ادعای واشنگتن پست درباره رابطه رهبر داعش و آمریکا

به گزارش پسرک کامپیوتری، روزنامه واشنگتن پست با انتشار گزارشی تأکید کرد که رهبر جدید گروه تروریستی داعش سابقه همکاری با دستگاه های امنیتی امریکا را داشته است.

ادعای واشنگتن پست درباره رابطه رهبر داعش و آمریکا

نشریه آمریکایی واشنگتن پست با انتشار گزارشی تأکید کرد که رهبر داعش طلاعات مهمی در اختیار دستگاه های امنیتی آمریکا گذاشته است.

در گزارش این نشریه آمده که شخصیتی که با اسم رمز M060108-01 شناخته می گردد در واقع ابو ابراهیم الهاشمی القرشی است که در سال 2008 در زندانی در عراق در چنگ نیروهای امریکایی بود.

این گزارش به نقل از یک مقام آمریکایی تأکید نموده که القرشی در دوران دستگیری یک زندانی نمونه با همکاری خوب با نیروهای آمریکایی بود.

در این گزارش تأکید شده که القرشی در روزهای دستگیری کوشش بسیاری می کرد که خود را چهره ای مفید برای آمریکا نشان دهد و در شناسایی هویت بسیاری از دستگیرشدگان با آمریکایی ها همکاری می کرد.

او در سال 2008 در بازپرسی های خود اطلاعات دقیقی درباره شناسایی چهره های تروریست و مقرهای آنها به آمریکایی ها داده بود که از مهم ترین آنها اطلاعاتی بود که امریکایی ها با آن مقر رسانه ای تروریست های داعش در عراق را شناسایی کردند.

این گزارش براساس سندی محرمانه از وزارت دفاع آمریکا تأکید نموده که القرشی از کسانی بود که بیشترین اظلاعات را به آمریکایی ها داد و ده ها اطلاعات مهم جزئی و دقیق در اختیار آنها گذاشت.

القرشی در سال 2007-2008 در بازداشت به سر می برد و در ده ها جلسه بازپرسی حاضر شد. نحوه آزادی او از زندان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

با قتل ابوبکر البغدادی، رهبر داعش، گزارش های اطلاعاتی آمریکا و دیگر دستگاه های اطلاعاتی بر ابوابراهیم الهاشمی القرشی، فرمانده جدید این گروه که جانشین ابوبکر البغدادی شده متمرکز شده است. براساس برآورد این گروه ها وی توانایی اداره داعش در مرحله پسا ـ البغدادی را ندارد.

به گزارش میدل ایست نیوز، بسیاری گزارش ها نشان دهنده چنددستگی و شکاف های عمیق در صف اول فرماندهان داعش است. این اختلافات بر سر نحوه عملکرد میان دو جریان تندرو شکل گرفت و خود البغدادی هم نتوانست مانع از بروز آنها گردد.

آمریکایی ها درباره توانایی ابوابراهیم القرشی در رهبری مؤثر فعالیت های داعش به نحوی که باعث جلب توجه به حضور آنها در دنیا گردد تردیدهای جدی دارند و معتقدند او نمی تواند یکپارچگی و انسجام این گروه را تأمین کند و مانع از تجزیه آن گردد.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 1519

به "ادعای واشنگتن پست درباره رابطه رهبر داعش و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای واشنگتن پست درباره رابطه رهبر داعش و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید