خبرنگاران انگور یاقوتی خاش به بازار آمد

به گزارش پسرک کامپیوتری، زاهدان- خبرنگاران- مدیر جهاد کشاورزی خاش سیستان و بلوچستان گفت: کار برداشت انگور یاقوتی در این شهرستان شروع شده است.

خبرنگاران انگور یاقوتی خاش به بازار آمد

شیرزاد کمالی روز آدینه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: به تدریج نیز از اواسط تیر برداشت ارقام انگور عسکری، فخری، بی هسته قرمز، بی هسته سفید، شایانی و چشم گاوی آغاز و تا اواخر شهریور ادامه دارد.

وی بیان نمود: سطح زیرکشت انگور در این شهرستان 660 هکتار بوده که از این سطح 450 هکتار باغات بارور و 210 هکتار نیز غیر بارور است.

مدیرجهاد کشاورزی خاش بیان نمود: پیش بینی می گرددتا سرانجام فصل برداشت، افزون بر پنج هزار تن انواع محصول انگور در این شهرستان برداشت و به بازار مصرف عرضه گردد.

وی با اشاره به افزایش 30 هکتاری سطح زیر کشت انگور در خاش نسبت به پارسال گفت: 70درصد سطح زیر کشت باغات انگور شهرستان را انگور یاقوتی تشکیل می دهد و نهال این انگور برای اولین بار در سال 1387 از منطقه سیستان به خاش منتقل شده است.

کمالی بیان نمود: با توجه به شرایط آب وهوایی خاص این منطقه اگر بارندگی خاصی اتفاق نیفتد از نیمه دوم خرداد تا شهریور به مدت چهار ماه برداشت انگور انجام می گردد.

به گزارش خبرنگاران خاش از توابع سیستان و بلوچستان در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 977

به "خبرنگاران انگور یاقوتی خاش به بازار آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انگور یاقوتی خاش به بازار آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید