به خاطر آنتورپ به ایران نه گفتم ، به یکی از بهترین تیم های دنیا می روم

به گزارش پسرک کامپیوتری، دروازه بان ایرانی آنتورپ با بیان اینکه به خاطر آنتورپ حتی به درخواست حضور در تیم ملی ایران پاسخ منفی داده است، گفت: بعد از صحبت های سرمربی سابق تیم، از نظر ذهنی شکستم و خرد شدم.

به خاطر آنتورپ به ایران نه گفتم ، به یکی از بهترین تیم های دنیا می روم

به گزارش خبرنگاران از مهر، علیرضا بیرانوند دروازه بان ایرانی تیم فوتبال آنتورپ در تازه ترین گفتگوی خود با روزنامه HLN بلژیک به تشریح شرایطش در این تیم پرداخت و تاکید نمود که حتی یک لحظه هم از امضای قرارداد با آنتورپ پشیمان نشده و به فکر جدایی نبوده است.

بیرانوند با بیان اینکه به خاطر قرار دریافت در ترکیب اصلی آنتورپ به حضور در اردوی تیم ملی ایران پاسخ منفی داده است، بیان کرد که به یکی از بهترین باشگاه های دنیا خواهد رفت.

گزارش روزنامه بلژیکی به این شکل آغاز شده است:

بیرانوند در سه بازی نخست خود در آنتورپ هفت گل دریافت کرد اما در 10 روز اخیر، او سه کلین شیت (گل نخوردن) داشته است. بیرانوند (28 ساله) در حال حاضر در آنتورپ خیلی خوب عمل می نماید. او بهترین بازیکن ملاقات با یوپن شد و حالا جذب یک دروازه بان جدید خیلی اورژانسی نیست.

در بخش دیگری از گزارش این روزنامه آمده است:

مصاحبه با علیرضا بیرانوند یک تجربه است. قرار ما ساعت 11 صبح امروز بود. متاسفانه دروازه بان ایرانی اینجا نیست. علاوه بر این، ابتدا باید عکس ها گرفته گردد که در نهایت به این معناست که می توانیم نخستین سئوالمان را ساعت 11:18 بپرسیم. مشکل بعدی: این دروازه بان باید 12 ظهر سر میز (ناهار) باشد. بنابراین ما کمتر از 45 دقیقه زمان داریم اما چون بیرانوند می تواند فقط فارسی صحبت کند - زبان رسمی ایران- ما باید همه کارها را به وسیله یک مترجم و یک مرد دوست داشتنی انجام بدهیم. در نتیجه زمان دریافت پاسخ سئوالاتمان دو برابر بیشتر طول می کشد.

همچنین این نکته قابل توجه است: پاسخ های بیرانوند همواره طولانی تر از آن چیزی است که مترجم به ما می گوید. شهرام (مترجم این مصاحبه) می گوید علی می خواهد همه چیز را با دقت شرح بدهد تا مطمئن گردد همه چیز را به درستی می فهمیم. این به معناست که او گاهی دقیقاً بر عکس عمل می نماید … بیرانوند زمانی به آنتورپ می رسد که ژان بوتز هفته ها در حال تمرین است. نتیجه: بیرانوند نیمکت نشین می گردد. تمام ایران مشتاقانه در انتظار بازی او است. قهرمان ملی آنها نیمکت نشین است؟ رسانه های اجتماعی آنتورپ همواره مملو از نظرات محبت آمیز نیست. بیرانوند اکنون می تواند در این باره بخندد در حالی که چند ماه پیش شرایط متفاوت بود.

نیمکت نشینی برایم سخت بود

در ادامه این مطلب، صحبت های علیرضا بیرانوند آمده است. او درباره مسائل ابتدایی حضورش در تیم آنتورپ گفت: به دلیل ویروس کرونا من چند بار بی فایده به فرودگاه تهران رفتم. در همان زمان متوجه شدم باشگاه، دروازه بان دیگری جذب نموده است اما من به آنتورپ آمدم تا دروازه بان اول باشم. چند بار در لیگ قهرمانان آسیا بهترین دروازه بان شدم. نشستن روی نیمکت در آنتورپ در این شرایط برایم سخت بود.

به من قول داده بودند دروازه بان اول باشم و به ایران نه گفتم

وی اضافه کرد: از راه دوری آمده بودم تا دروازه بان اول باشم. به من قول داده بودند که دروازه بان اول باشم. بنابراین انتظار داشتم بازی کنم. آیا می دانید من حتی به تیم ملی ایران نه گفتم که در آنتورپ بمانم؟ نمی خواستم حتی یک ثانیه را از دست بدهم. و باید بدانید ما ایرانی ها کشورمان را دوست داریم. بنابراین این اقدام من، معنا داشت. حقیقت این است که وقتی بازی نکردم دو برابر تمرین کردم.

یک لحظه هم به جدایی فکر نکردم

دروازه بان ایرانی آنتورپ در مورد اینکه آیا در آن شرایط به جدایی از آنتورپ فکر نموده بود؟ گفت: جدایی؟ هرگز. حتی یک لحظه هم به آن فکر نکردم. می خواستم تمام تلاشم را برای اقناع مربی انجام بدهم. وقتی به آنتورپ رسیدم، مربی گفت دو ماه عقب هستی. اما این طور نبود که من دو ماه کاری ننموده باشم. ناامید نماینده بود که نتوانستم شانسی برای بازی پیدا کنم. واقعاً عصبانی بودم.

دروازه بان فرانسوی بهترین دوست بیرانوند در آنتورپ

بیرانوند گفت: حواستان باشد؛ این اصلاً ارتباطی به ژان (دروازه بان فرانسوی آنتورپ و رقیب بیرانوند) ندارد. او بهترین دوست من در خارج از زمین است اما در زمین رقیب و دشمن هستیم.

ضربه عظیم ذهنی بعد از صحبت های لکو

دروازه بان ایرانی تیم آنتورپ درباره اظهارات ایوان لکو سرمربی وقت این تیم درباره عملکردش بعد از بازی با تیم بروژ گفت: او چطور می توانست چنین حرفی بزند؟ من از نظر ذهنی با آن اظهارنظر خرد و شکسته شدم. مربی مثل یک پدر است پس چنین سخنی مثل یک ضربه عظیم ذهنی است. اگر مربی این طور درباره شما صحبت کند، البته که شما فکر نمی کنید شانس دیگری برای بازی پیدا کنید.

هرگز به خودم شک نکردم

بیرانوند اضافه کرد: به رابطه بین ژوزه مورینیو و ایکر کاسیاس در رئال مادرید نگاه کنید. این چیزها گاهی اوقات اتفاق می افتد. کپا یکی از بهترین دروازه بان های فوتبال دنیا در حال حاضر در چلسی نیمکت نشین است. من به نوعی می دانستم دیر یا زود فرصت خود را پیدا خواهم کرد. هرگز به خودم شک و تردید نکردم. حتی یک لحظه.

از اینجا به یکی از بهترین باشگاه های دنیا می روم

دروازه بان ایرانی تیم آنتورپ در خاتمه گفت: واقعاً یک ثانیه هم از امضای قرارداد با آنتورپ پشیمان نشدم. هر روز از کار در اروپا بیشتر و بیشتر لذت می برم. تمام مردم ایران برایم دعا می نمایند. این مسئله مرا بیشتر به سمت کار و تمرین سخت تر سوق می دهد. من به اینجا نیامده ام که تا آخر عمر بمانم. از اینجا به یکی از بهترین باشگاه های دنیا می روم. خواهید دید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1404

به "به خاطر آنتورپ به ایران نه گفتم ، به یکی از بهترین تیم های دنیا می روم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به خاطر آنتورپ به ایران نه گفتم ، به یکی از بهترین تیم های دنیا می روم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید