زیباترین شهرهای دیدنی تایلند شمالی

به گزارش پسرک کامپیوتری، بسیاری از بازدید کنندگان تایلند، سری به بانکوک یا سواحل و جزایر آن در جنوب می زنند اما ناحیه تایلند شمالی نیز مقاصد شگفت انگیزی دارد که بازدید از آن را نباید از دست بدهید. جنگل ها و مناظر بکر نفس گیر را می توان در کل این ناحیه پیدا کرد. جنگل پیمایی نیز در سراسر آن امکان پذیر است و در آن روستاهای کوچک بسیاری وجود دارد که با افراد محلی که شیوه زندگی متفاوتی دارند پر شده است. چه بخواهید فیل ها را در زیستگاه طبیعیشان مشاهده کنید یا از قبیله های موجود بر روی تپه بازدید کنید، سفر به ناحیه تایلند شمالی در آسیا را هرگز از دست ندهید. در این مقاله بعضی از مقاصد برجسته در تایلند شمالی را بیان می کنیم. این لیست شمال پارک های تاریخی و دروازه معروف در مثلث طلایی است.

زیباترین شهرهای دیدنی تایلند شمالی

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

  1. شهر Phrae:

این شهر دارای تاریخی کهن است و قدمت آن به دوران پادشاهی لانای تایلندی بر می گردد. این شهر هنوز هم بعضی از ساختارهای تاریخی باورنکردنی خود را حفظ نموده است بنابراین یک مقصد و منطقه معمولی توریستی محسوب نمی گردد. از آنجایی که این شهر یک ناحیه دورافتاده است پس ازدحام زیادی در آن وجود نخواهد داشت و توریست های بین المللی زیادی در آن نخواهید دید. همین امر به شما اجازه می دهد از یک زندگی تایلندی زیبا لذت ببرید. شهر Phrae در قلب یک جنگل بزرگ پوشیده شده از درخت ساج واقع شده است بنابراین بسیاری از ساختمان های آن از جنس درختان ساج ساخته شده اند. بازدید از خانه Pratabjai، خم چائو لوانگ را که توسط ملکه و پادشاه تایلندی مورد استفاده قرار می گرفت را از دست ندهید.

  1. مای سای(Mae Sai):

مای سای یکی از شمالی ترین مقاصد توریستی در تایلند است. شهر مای سای برای افرادی که علاقه مند بازدید از میانمار هستند سرشروع مهمی است اما بیشتر افراد به خاطر خود شهر از آن بازدید می نمایند. معبد خیره نماینده و چشم نواز وات فرا یا وای دائو ، برای بازدید عموم باز است و معبد کوچک تر برمه در طرف دیگر آن واقع شده است. بازدید از مجسمه عقرب بزرگ با پنجه هایی که به سمت میانمار است را نیز از قلم نیاندازید. این مجسمه نشان دهنده قدرت و مقاومت مردم تایلند در طول جنگ های مختلف است. این شهر یکی از مکان های عالی برای خرید در فروشگاه ها و بازارهای محلی است و بعضی از سوغاتی های محبوب همچون جواهرات وارداتی از میانمار و آیتم های حک شده از چوب صندل را می توانید از اینجا تهیه کنید.

  1. نان (Nan):

در قرن چهاردهم، نان، شهر ایالتی پر رونقی بود. این پر رونق بودن به خاطر موقعیت شهر نان بود که در بین چیانگ مای و لوآنگ پارابانگ واقع شده بود. نان در سال 1931 به طور رسمی دوباره جذب تایلند شد و افراد محلی به شدت به خانه و میراث خود افتخار می کردند. در این شهر می توانید بازدید خود را از موزه ملی که در کاخ واقع شده است شروع کنید. این کاخ جایی است که دو لرد فئودال آخر شهر در آن زندگی می کردند. درنهایت زمانی را برای کاوش از خانه ساجی پادشاه قرن نوزدهم نان، وات فومین قرن شانزدهم ومسابقات قایق های رنگی که در رودخانه نان برگزار می گردد اختصاص دهید.

  1. لامپانگ(Lampang):

در ناحیه دره رودخانه شمالی تایلند، در شهر لامپانگ نیز توقف کنید. آثار هنری نشان می دهد که انسان ها بیش از 1000 سال در این شهر سکونت داشتند و بیشتر نقاط برجسته تاریخی این میراث را به خوبی منعکس می نماید. به هنگام سفر به این شهر، بهتر است وات فارا دان تائو را که میزبان گوهر خیره نماینده بودایی است آنالیز کنید . همچنین سری به بان سائو نام یا خانه ستون های قدیمی شهر بزنید. در این شهر باستانی ، معماری قدیمی و بی نظیر وات فارا را تحسین کنید. درشب های شنبه و یک شنبه، شهر لامپانگ به خاطر بازار گاد گانگ تا جان تازه ای می گیرد. این بازار جایی است که شما می توانید نوشیدنی، تنقلات، وعده های غذایی و سوغات مورد نظر خود را تهیه کنید.

  1. چیانگ رای (Chiang Rai):

مثلث طلایی ناحیه ای است که لائوس، تایلند و میانمار را تقسیم می نماید. شهری که به عنوان دروازه این مثلث طلایی عمل می نماید، چیانگ رای نام دارد. جاذبه های توریستی و گردشگری این شهر زیاد نیست. هرچند شما می توانید از مواردی همچون خانه سیاه در موزه بان دام، معبد بودایی چیانگ رای، وات کولانگ ویانگ قرن چهاردهم، و معبد سفید بازدید کنید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در خصوص شهر چیانگ رای به دست آورید سری به موزه تاریخی آن بزنید و مطمئن شوید که با استفاده از قایق، سراسر رودخانه کوک را بپیمایید.

  1. پارک ملی دوی اینتانون(Doi Inthanon National Park):

تایلند با آب و هوای گرراستای ومناظر ساحلی همراه است اما پارک ملی دوی اینتانون این تصورات را کاملا رد می نماید. این پارک میزبان بلندترین کوه در تایلند بوده و دارای یک ارتفاع کلی بالا است. شما می توانید حتی در بعضی از روزهای سرد سال شبنم را نیز مشاهده کنید. این پارک دارای آبشارهای زیبایی است بنابراین قبل از ترک آن مطمئن شوید که از آبشار Mae Klang، آبشار Mae Ya و آبشار سیریتان بازدید می کنید. با راهپیمایی و پیاده روی در راستا توریستی آنگ کا فعال و سرزنده بمانید. از بازار همونگ که افراد محلی فروشندگان آن هستند و لباس هاس سنتی خود را به فروش می رسانند نیز بازدید کنید.

  1. مای هونگ سان(Mae Hong Son):

مای هونگ سان در تایلند شمالی واقع شده است اما اگر به آن سفر کنید احساس می کنید به یک کشور کاملا متفاوت رفته اید. این تفاوت به خاطر فرهنگ متمایز منطقه است. این شهر با میانمار هم مرز است و بیشتر افراد محلی ساکن آن از تبار شان (Shan) هستند. به همین خاطر باید از این شهر دیدن کنید و منحصر به فرد بودن آن را کاملا حس نمایید. در مای هونگ سان، کوه پیمایی یک سرگرمی محبوب است و بسیاری از گزینه های محل اقامت راهنماهایی را برای یک روز اکتشاف در فضای باز ارائه می دهند. از پل Su Tong Pae Bamboo ، غار تام پلا فیش، آبشار Pha Sua و کاخ پانگ تانگ نیز دیدن کنید.

  1. پای (Pai):

پای در میان افرادی که همواره با کوله پشتی سفر می نمایند مقصد محبوبی است. شما می توانید در آب های سفید آن قایق سواری کنید، به وسیله جنگل های زیبای آن پیاده روی نمایید، فیل هایی را تماشا کنید که در رودخانه پای شنا می نمایند، یا از چشمه های آب گرم پای لذت ببرید. برای اینکه حس سرزندگی و شادابی زندگی شبانه در این ناحیه را تجربه کنید، سری به جاده Raddamrong بزنید که در آن کافه ها فضای باز، نوشیدنی های ارزان قیمت و موسیقی زنده وجود دارد. برای اینکه از تاریخ آن نیز باخبر شوید از پل تاریخی جنگ جهانی دوم یا روستای چینی کوچک سانتیچون بازدید کنید. این روستا درست خارج از شهر واقع شده است.

  1. سوخوتای(Sukhothai):

در قرن سیزدهم، سوخوتای قلب تایلند و پایتخت ملی آن محسوب می شد اما امروزه یک شهر کوچک است که به خاطر خرابه های موجود در آن مشهور و شناخته شده است. پارک تاریخی سوخوتای نیز به شما اجازه می دهد نحوه زندگی تایلندی ها در 800 سال قبل را مشاهده کنید. شما می توانید برای دیدن خرابه ها در کمترین زمان، یک دوچرخه اجاره کنید. پارک به قسمت های مختلفی تقسیم شده و باید هر کدام را به صورت جداگانه بازدید کنید. از مجسمه بودای بزرگ که در معبد واقع شده بازدید کنید.

  1. چیانگ مای(Chiang Mai):

بزرگترین و محبوب ترین مقصد در تایلند چیانگ مای است که به خاطر فیل ها و معابد زیبایش مشهور شده است. این شهر میزبان بیش از 300 معبد است اما یکی از بهترین معبدها در آن معبد Wat Phrathat Doi Suthep قرن چهاردهم است که در خارج از شهر واقع شده است. معبد وات فارا سینگ قرن چهاردهم با نقاشی های دیواری باورنکردنی و معبد وات چدی لوآنگ قرن پانزدهم نیز یک شاهکار معماری است. زمانی که در این شهر هستید، بازارهای بسیار این شهر را نیز کاوش کنید. یکی از بازارهای مشهور بازار شب(Night) است.

منبع: مجله سفر
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 515

به "زیباترین شهرهای دیدنی تایلند شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین شهرهای دیدنی تایلند شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید