بیانیه سفارت ایران در باکو: فعالیت سفارت ایران طبق روال ادامه دارد

به گزارش پسرک کامپیوتری، روابط عمومی سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان توضیحاتی را درباره فیلم منتشره مبنی بر ترک ساختمان سفارت کشورمان در باکو به وسیله کارمندان ارائه کرد.

بیانیه سفارت ایران در باکو: فعالیت سفارت ایران طبق روال ادامه دارد

به گزارش ایسنا، روابط عمومی سفارت کشورمان در باکو در پی انتشار فیلمی مبنی بر این که کارمندان سفارت ایران در آذربایجان در حال ترک ساختمان محل سفارت هستند، خاطرنشان کرد: آن دو شخصی که در تصویر مشاهده می شوند، رانندگان و کارمندان محلی (باکویی) سفارت هستند که برای تحویل مکاتبات اداری از ساختمان کنسولی به ساختمان اصلی سفارت آمده و در حال بازگشت به ساختمان کنسولی که در چند کیلومتری ساختمان اصلی سفارت قرار گرفته است، بودند.

بعلاوه کلیه همکاران رسمی و محلی سفارت طبق روال معمول بر سر کار خود حاضر و مشغول انجام وظایف خود هستند.

صبح امروز شخصی به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران حمله کرد که منجر به کشته شدن یکی از اعضای سفارت و زخمی شدن دو نفر دیگر گشت. مسولان کشورمان به طور جد در حال آنالیز این اتفاق هستند.

در پی وقوع این حادثه، ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر این که کارمندان سفارت ایران در باکو در حال ترک محل خدمت هستند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان نیز در گفت وگوی تلفنی با همتای آذربایجانی ضمن محکوم کردن حمله مسلحانه امروز به سفارت جمهوری آذربایجان پیشنهاد کرد برای روشن شدن ابعاد مختلف حادثه، نهاد های امنیتی دو کشور در همکاری نزدیک با یکدیگر، موضوع را پیگیری و آنالیز نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2134

به "بیانیه سفارت ایران در باکو: فعالیت سفارت ایران طبق روال ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه سفارت ایران در باکو: فعالیت سفارت ایران طبق روال ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید