480 استارت آپ در الکامپ 98 شرکت می کنند

به گزارش پسرک کامپیوتری، به گزارش خبرنگاران، رضا حیدری بعدازظهر امروز دوشنبه در نشست خبری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک و کامپیوتر (ایران الکامپ 2019) که در محل سازمان نظام صنفی رایانه ای برگزار شد، گفت: حضور شرکت های داخلی با استفاده از توان داخلی به رونق این نمایشگاه کمک می کند.

480 استارت آپ در الکامپ 98 شرکت می کنند

وی با بیان اینکه تعرفه های نمایشگاهی نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است، گفت: این نمایشگاه آوردگاهی است که سالانه ذینفعان توسعه و تحول اقتصاد دیجیتال با بررسی فرصت های بازار به جایگاه سازی محصولات و خدمات خود پرداخته و عملکرد سالانه خود را در معرض دید و داوری عموم قرار می دهند تا با تحریک تقاضای بازار به تعمیق و گسترش اقتصاد کشور یاری رسانند.

حیدری با بیان اینکه در کنار برگزاری نمایشگاه الکامپ رویدادهای دولت الکترونیک، الکام استارز، الکام ترندز، الکام جابز، الکام تاکز و الکام گیم برگزار می شود، ادامه داد: الکام جابز، با هدف اشتغال آفرینی و کاریابی دانش آموختگان فناوری اطلاعات و ارتباطات برپا می شود و به نوعی فرصت ایجاد شغل در نمایشگاه الکامپ است. به این معنی که تعدادی از شرکت ها که جاذب نیروی کار هستند و نیروهای درس آموخته دانشگاهی که آماده حضور در بازار کار هستند، در این بخش به هم مرتبط می شوند.

مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ با اشاره به اینکه در این بخش برای ایجاد شغل و کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات، سازمان نظام صنفی رایانه ای حمایت و سوبسید در نظر گرفته است، اضافه نمود: حدود یکهزار متر مربع برای سالن الکام جابز در نظر گرفته شده است و می توان ظرفیت مناسبی به این موضوع اختصاص داد. بر این اساس پلتفرمی در نظر گرفته ایم که توسط آن همه غرفه ها برای جذب نیروی کار آماده می شوند و پس از انتها جشنواره، گزارش این بخش ارائه خواهد شد.

وی تاکید کرد: دو نوع تقاضای ثبت نام برای حضور در الکامپ امسال از سوی استارت آپها و شرکت ها به ثبت رسیده است که حدود 750 تقاضا می شود. در همین حال 7 شرکت از 7 کشور نیز اعلام آمادگی برای حضور در نمایشگاه را دارند که هنوز حضورشان نهایی نشده است.

حیدری به بررسی موضوع فناوری های روز مانند بیگ دیتا و بلاک چین در بخش الکام ترندز اشاره کرد و اضافه نمود: الکامپ استارز نیز به حوزه استارت آپ اختصاص دارد.

در این نشست رسول سرائیان دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز با اشاره به اینکه شعار برگزاری نمایشگاه الکامپ آینده بهتر است، اضافه نمود: این نمایشگاه از تاریخ 27 تا 30 تیرماه امسال و با هدف ارائه دستاوردهای عرصه طراحی، ساخت و تولید و پشتیبانی از محصولات، خدمات، محتوا و راهکارهای صنایع الکترونیکی، کامپیوتر و دیجیتال در اقتصاد ایران توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه دستاوردهای نرم افزاری و سخت افزاری جدیدی که در خود ابتکار و خلاقیت داشته و همگام با دانش روز باشد، برگزیده می شود، تاکید کرد: در الکامپ امسال به شرکتی که توانسته است در حوزه نرم افزاری یا سخت افزاری دستاوردی جدید را ارائه، رونمایی و معرفی کند، تندیس و لوح تقدیر اعطا می شود.

سرائیان گفت: یک ماه پس از برگزاری الکامپ، نتایج ارزیابی حاضران در این رویداد در حضور وزیر ارتباطات، اعلام می شود.

در همین حال در این نشست، آرش برهمند مسئول برگزاری الکام استارز نمایشگاه الکامپ نیز از ثبت نام نزدیک به 480 استارت آپ در این نمایشگاه خبر داد و گفت: در الکامپ 25 حدود 100 استارت آپ از سوبسید سازمان نظام صنفی رایانه ای استفاده می کنند و مابقی غرفه های 12 متری دارند.

به گفته وی، 60 درصد از استارت آپ هایی که سال گذشته در الکام استارز شرکت کردند توانستند به بلوغ برسند.

برهمند ادامه داد: خوشبختانه امسال فقط استارت آپ ها در الکامپ حضور ندارند و ذی نفعان بازار تأمین سرمایه هم در این نمایشگاه حاضر خواهند شد. از این رو به دنبال ایجاد پاویون برای ارتباط این استارت آپ ها و سرمایه گذاران هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 154

به "480 استارت آپ در الکامپ 98 شرکت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "480 استارت آپ در الکامپ 98 شرکت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید