بهترین رژیم محصولات مراقبتی و زیبایی پوست صورت

به گزارش پسرک کامپیوتری، بالاخره روزی می رسد که خودتان را در آینه نگاه می کنید و متوجه چروک و لکه هایی می شوید که تا چند وقت پیش اثری از آن ها نبود. سالخوردگی یک فرآیند فیزیولوژیک است که به همه ما ارث می رسد؛ اما حالا که تامین رژیم مناسب برای پوست صورت تا این حد دم دستی و در دسترس شده چرا این فرایند طبیعی را به تعویق نیندازیم؟

بهترین رژیم محصولات مراقبتی و زیبایی پوست صورت

پوست صورت حساس ترین پوست را در مقایسه با سایر بخش های بدن دارد. شاید اگر بخواهید رژیم درمانی پوست صورتتان را توضیح دهید کرم دور چشم اولین فاکتوری باشد که به ذهنتان برسد اما این تمام احتیاجهای تغذیه ای پوست ما نیست و از طرفی هر نوع کرم یا محصول مراقبتی زیبایی آن تاثیری که می خواهیم را ندارد.

مراقبت از پوست صورت را همین حالا آغاز کنید!

هر چقدر که تا به حال در مراقبت نسبت به پوست صورتتان بی توجه بوده اید کافی است. اگر تا به حال به جای اسکراب صورت استاندارد از صابون و پاک نماینده های قلیایی استفاده می کردید همین حالا همه چیز را متوقف کنید. پوست صورت شما نقش مهمی در زیبایی و اعتماد به نفسی که دارید ایفا می نماید و اولین تاثیرگذاری ها از برخوردهای چهره به چهره آغاز می گردد.

وقتی که سخن از مراقبت های پوست صورت به میان می آید ذهن ها به سمت دستگاه های گران قیمت و عملیات های خاص زیبایی متوجه می گردد. اما نگهداری از پوست صورت با انواع محصولات زیبایی، رعایت اصول شستشو و مرطوب نگه داشتن با کرم های آبرسان و البته رویکردی پیشگیرانه منطقی تر است.

پوستتان را با اسکراب صورت ضد ضربه کنید

پاک سازی کامل اولین قدم در یک برنامه مراقبت پوست موثر است. پاکسازی به معنی حذف آلودگی، عرق، سبوم و مواد آرایشی از پوست است. بنابراین اولین گام آماده کردن پوست و عاری کردن آن از آلودگی های محیطی به منظور تقویت و آغاز رژیم مراقبتی مناسب است.

اسکراب صورت یک واژه عمومی است که برای پاکسازی پوست استفاده می گردد؛ اما در میان محصولات پاک نماینده منظور از اسکراب لایه برداری است که بتواند لایه های شاخی، مرده و آسیب دیده را بزداید؛ بدون آن که به تکنیک های زیبایی نظیر میکرودرم و مراجعه به این مراکز احتیاج داشته باشید.

اسکراب ها معمولا دانه های فعالی برای لایه برداری از پوست دارند و با عصاره های مختلف و ویتامین ها غنی می شوند. قبل از این که بخواهید هر نوع کرم تقویتی و آبرسان را روی پوستتان قرار دهید ابتدا با لایه بردار موضع را شستشو دهید.

نباید فراموش کنید که استفاده دائمی از کرم های لایه بردار برای پوست های خشک توصیه نمی گردد. در ضمن اگر پوست چربی دارید باید از محصولاتی بهره ببرید که چربی پوست را کنترل نمایند. در راهنمای خرید سایت به نظر میزان تاثیرگذاری این محصولات، فاکتورهای محرک و سرعت اثربخشی آن ها آنالیز شده است. بعد از اسکراب بدون اتلاف وقت رژیم غذایی پوستتان را آغاز کنید.

آغاز رژیم پوست صورت با کرم دور چشم

اولین جایی که چین و چروک و تیرگی آن جلب توجه می نماید دور چشم است و چشم هم تاثیر گذاری مستقیمی روی ارتباطات ما با دنیای بیرون دارد. شاید حساس ترین نقطه از بدن که پوست بسیار لطیفی دارد دور چشم باشد و به همین دلیل است که تغییرات این ناحیه به سادگی برگشت پذیر نیستند. پس بهترین راه پیشگیری با کرم های دور چشم است.

هر کسی دیدگاه خاص خود را درباره استفاده از کرم دور چشم دارد. در حالی که خیلی ها با رویکرد پیشگیرانه مصرف کرم های مخصوص دور چشم را از سن پایین آغاز می نمایند، بعضی معتقدند نباید پوست را به این مواد از سن پایین عادت داد. بالاخره کدام دیدگاه برای آغاز مراقبت پوست دور چشم درست است؟

استفاده از کرم دور چشم از سن بلوغ با تاثیر گذاری مستقیم روی کلاژن سازی و آبرسانی پوست دور چشم توجیه می گردد. کرم های مراقبت از پوست دور چشم تنوع زیادی دارند؛ اما لزوما گران قیمت ترین کرم بهترین نیست.

خرید کرم مناسب برای دور چشم بر اساس ترکیبات و فاکتورهایی صورت می گیرد که در راهنمای خرید سایت به نظر (www.behnazar.com) بر اساس احتیاجهای تغذیه ای پوست تدوین شده اند. فقط کافی است نقاط ضعف و قوت برندهای مختلف را مرور و ارزش خرید آن ها را آنالیز کنید.

حفظ رطوبت پوست با انواع کرم های آبرسان

ادامه رژیم غذایی و مراقبتی از پوست صورت با انواع کرم های آبرسان دنبال می گردد. کرم هایی که استفاده از آن ها سن و سال نمی شناسد و اگر به صورت مداوم از آن ها استفاده گردد سلول های صورت دیرتر از کارافتاده می شوند.

خرید کرم آبرسان مناسب برای صورت با این اصول صورت می گیرد: پوست شما برای جوانی احتیاج به رطوبت مازاد دارد تا آسیب های ناشی از آب و هوا و سبک زندگی غلط را جبران کند. بنابراین هر برندی که مدعی فراوری یک محصول آبرسان است لزوما برای پوست شما مناسب نیست.

آبرسان ها تفاوت ویژه ای با کرم های مرطوب نماینده دارند و آن ترکیبات روغنی، چرب و گاه سنگینی است که هر برند طبق فرمولاسیون ویژه خود استفاده می نماید. این در حالی است که کرم های آبرسان بدون توجه به نوع پوست برای حفظ رطوبت و طراوتی که با افزایش سن کاهش می یابد ضروری هستند.

در میان محصولات آبرسان هیالورونیک اسید و ترکیبات حاوی آن بیش ترین رطوبت رسانی را به پوست دارند. این که دقیقا یک محصول خاصیت آبرسانی دارد یا رطوبت رسانی را باید با مرور ترکیبات آن تشخیص دهید.

در راهنمای خرید سایت به نظر (www.behnazar.com) لیست کاملی از تمام ترکیبات آبرسانی که در محصولات روز بازار استفاده می شوند گردآوری شده است. حتی اگر به یک برند و ارزش خرید آن اعتماد ندارید می توانید با آنالیز این فاکتورها از خاصیت آبرسانی محصول مطمئن شوید.

ادامه محافظت از پوست با انواع ضد آفتاب

مراقبت روزانه از پوست نه فقط در محیط های بسته و منزل، بلکه در خارج از منزل و زمانی که حتی هوا بارانی است ادامه می یابد. در این مرحله این ضد آفتاب ها هستند که برای محافظت از پوست ما در برابر اشعه های مضر خورشید وارد میدان می شوند.

ضد آفتاب ها با دو فاکتور طیف پوشش و SPF فراوری می شوند. درباره تصمیم گیری پیرامون انتخاب این دو فاکتور عجولانه تصمیم نگیرید و از راهنمای سایت به نظر برای انتخاب محصولی که با پوستتان سازگاری دارد بهره ببرید.

بعضی از ضد آفتاب های پوست قابلیت مرطوب نمایندگی نیز دارند. توصیه ما استفاده از مدل های فاقد چربی، سبک و فاقد رنگ است. ضمن این که بعد از هر بار استفاده از ضد آفتاب بهتر است پوست صورت را با پاک نماینده های ملایم و غیر قلیایی شستشو دهید.

احیای شبانه پوست صورت با کرم های لیفتینگ

استراحت شبانه بهترین زمان برای تکمیل کردن رژیم غذایی پوست صورت است. در این لحظه همزمان می توانید پوست دور چشم را با کرم های مخصوص دور چشم مرطوب کنید، پوست صورت را با آبرسان های مخصوص شاداب و خلاصه تمام مراحلی که در روز انجام دادید را تکرار و تکرار کنید.

گام آخر بعد از انجام تمام مراحل گفته شده استفاده از محصولات لیفتینگ است. برای لیفت صورت انواع برس ها، ماساژورها و کرم های مخصوص لیفتینگ را بر اساس حساسیت پوستی انتخاب کنید.

سخن آخر

راز حفظ زیبایی و جوان سازی پوست تداوم در مراقبت روزانه از صورت با انواع اسکراب، کرم دور چشم و کرم های آبرسان است. این برنامه غذایی را می توانید با انواع ماسک های طبیعی خانگی تکمیل کنید و برای استفاده مداوم محصولات گیاهی را در اولویت قرار دهید.

اولویت شما برای مراقبت از پوست صورت در ساعات شبانه روز چیست؟ تا چه اندازه به اسکراب پوست و استفاده از محصولات مراقبتی اهمیت می دهید؟

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1202

به "بهترین رژیم محصولات مراقبتی و زیبایی پوست صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین رژیم محصولات مراقبتی و زیبایی پوست صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید