توئیتر سه قابلیت تازه را آزمایش می کند، ویژگی شبیه به Close Friends اینستاگرام این بار برای توئیتر

به گزارش پسرک کامپیوتری، شبکه اجتماعی توئیتر ویژگی های جدیدی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا با استفاده از آن بتوانند تجربه بهتری در استفاده از این برنامه داشته باشند.

توئیتر سه قابلیت تازه را آزمایش می کند، ویژگی شبیه به Close Friends اینستاگرام این بار برای توئیتر

به گزارش خبرنگار ، به نقل از ورج؛ توئیتر در حال آزمایش ویژگی تازهی است که شبیه به ویژگی Close Friends اینستاگرام است و Trusted Friends نام دارد. قابلیت Trusted Friends به کاربران اجازه می دهد توئیت های خودرا با تعداد محدودتری از مخاطبان به اشتراک بگذارند. توئیتر همچنین روش های تازهی برای ارسال توئیت در این پلتفرم دارد که یکی از آن ها امکان انتخاب مخاطب است. یکی از طراحان توئیتر گفت که اخیرا دو طرح مفهومی از این قابلیت ها به نمایش درآمده که امکان انتخاب مخاطب را برای کاربران بدون وارد شدن به حساب های کاربری یا تغییر تنظیمات حریم خصوصی، فراهم می کند.

بسکمک از کاربران توئیتر در حال حاضر چندین حساب برای جدا کردن کار و زندگی شخصی خود دارند که اغلب یکی از آن ها خصوصی است تا از به اشتراک گذاشتن اخبار شخصی به صورت عمومی جلوگیری کند. اما ویژگی هایی مانند Trusted Friends and Facets به این افراد کمک می کند تا در یک حساب بتوانند توئیت های خودشان را ارسال کنند.

کاربران با این قابلیت تازه می تواند لیستی از دوستان مورد اعتمادشان را تحت نام Trusted Friends تهیه کنند، با اضافه کردن افراد مختلف به این لیست، بعضی از توئیت های منتشر شده از طریق صاحب حساب فقط برای این افراد نمایش داده می شود. می توان گفت این ایده از روی قابلیت Close Friends در استوری اینستاگرام الهام گرفته است.

به کاربران هنگام ارسال توئیت، گزینه ای برای انتخاب دوستان مورد اعتمادشان نمایش داده می شود که مانند قابلیت کنترل افراد برای نوشتن نظر است. یکی از طراحان توئیتر گفت که احتمال دارد در آینده بتوان توئیت های این لیست را بالاتر از بقیه توئیت ها در صفحه اصلی مشاهده کرد و شیوه تازهی برای نمایش توئیت ها نسبت به قبل شکل می گیرد.

قابلیت دیگری که توئیتر از آن نام برده، امکان ارسال توئیت با هویت های مختلف از طریق یک حساب است. در این قابلیت کاربر می تواند با هویت کاری خودش توئیت های مخصوص کسب و کارش را منتشر کند، در حالی که با هویت شخصی امکان اشتراک گذاری توئیت با دوستان و نزدیکان وجود دارد. کاربران می توانند توئیت های منتشر شده را در حالت عمومی قرار داده یا آن ها در حالت خصوصی منتشر کنند و دنبال کننده های تازه هم می توانند از بین هویت های متصل به حساب کاربری، موارد دلخواهشان را دنبال کنند.

ویژگی بعدی هم مربوط به فیلتر کردن نظرات است که با کمک این قابلیت می توان نظراتی که دارای کلمات یا عبارت های خاص است را پنهان کرد. البته این قابلیت از فرستادن نظر با کلمه مورد نظر جلوگیری نمی کند و فقط روی نمایش آن نظر تاثیرگذار است. شبکه های اجتماعی دیگر هم برای جلوگیری از آزار و اذیت های مجازی ویژگی های اینچنینی را به کاربران ارائه دادند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 شهریور 1400 بروزرسانی: 3 شهریور 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1702

به "توئیتر سه قابلیت تازه را آزمایش می کند، ویژگی شبیه به Close Friends اینستاگرام این بار برای توئیتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیتر سه قابلیت تازه را آزمایش می کند، ویژگی شبیه به Close Friends اینستاگرام این بار برای توئیتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید