد. همچنین پر از انرژی و بسیار اجتماعی است. تربیت این سگ بسیار آسان است و همچنین بسیار محافظ است، بنابراین سگ نگهبان خوبی می گردد.

جک پو (جک راسل تریر و پودل مینیاتوری)

جک پو ترکیب جک راسل تریر و پودل مینیاتوری است. این سگ یکی از جذاب ترین دورگه هایی است که وجود دارند. جک پو بسیار پرانرژی و کوچک است. این سگ بازی کردن را دوست دارد، اما گاهی حساس می گردد، این ویژگی را از پودل مینیاتوری به ارث برده است. همچنین مثل جک راسل تریر بسیار باهوش است. اما باید به آن زیاد توجه کنید در غیراین صورت آغاز به جویدن وسایل اتاق خوابتان می نماید.

مالتیپو (مالتیز و پودل)

مالتیپو حاصل فراوریمثل مالتیز و پودل است. این دورگه با مو های بلند، چشمان گویا و شخصیت جالبش بسیار دوست داشتنی است. مو های بلند آن برای درست کردن مدل های مختلف عالی است و اندازه آن باعث می گردد یک سگ دست آموز باشد. این سگ بسیار باهوش است و به راحتی تربیت می گردد.

چاسکی (چائو چائو و هاسکی)

چاسکی سگ دورگه ای است که با مو های پشمالویش شناخته می گردد. این سگ حاصل جفتگیری چائوچائو و هاسکی است. جالب تر از همه اینکه، این سگ از هر یک از والدین خود دوست داشتنی تر است. چاسکی بدن چاق و تپل و پشمالویش را از چائوچائو به ارث برده و چهره متوجه خود را از هاسکی. چاسکی بسیار وفادار و مراقب است، انرژی زیادی دارد و هرکاری می نماید تا اعضای خانه را شاد و راضی نگه دارد.

مالتیز شیتزو (مالتیز و شیتزو)

همان طور که از نامش پیداست، مالتیز شیتزو ترکیب نژاد های مالتیز و شیتزو است. برخلاف نامش، این سگ ویژگی های هیجان انگیز زیادی دارد. این نژاد پوشش پشمالویی دارد و باهوش و شکیبا و فعال است.

اشنودل (اشنازر و پودل)

اشنودل دورگه اشنازر و پودل است. هر دو والد، سگ های کوچکی هستند بنابراین این سگ هم کوچک و شاد و بامزه است. اشنودل مثل اشنازر، وفادار و محافظ است، اما مثل پودل بامزه و دوست داشتنی است. همچنین اشنودل سگ باهوشی است که سریع یاد می گیرد و می تواند به تنهایی کارهایش را بکند. این سگ بسیار باانرژی است.

باکسادور (باکسر و لابرادور)

ترکیب نژاد های باکسر و لابرادور این سگ نسبتا بزرگ با میانگین طول عمر 15 سال است. باکسادور هم همراه خوبی است و هم نگهبان. این سگ بسیار مطیع است و یکی از محبوبترین سگ های دورگه است. باکسادور بسیار بازیگوش هم هست بنابراین به فضای زیادی احتیاج دارد.

هاگ (هاسکی و پاگ)

هاگ ترکیبی از هاسکی و پاگ است. این سگ برخلاف اندازه و ظاهرش، بسیار صمیمی، شاد، بامحبت، وفادار و دوست داشتنی است. چون یکی از والدین آن هاسکی است، رنگ آن فقط مشکی، خاکستری، قرمز، سفید یا نقره ای است. هاگ بیشتر ویژگی هایش را از هاسکی سیبری کسب نموده بنابراین احتیاج به فضای بیشتری برای فعالیت دارد. این سگ بسیار باهوش است و برای جستجو و نجات مناسب است.

بولداگ انگلیسی مینیاتوری (بولداگ انگلیسی و پاگ)

این نژاد سگ ذاتا مهربان است و نه تنها با سایر انسان ها بلکه با حیوانات دیگر هم رفتار محبت آمیز ای دارد. از آنجا که هیچ یک از والدین آن زیاد فعال نیستند، بولداگ انگلیسی مینیاتوری هم زیاد فعال نیست، اما دوست دارد با خانواده اش بازی کند. این سگ عاشق چرت زدن روی مبل است.

بول پی (بولداگ انگلیسی و شار پی)

بول پی سگ آرامی است، اما برونگرا است و همواره به دنبال راهی برای جلب توجه است؛ بنابراین علیرغم رفتار های آرامَش، اعتماد به نفس زیادی دارد. علاوه بر این بسیار دوست داشتنی و وفادار است.

باکسر مینیاتوری (بوستون تریر و باکسر)

باکسر مینیاتوری اسکلت قوی خود را از باکسر به ارث برده است. این سگ بسیار صمیمی و برونگرا است. همچنین رفتار آرامی دارد و نسبت به صاحبانش وفادار و محافظ است. این نژاد از سگ، غیرتهاجمی است، اما چون به غریبه ها زیاد اعتماد نمی نماید، سگ نگهبان خوبی می گردد.

سگ گرگی چکسلواکی (ژرمن شپرد و گرگی)

سگ گرگی چک حاصل یک آزمایش برای ایجاد سگ-گرگی است که به ارتش در کنترل مرزها یاری کند. هدف این آزمایش، ایجاد سگی بود که قابلیت تربیت و خلق و خوی ژرمن شپرد و استقامت و قدرت گرگ اوراسیایی را داشته باشد. این نژاد عموما حیوانات اجتماعی و اهلی هستند، اما نسبت به حیوانات کوچکتر بسیار مهاجم هستند، بنابراین نباید آن ها در کنار خرگوش یا پرندگان نگه دارید.

روتادور (روتوایلر و لابرادور)

روتادور، دورگه روتوایلر و لابرادور است. این سگ عضلانی تر از لابرادور است و قفسه سینه پهن تر و سری شبیه به روتوایلر دارد. آن ها معمولا مثل لابرادور، سیاه و قهوه ای هستند. روتادور سگ خوب، وفادار و بسیار اجتماعی است به همین دلیل همراه خوبی است. اما چون یکی از والدین آن روتوایلر است، نگهبانان خوبی هم هستند و با آموزش می توانید آن ها را مطیع کنید.

اسیپام (شپرد استرالیایی و پامرانین)

این سگ ها ظاهر زیبایی دارند و اجتماعی و آرام هستند. به عنوان یک نژاد دورگه، اندازه آن ها می تواند متفاوت باشد، اما معمولا کوچکتر از شپرد استرالیایی با بعضی ویژگی های پامرانین هستند. این نژاد تا 15 سال عمر می نماید.

گلدن روتی (گلدن رتریور و روتوایلر)

ترکیب روتوایلر و گلدن رتریور شاید طبیعی نباشد، اما حیوان فوق العاده ای فراوری می نماید. گلدن روتی دارای رنگ و پوشش روتوایلر و بدن رتریور است. ویژگی های منفی هر دو نژاد در این دورگه به حداقل می رسد. این سگ پرانرژی هر کاری لازم باشد برای رضایت و اثبات وفاداری به صاحبش می نماید.

وایمادور (وایمارانر و لابرادور رتریور)

این سگ مثل لابرادور رتریور صمیمی و بامحبت است. در عین حال، باهوش و دارای غرایز یک شکارچی است. این سگ برای همراهی شما در شکار، کوهنوردی و سفر های اکتشافی مناسب است.

لابی (بیگل و لابرادور)

بیگل و لابرادور مطمئنا فرزندان جالبی در قالب لابی ایجاد می نماید. لابی ها زیاد بزرگ نیستند و می توانند نگهبانان خوبی باشند. مو های کوتاه آن ها رنگ های مختلفی دارد و اگر بتوانید حفاری های غیرضروری آن ها را ببخشید، حیوانات خوبی هستند.

گلدن شپرد (گلدن رتریور و ژرمن شپرد)

گلدن شپرد حاصل فراوریمثل دو تا از محبوب ترین نژاد های سگ است. آن ها باهوش و وفادار هستند و بهترین ویژگی های والدین خود را به ارث برده اند. این نژاد سگ نگهبان و همراه خوبی است.

بول باکسر (پیت بول و باکسر)

این نژاد دورگه در دهه 1990 و به عمد پرورش داده شد. این نژاد بزرگ و قوی است و با آموزش مناسب، سگ نگهبان خوبی می گردد. قرار دادن آن ها در کنار حیوانات دیگر، به خصوص حیواناتی که کوچک تر هستند، فکر خوبی نیست.

منبع: livestly

منبع: برترین ها
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 549

به "سگ های دورگه جدیدی که باید ببینید تا باور کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ های دورگه جدیدی که باید ببینید تا باور کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید