اجرای نمایش آذربایجان در جشنواره، نویدبخش افزایش ارتباطات میان دو کشور است

به گزارش پسرک کامپیوتری، تهران (پانا) - نمایشتا یک نفس به کارگردانی سمیر غلام اف که از کشور آذربایجان در چهلمین دوره جشنواره تئاتر فجر شرکت دارد، با سخنان سفیر این کشور در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت.

اجرای نمایش آذربایجان در جشنواره، نویدبخش افزایش ارتباطات میان دو کشور است

به گزارش ستاد خبری جشنواره، این نمایش در اولین اجرای خود که روز آدینه 22 بهمن ماه روی صحنه رفت، میزبان علی علیزاده، سفیر جمهوری آذربایجان در ایران شد.

او در شروع به نمایندگی از سفارت جمهوری آذربایجان به حاضران خیرمقدم گفت و به دو اصل مهم در اجرای این نمایش اشاره نمود.

سفیر جمهوری آذربایجان، همزمانی اجرای نمایش تا یک نفس را با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به فال نیک گرفت و گفت: اجرای این نمایش در چهلمین دوره جشنواره تئاتر فجر و نیز حضور پررنگ آثار کشورما در دوره های پیشین این جشنواره هم به علت انعکاس فرهنگ جمهوری آذربایجان است و هم به خاطر اشتراکات فرهنگی دو کشور. ضمن اینکه اجرای نمایش تا یک نفس در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نویدبخش افزایش ارتباطات میان دو کشور است.

علیزاده با اشاره به اینکه نمایش تا یک نفس کاری از تئاتر دولتی موزیکال جمهوری آذربایجان است، اضافه نمود: این نمایش روایت گر جنگ 44 روزه آذربایجان است .او این پیروزی را نه تنها متعلق به مردم آذربایجان بلکه متعلق به عموم ملل مسلمان دانست و گفت: ما این شعف را احساس کردیم.

سفیر جمهوری آذربایجان اضافه نمود: نمایشتا یک نفس نشان گر ایثار و رشادت های سربازان و جانبازان جنگ است که به وسیله یک گروه نمایشی روی صحنه رفته است.

علیزاده در خاتمه سخنان خود گفت: ما همواره پشتیبان سربازان خود در جنگ بوده ایم و با روایت رشادت های آنها یادشان را زنده نگه می داریم و به نسل های بعدی منتقل می کنیم . مطمئنم تماشاگران از تماشا این نمایش احساس خوبی پیدا می نمایند و همراه خواهند شد. وی در آخر از زحمات مسولین جشنواره تئاتر برای فرصت تشکر کرد.

مهمانانی از سفارت ترکیه و اتابک نادری قائم مقام دبیر جشنواره هم در این اجرا حضور داشتند و نادری ترجمه سخنان سفیر آذربایجان را بر عهده داشت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1970

به "اجرای نمایش آذربایجان در جشنواره، نویدبخش افزایش ارتباطات میان دو کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای نمایش آذربایجان در جشنواره، نویدبخش افزایش ارتباطات میان دو کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید