جلسه معین دستمزد سال 99 امروز تشکیل می گردد

به گزارش پسرک کامپیوتری، در سال های گذشته هفته های خاتمهی سال جلسات معین دستمزد کارگران با چانه زنی طرف های مقابل تشکیل می شد، اما سال جاری این جلسات به دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاد و خاتمه قرار است امروز (دوشنبه) اولین جلسه آن برگزار گردد.

جلسه معین دستمزد سال 99 امروز تشکیل می گردد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سبد معیشت کارگران اوایل اسفند ماه (پنجم اسفندماه) در کمیته دستمزد با رقم چهار میلیون 940 هزار تومان معین شد تا زمینه ورود به جلسه معین دستمزد 99 کارگران فراهم گردد.

قرار بود اولین جلسه در 20 اسفندماه با حضور نمایندگان کارگری-کارفرمایی طبق روال گذشته برگزار گردد اما با شیوع کرونا در مقابل مخالفت نمایندگان کارگری جلسه به 26 اسفندماه موکول شد. براین اساس نخستین جلسه شورای عالی کار برای معین دستمزد سال 99 کارگران قرار است امروز ساعت 18 برگزار گردد.

در 28 اسفندماه سال گذشته پس از تشکیل چندین جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی، انتها دستمزد سال 98 کارگران برای حداقلی بگیران (کارگرانی که در سال نخست ورود به بازار کار قرار دارند) با افزایش 36.5 درصدی، یک میلیون و 516 هزار و 882 تومان معین کرد.

همچنین دستمزد کارگران دارای بیش از یکسال سابقه کار که تحت عنوان سایر سطوح مزدی شناخته می شوند، به میزان 13 درصد نسبت به حقوق پایه 97 به اضافه 261 هزار و 118 تومان، افزایش یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 820

به "جلسه معین دستمزد سال 99 امروز تشکیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه معین دستمزد سال 99 امروز تشکیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید