انتقاد از بی برنامگی سفرها در تعطیلات عید فطر

به گزارش پسرک کامپیوتری، ایسنا/ بعد از انتها یافتن تعطیلات، انتقاد از بی برنامگی سفرها در تعطیلات عید فطر توسط رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران صورت گرفت.

انتقاد از بی برنامگی سفرها در تعطیلات عید فطر

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

نیمه خرداد را دریابید

حرمت الله رفیعی با اشاره به نحوه سفرهای خانوادگی در تعطیلات عید فطر که بیشترین پراکندگی آن در مناطق شمالی ایران بود و با هشدار و اخطارهای بسیاری هم روبرو شد، اظهار کرد: یک ماه پیش، از آژانس ها خواستیم برای سفر در تعطیلات خردادماه برنامه ریزی نمایند، اما آن زمان بعضی دستگاهها مثل وزارت بهداشت مخالفت کردند و اجازه اجرای تور ندادند و گفتند که سفر نباید اتفاق افتد، همان موقع متولیان گردشگری باید بیشتر به فکر می بودند. وقتی یکباره دستور باز شدن قفل کرونا را می دهند، همه مشاغل باز می شوند و شرایط عادی حاکم می گردد، آیا می توان برای گردشگری و سفر یکباره برنامه ریزی کرد که حالا انتظار شکل دیگری از مسافرت را داریم؟

وی اضافه نمود: ده پانزده روز پیش به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یادآور شدم که کشور با دو هفته تعطیلی روبرو است، باید اجازه بدهید برای سفرها برنامه ریزی کنیم. حتی اگر دغدغه کرونا و مهار آن را داشته باشیم و نگران آسیب مردم باشیم، باید هدفمند کار کنیم. آژانسها باید برنامه ریزی می داشتند و تور آماده می کردند، این کار دو خاصیت داشت؛ علاوه بر اینکه چرخ گردشگری به تدریج به حرکت درمی آمد، هزینه سفر مردم هم کاهش پیدا می کرد. وقتی برنامه ریزی نباشد مردم هم سوار ماشین شخصی میشوند و هر جایی می فرایند و گرفتار دلال ها می شوند و هیچ کجا هم از آن ها حمایت نمی کند.

رفیعی گفت: هنوز فرصت است، تعطیلات دیگری در پیش داریم، استدعا می کنیم برنامه ریزی سفر را در دستور قرار دهند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ادامه داد: شما دیده اید از زمانیکه کرونا در کشور شایع گردد، متولی برنامه ای برای سفر و صنعت گردشگری داشته باشد. ما که ندیدیم برنامه ای داشته باشند. اگر بخش خصوصی قرار است کار کند، باید نقطه نظر دولت را بداند و در جریان برنامه ها و سیاست های آن قرار گیرد.

وی اضافه نمود: عموما شکل کار ما این طور است که در بخش خصوصی جلسه میگذاریم و دولت را به نقد میکشیم و دولت هم مجزا جلسه میگذارد و از بخش خصوصی انتقاد میکند، بعد در یک جلسه فرمایشی کنار هم مینشینیم و باهم میخندیم و بهم تعارف میکنیم. تا وقتی در کنار هم قرار نگیریم و باهم کار نکنیم موفقیتی حاصل نمی گردد و این اوضاع هم تغییر نمیکند.

رفیعی با انتقاد از کنار گذاشته شدن بخش خصوصی از برنامه ریزی ها در گردشگری، اظهار کرد: متولی گردشگری از ابتدای کرونا یک جلسه با بخش خصوصی نداشته که برون رفت و نتیجه ای داشته باشد. دفاتر خوابیده اند و مسئولان هم مدام می گویند در جلسه اند. آن جلسات تا حالا چه خاصیتی داشته است، به جای کار کلان دنبال تشکیل و ثبت تشکل خصوصی هستند. برای برون رفت از وضع موجود چه برنامه ای دارند، جز اینکه مدام گزارش اشتباه از آمار و ارقام می دهند تا نشان دهند کاری صورت گرفته است.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران گفت: بعضی آژانسها که نتوانستند ادامه حیات بدهند و از این چرخه درحال خروج هستند، آن دسته که مانده اند بدون حمایت کارهایی را هرچند کوچک در دست انجام دارند. امیدوارم دولت هم با گروهی که هنوز در حیات است جلسه بگذارد و راهکار بخواهد و یاری کند. اگر خوب حرکت کنیم قطعا صنعت گردشگردی در ایران تابستان بدی نخواهد داشت.

منبع: همگردی
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 969

به "انتقاد از بی برنامگی سفرها در تعطیلات عید فطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد از بی برنامگی سفرها در تعطیلات عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید