آمریکا تحقیقات هواپیمای سقوط نموده در ایران را از تحریم ها معاف می نماید

به گزارش پسرک کامپیوتری، وزیر خزانه داری آمریکا گفته این کشور مشارکت در تحقیقات درباره هواپیمای اوکراینی سقوط نموده در ایران را از تحریم ها معاف خواهد نمود.

آمریکا تحقیقات هواپیمای سقوط نموده در ایران را از تحریم ها معاف می نماید

به گزارش گروه بین الملل پسرک کامپیوتری، استیون منوشین، وزیر خزانه داری آمریکا امروز آدینه اعلام نمود این کشور آمریکایی ها یا طرف های دیگری که قرار است در تحقیقات درباره سقوط بوئینگ 737-800 خطوط هوایی اوکراین مشارکت نمایند را از تحریم ها علیه ایران معاف خواهد نمود.

طبق قوانین تحریم های آمریکا، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری این کشور باید برای محققان آمریکایی و دیگر نمایندگانی که قصد سفر به ایران دارند مجوز صادر کند.

بوئینگ آدینه اعلام نمود همراه با اداره فدرال هوانوردی آمریکا و اداره ملی ایمنی حمل و نقل این کشور منتظر دریافت مجوز از دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا جهت مشارکت در تحقیقات مربوط به هواپیمای مذکور هستند.

اداره ملی ایمنی حمل و نقل آمریکا پنجشنبه گفته توافق نموده به عنوان نماینده مجاز دولت آمریکا در تحقیقات مربوط به هواپیما مشارکت کند.

منوشین در کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت: خزانه داری آمریکا برای هر فردی، خواه آمریکایی یا افراد دیگر که بتوانند در تحقیقات مشارکت نمایند معافیت صادر خواهد نمود.

پیش از این نشانه هایی ظاهر شده مبنی بر اینکه دولت آمریکا به دنبال منحرف کردن راستا تحقیقات درباره این هواپیما به سمت و سوهای مطلوب سیاسی خود است.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا امروز آدینه بار دیگر مدعی شد که هواپیمای بوئینگ اوکراین با شلیک موشک پدافند ایران سرنگون شده است.

این در حالی است که یک روزنامه آمریکایی چهارشنبه هفته جاری در گزارشی تصریح نموده مقام های آمریکایی حاضر در یک جلسه توجیهی با اعضای کنگره، از جمله پامپئو اذعان نموده اند که هواپیمای اوکراینی سرنگون نشده است.

روزنامه لس آنجلس تایمز روز 8 ژانویه (چهارشنبه) در گزارشی نوشته مقام های آمریکایی که در یک نشست توجیهی با اعضای کنگره حاضر بوده اند گفته اند اطلاعاتی که نشان دهد این هواپیما هدف قرار گرفته، وجود ندارد.

روزنامه آمریکایی نوشته این اظهارنظر را یک نماینده کنگره حاضر در این نشست، به شرط عدم افشای نام در گفت وگو با این روزنامه مطرح نموده است.

مقام های آمریکایی حاضر در این جلسه مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا و جینا هاسپل، رئیس سیا بوده اند که برای شرح درباره شرایط تنش های میان ایران و آمریکا بعد از پاسخ موشکی ایران، در جلسه کنگره حضور پیدا کردند.

علی رغم این گزارش، مقام های پنتاگون روز پنجشنبه مدعی شدند که این هواپیما با شلیک موشک ساقط شده است.

حدود ساعت 06:12 روز چهارشنبه 18 دی ماه، یک فروند هواپیمای بوئینگ 800-737 متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز 752در ساعت 06:12 از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کیف پرواز نموده بود، پس از قطع ارتباطات با بخش کنترل ترافیک در ساعت 06:18 در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد.

هواپیما دارای167 مسافر و 9 نفر خدمه پروازی بود که همه سرنشینان آن جان باختند؛ اغلب مسافران این پرواز (حدود 140 نفر) ایرانی بودند.

براساس گزارش اولیه دفتر آنالیز سانحه سازمان هواپیمایی، نقص فنی موجب آتش سوزی، قطع ارتباطات مخابراتی و نهایتا سقوط هواپیما شده است؛ هواپیما ابتدا تا ارتفاع 8000 پا صعود می نماید و پس از آن همزمان اطلاعات هواپیما از صفحه رادار حذف و هواپیما با از دست دادن ارتفاع با زمین برخورد نموده و متلاشی می گردد. هیچ پیغام رادیویی توسط خلبان در مورد شرایط غیر معمول دریافت نشده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 637

به "آمریکا تحقیقات هواپیمای سقوط نموده در ایران را از تحریم ها معاف می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا تحقیقات هواپیمای سقوط نموده در ایران را از تحریم ها معاف می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید