ریابکوف: با ژاپن درباره علت استقرار سامانه های موشکی آمریکا در آسیا مخالفیم

به گزارش پسرک کامپیوتری، معاون وزیر خارجه روسیه گفت: مسکو با موضع گیری مقامات توکیو در این باره که استقرار سامانه های دفاع موشکی آمریکا در خاک ژاپن تنها برای دفاع از حملات احتمالی کره شمالی است، موافق نبوده و آنها را تهدیدی بالقوه برای روسیه می داند.

ریابکوف: با ژاپن درباره علت استقرار سامانه های موشکی آمریکا در آسیا مخالفیم

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام نوروز 99 با یکی از بهشت های روی زمین آشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که مسکو با این موضع گیری مقامات توکیو موافق نیست که استقرار سامانه های دفاع موشکی Aegis Ashore آمریکا در آسیا، از جمله در جزایر ژاپن فقط برای محافظت در برابر حملات احتمالی از سوی کره شمالی است.

ریابکوف در توکیو، جایی که وی با تاکو موریمعاون وزیر امور خارجه ژاپن ملاقات و گفت وگو کرد، گفت: ما اعتقاد نداریم که ظهور این سامانه های دفاع ضدموشکی آمریکایی تنها وظیفه محافظت از ژاپن در برابر حملات احتمالی از جانب کره شمالی را داشته باشد.

این دیپلمات بلندپایه تاکید نمود، فدراسیون روسیه در این سامانه ها توان بالقوه مشخصی را می بیند که می تواند روی زرادخانه بازدارندگی راهبردی این کشور تأثیر منفی بگذارد. ضمن اینکه ، Aegis Ashore نه تنها برای پرتاب موشک های ضد بالستیک است، بلکه سکوی آنها می تواند برای شلیک موشک های کروز توماهاک با برد پرواز حداکثر 2.5 هزار کیلومتر نیز مورد استفاده قرار بگیرد. به گفته وی، به همین دلیل است که مواضع طرف ژاپنی مبنی بر اینکه این سیستم تنها به منظور یاری به محافظت مطمئن از منطقه است، طرف روسی را قانع نخواهد کرد.

ریابکوف در این ملاقات همچنین نگرانی روسیه از تقویت اتحاد راهبردی بین ژاپن و آمریکا و افزایش قابلیت های دفاع ضد موشکی آمریکا در منطقه را یادآور شد.

روسیه میانجی گیری ژاپن برای کاهش تنش بین آمریکا و ایران را مفید می داند

علاوه بر این ، معاونین وزرای خارجه روسیه و ژاپن درباره تشدید درگیری نظامی در خاورمیانه و راه های ممانعت از وخامت اوضاع در منطقه و همچنین میانجیگری ژاپن در مذاکرات بین ایران و آمریکا را مورد بحث قرار دادند. به گفته ریابکوف ، اخیراً توکیو کوشش هایی را برای میانجیگری بین ایالات متحده و ایران انجام داده که مسکو از کار استقبال نموده و این اقدام را در شرایط سخت کنونی بسیار مفید ارزیابی می کند .

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین از سیاست آمریکا در قبال ایران انتقاد نموده ابراز عقیده کرد: استراتژی اعمال فشار حداکثری بر تهران نمی تواند مؤثر باشد، بلکه فقط باعث افزایش بیشتر تنش خواهد شد.

ریابکوف همچنین خاطرنشان کرد که جان سالیوان سفیر جدید آمریکا در فدراسیون روسیه تا سرانجام ماه جاری میلادی (ژانویه) در مسکو حضور خواهد یافت.

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد که دیپلمات های بلندپایه دو کشور توافق کردند که دور بعدی مذاکرات در مسکو انجام گردد و زمان دقیق آن به وسیله کانال های دیپلماتیک مورد توافق قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 571

به "ریابکوف: با ژاپن درباره علت استقرار سامانه های موشکی آمریکا در آسیا مخالفیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: با ژاپن درباره علت استقرار سامانه های موشکی آمریکا در آسیا مخالفیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید