به این علت میوه های پوک و خشک را دور نریزید

به گزارش پسرک کامپیوتری، همه این سیب و پرتقال هایی که ما با هزار جور زحمت و با قیمت های گزاف برای پذیرایی از مهمان تهیه می کنیم؛ همین دیروز از درخت چیده نشده اند.

به این علت میوه های پوک و خشک را دور نریزید

برخی هایشان آن قدر در سردخانه مانده اند که فقط ظاهر گول زنکی دارند ولی باطن آنها خراب و غیرقابل استفاده است و مجبوریم راهی سطل آشغالشان کنیم. اگر شما سیب و پرتقالی خریده اید که پوک یا خشک و بدون آب است یک راه دیگر هم وجود دارد: از آنها برای دسر ژله ای بهره ببرید. این ژله در پوست آناناس هم بی نظیر است.

فقط کافی است چند جور ژله میوه ای با طعم ها و رنگ های مختلف و البته متضاد با میوه انتخابی تهیه نموده و دست به کار شوید؛ به عنوان مثال سیب را با پوست به وسیله چاقو به دو نیمه مساوی تقسیم نموده و گوشت داخل آن را با یک قاشق یا ابزار توپی کوچک خالی کنید. این کار را آرام و با دقت انجام دهید تا پوست میوه سوراخ نگردد. بعد از اینکه این کار تمام شد، سطح گوشت سیب را به آب آناناس آغشته کنید تا سیاه نگردد.

حالا پودر ژلاتین میوه مورد نظر را در یک لیوان آب جوش حل کنید و بعد از اینکه از حرارت افتاد، داخل نیمه سیب بریزید و دو ساعت در یخچال قرار دهید تا ژله ببندد. سپس می توانید با هر قطر دلخواه و البته با چاقوی اره ای تیز سیب را برش بزنید و روی آن را با خامه فرم گرفته تزئین کنید.

درباره پرتقال هم به همین ترتیب عمل کنید؛ با این تفاوت که با توجه به اینکه شما از پوست پرتقال استفاده می کنید نیازی به آب آناناس هم نیست؛ فقط کافی است گوشت داخل پرتقال را خالی کنید.

فوت وفن

برای اینکه ژله خوش طعم و رنگ گردد مرحله حل کردن پودر ژلاتین در آب جوش را روی آب بخار کتری در حال جوش انجام دهید. ضمناً نیازی به اضافه کردن آب سرد هم نیست.

یه جور دیگه

اگر دوست دارید ژله هایتان فرم متفاوتی بگیرند می توانید از پوست تخم مرغ به عنوان قالب بهره ببرید؛ به این ترتیب که روی پوست تخم مرغ را سوراخ نموده و بعد از خالی کردن محتویات داخل آن، چند بار با آب سرد و مایع ظرفشویی بشویید. سپس مایع ژله را از همان سوراخ داخل پوست تخم مرغ بریزید و در یخچال قرار دهید بعد از دو ساعت، پوست تخم مرغ را شکسته و ژله تخم مرغی را خارج کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 تیر 1402 بروزرسانی: 11 تیر 1402 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 2196

به "به این علت میوه های پوک و خشک را دور نریزید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به این علت میوه های پوک و خشک را دور نریزید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید