30 جاذبه گردشگری خیره کننده با خصوصیاتی عجیب

به گزارش پسرک کامپیوتری، دنیا سرشار است از مناطق زیبا و دوست داشتنی و البته باید بدین نکته توجه داشت که زیبایی یک تعریف ذهنی است. در این مقاله از خبرنگاران تصمیم داریم تا با 30 جاذبه گردشگری خیره کننده با خصوصیاتی عجیب و غیرمعمول آشنا شویم که باید یک برنامه سفر برای هرکدام از آن ها ایجاد کنید. قبل از برنامه ریزی برای سفر خود، همراه خبرنگاران باشید تا سفری تصویری به این مناطق داشته باشیم.

30 جاذبه گردشگری خیره کننده با خصوصیاتی عجیب

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

1- تونل عشق، اوکراین

حدود 1.8 کیلومتر از راه آهن اوکراین از داخل یک جنگل زیبا می گذرد که تبدیل به تونلی دوست داشتنی و عاشقانه شده است. این مکان بی سروصدا می تواند یک منطقه بسیار عالی برای زوج های عاشق و ماجراجویی باشد که دوست دارند در یک تونل سبز و طولانی راه بروند. این تونل یک صحنه بسیار زیبا برای عکاسی های رمانتیک به شمار می رود.

2- دره مک موردو درای (McMurdo Dry)، قطب جنوب

اگر می خواهید حس و حالی شبیه به قدم زدن در سیاره مریخ داشته باشید، دره مک موردو درای می تواند یک مکان مناسب برای این کار باشد. گردشگران با بازدید از قطب جنوب می توانند بیابان های مختلفی را مشاهده نمایند که بسیار جالب هستند. دره مک موردو درای از لحاظ توپوگرافی و شرایط عمومی، شباهت بسیار زیادی به کره مریخ دارد.

3- غار Glowworm(کرم شب تاب)، نیوزیلند

در جزیره شمالی نیوزیلند یک قایق تهیه کنید و به غار Glowworm بروید. این غار زیست گاه نوعی کرم شب تاب است که در هیچ جای دیگری دیده نمی شود و همین موضوع غار Glowworm را به یکی از عجایب نیوزیلند تبدیل نموده است. این غار در دنیا نمونه دیگری ندارد و استفاده از تور های گردشگری برای بازدید از آن مناسب تر است. البته حتما دوربین عکاسی تان را به همراه ببرید، زیرا یک تجربه عالی برای گردشگران به حساب می آید که ممکن است دوباره تکرار نشود.

4- کاشی های نمکی، Salar de Uyuni، جنوب بولیوی

شاید بتوان گفت کاشی های نمکی جنوب بولیوی هیچ مشابه دیگری در دنیا ندارند و گردشگران در بازدید از این منطقه احساس می نمایند که به یک سیاره بیگانه سفر نموده اند. این سفره های نمکی در زمانی که شرایط آب و هوایی مناسب باشد، توسط یک لایه نازک آب پوشانده می شوند که عملکردی شبیه به آینه دارد. گردشگران در این منطقه می توانند تصاویری ثبت نمایند که به نظر می رسد در وسط دریای وسیع و سفیدرنگ گرفته شده اند. در کوه های اطراف کاشی های نمکی، چندین غار وجود دارد که گشت وگذار در آن ها می تواند هیجان انگیز باشید.

5- غار های یخی، Mendenhall Glacier، آلاسکا، آمریکا

بسیاری از افراد دوست دارند که از یخچال های طبیعی بازدید نمایند، اما نظرتان در مورد سفر به درون یکی از آ ن ها چیست؟ غار جونو (Juneau) این خیال پردازی را به واقعیت تبدیل می نماید. غار مذکور حدود 19 کیلومتر است و گردشگرانی که می توانند صخره نوردی نمایند و دارای کایاک (نوعی قایق) هستند، قادر خواهند بود تا در این غار تصاویری را ثبت نمایند که گویا به صورت دیجیتالی ساخته شده اند. البته اگر می خواهید از این غار ها بازدید داشته باشید، بهتر است که عجله کنید؛ زیرا تغییرات آب و هوایی باعث شده است که یخچال های طبیعی آب شوند و این موضوع می تواند در حیات این غار ها نیز تغییراتی را ایجاد کند.

6- سرزمین لاله ها (Tulip Fields)، هلند

اگر عاشق گل هستید و علاقه زیادی به لاله دارید، سرزمین لاله ها در هلند می تواند یک مکان بسیار عالی برایتان باشد. تنها چند منطقه در سرتاسر دنیا وجود دارد که بر روی زمین های بزرگ گل لاله تمرکز نموده اند و در این بین می توان به هلند و ایالت میشیگان در آمریکا اشاره نمود؛ اما هیچ کدام از آن ها مثل هلند خیره نماینده نیستند.

7- آنتلوپ کانیون (Antelope Canyon)، آریزونا، آمریکا

آنتلوپ کانیون بخشی از پارک ملی و تفریحی ناواهو (Navajo) است که در آن نوعی بز کوهی با نام Pronghorn زندگی می نماید. اگر می خواهید در سفرتان به این دره از تمام بخش های آن بازدید کنید، بهتر است که به وسیله تور های گردشگری وارد عمل شوید. بخش های دیگر این منطقه نظیر Rainbow Bridge Trail و Waterholes (چاله های آب) جاهایی هستند که گردشگران می توانند در آن ها پرسه بزنند و لذت ببرند.

8- جنگل سیاه، آلمان

جنگل سیاه نام یک منطقه کوهی در آلمان است که ساختاری شیطانی دارد و درختان بزرگ آن نیز همچون یک خیمه مانع رسیدن نور زیاد به زمین جنگل می ِشوند. این منطقه در واقع همان جایی است که هانسل و گرتل در آن با جادوگر ستمکار دیدار کرد (ماجرای یک افسانه)؛ اما هرچه که باشد جنگل سیاه در آلمان یکی از بهترین منطقه های پوشیده از درخت دنیا است.

9- دریای یخ زده (Sea Ice)، اسپیتس برگن، سوالبارد

دریای یخ زده در خارج از اسپیتس برگن یک منطقه زیبا است اما اصلی ترین ویژگی این بخش به خرس های قطبی آن بازمی شود. در طول بعضی از این سفر ها نیز رفتار های نادری از این خرس های قطبی به ثبت رسیده است. به عبارت دیگر، این منطقه یک مکان عالی برای گردشگرانی محسوب می شود که دوست دارند از یخ و البته خرس های قطبی عکاسی نمایند.

10- دخمه های پاریس (Catacombs of Paris)، فرانسه

برای بعضی از مردم مکان های ترسناک نمی توانند جالب باشند؛ اما دخمه های پاریس یک منطقه بسیار جالب است که باید از آن بازدید کنید. در این مکان استخوان و جمجمه های بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است وحشتناک باشند اما به صورتی هنرمندانه شما را به یاد تاریخ و گذشته خواهد انداخت و در هر دخمه می توانید اطلاعات بسیار زیادی از زندگی گذشتگان را به دست آورید. دخمه های پاریس یکی از مناطق پربازدید تاریخی در دنیا هستند که سالانه افراد زیادی از آن ها بازدید می نمایند.

11- جنگل بامبو، ژاپن

جنگل بامبو (خیزران) در توکیو، یکی از زیباترین مناطق سبز دنیا است که زیبایی های خاص خود را دارد و گاهی در ژاپن به نام جنگل 100 صدا نیز شناخته می شود. این بدان معناست که بازدید از جنگل مذکور، لذتی سمعی و بصری برای گردشگران خواهد داشت.

12- استخر رویایی (Isle of Skye ،(Fairy Polls، اسکاتلند

برای رسیدن به منطقه Fairy Polls باید حدود 40 دقیقه پیاده روی کرد، اما در سرانجام یک منظره بسیار زیبا در مقابل دیدگانتان قرار خواهد گرفت که یک استخر (حوضچه) با آب سرد و زلال نیز در آن وجود دارد که آب آن از رودخانه Brittle تأمین می شود. بسیاری از گردشگران این منطقه دوست دارند که از این استخر زیبا عکاسی نمایند و البته اگر علاقه به شنا کردن داشته باشید، باوجوداینکه آب سردی دارد، اما با تحمل این سرما می توانید در یکی از زلال ترین آب های دنیا شنا کنید.

13- ماچو پیچو (Machu Pichu)، پرو

اگر علاقه به ماجراجویی دارید و می توانید به یک منطقه دور از دسترس بروید، ماچو پیچو یک مکان عالی برای این هدف شما به حساب می آید. در ماچو پیچو می توانید به بازدید از یک فرهنگ گم شده بپردازید. البته تا به امروز تعیین نشده است که از این بنا ها در قرن 15 میلادی چه استفاده ای می کردند. رسیدن به این منطقه بدون استفاده از هلیکوپتر کار بسیار دشواری است.

14- جزیره مامانوکا (Mamanuca)، فیجی

20 جزیره در فیجی وجود دارد که جزیره مامانوکا در رأس آن ها قرار گرفته است و گردشگران در این جزیره می توانند از فرصت های تفریحی بسیار زیادی استفاده نمایند. در این بین می توان به شنا کردن و لذت بردن از آب، ثبت تصاویر خیره نماینده، تماشا کردن دلفین ها، چتربازی و بسیاری از سرگرمی های دیگر اشاره نمود.

15- Giants Causeway، ایرلند و اسکاتلند

Giants Causeway منطقه ای در ساحل ایرلند و اسکاتلند است که گفته می شود در گذشته یک پل باستانی بوده و این دو کشور را به یکدیگر متصل می نموده. البته دانشمندان می گویند که این موضوع ریشه علمی ندارد و بیشتر شبیه به یک افسانه است؛ اما هرچه باشند، بسیار شگفت انگیز است. گفته می شود که دلیل به وجود آمدن Giants Causeway سرد شدن سریع گدازه های آتش فشانی بوده است.

16- قلعه نوشوانشتاین (Neuschwanstein)، آلمان

یکی از قلعه های معروف دنیا که برای عکاسی بسیار مناسب است، قلعه نوشوانشتاین نام دارد که در آلمان واقع شده و پناهگاه یک شاه درونگرا بوده است. اما از سال 1886، مدتی بعد از اینکه پادشاه آلمان با نام لودویگ فوت کرد، در های این قلعه به روی مردم باز شد و گردشگران می توانند به تماشای عظمت آن بپردازند. بدون شک بازدید از این قلعه برای دوست داران دیزنی می تواند بسیار جالب باشد.

17- سوراخ بزرگ آبی (Great Blue Hole)، بلیز

در حدود 150 هزار سال پیش، یک غار آهکی در بلیز به وجود آمد. در طول زمان سطح آب دریاها افزایش یافت و همین موضوع باعث شد که سقف غار فرو ریزد و یک سوراخ بزرگ آبی به وجود آید. لازم به ذکر است که سوراخ بزرگ آبی یکی از نقاط منحصر به فرد در دنیا برای غواصی است.

18- قلعه دراکولا (Dracula)، رومانی

قلعه بران (Bran) که در رومانی واقع شده است، اغلب تحت عنوان قلعه دراکولا شناخته می شود و یک منظره خیره نماینده در این کشور به حساب می آید. گردشگرانی که ترس و هیجان را دوست دارند، می توانند در بخش های مختلف این قلعه گردش نمایند و البته بازدید از حومه شهر نیز بسیار لذت بخش خواهد بود. این باور وجود دارد که دراکولا و ولاد سوم، دو روز در زندان این قلعه مانده اند. اگر بسیار ماجراجو هستید، گردش در ویرانه های قلعه Poienari در Brasov می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. این همان جایی است که گفته می شود دراکولا در آن زندگی می کرد.

19- دره Ten Peaks، آلبرتا، کانادا

دره زیبا Ten Peaks در پارک ملی آلبرتا Banff واقع شده است و گردشگران این نقطه می توانند از 10 قله آن عکاسی نمایند که در این بین می توان به کوه های Fay، Neptuak، Mountain و Tuzo اشاره نمود. البته از این موقعیت می توان چند قله دیگر را نیز مشاهده کرد.

20- رشته کوه آلپ در اتریش مرکزی

رشته کوه آلپ یکی از جاذبه های زیبای دنیا است و یکی از زیباترین مناطق آلپ، در اتریش واقع شده است. در این منطقه ویژگی های توپوگرافی مختلفی وجود دارد که در این بین می توان به آبشار های کوچک اشاره نمود.

21- کوه های Candy Cane، آذربایجان

کوه های Candy Cane در منطقه قفقاز آذربایجان قرار گرفته اند. نام این کوه ها از رنگ بندی مختلف و خیره نماینده شان گرفته شده است و دلیل این تفاوت رنگ ها نیز شرایط طبیعی است که در این بین می توان به تغییر اکسیداسیون آهن مخلوط با آب های زیرزمینی اشاره نمود. کوه نوردی در این کوهستان برای افرادی که تجربه مشابهی نداشته اند، می تواند خطرساز باشد. البته تماشا کردن زیبایی های این کوه ها بدون بالا رفتن از آن ها نیز امکان پذیر است.

22- معبد طلایی، امریتسار (Amritsar)

صاحب نام، یک معبد در شهر امریتسار هند است که به صورت عمومی، معبد طلایی شناخته می شود. این معبد خارق العاده، جاذبه ای مذهبی به حساب می آید ولی بازدید از آن برای تمام افراد می تواند خاطره انگیز باشد. معبد طلایی یکی از آثار معماری جالب در دنیا است که در طراحی آن از سبک اسلامی و هندو الگو گرفته شده است.

23- دریاچه ماوورا (Mavora)، نیوزیلند

دریاچه ماوورا که در نیوزیلند واقع شده، یکی از نقاط زیبا برای گردشگری به حساب می آید که اطراف آن را نیز جنگل، کوه و زمین های صاف تشکیل داده است. دریاچه مذکور یک منطقه بسیار مناسب برای گردشگران به حساب می آید و می توانند از زیبایی ها و بخش های مختلف آن لذت ببرند. البته یکی دیگر از کار هایی که گردشگران در دریاچه ماوورا می توانند انجام دارند، تماشا کردن آسمان شب است. شب ها در این دریاچه نور بسیار کمی وجود دارد و همین موضوع باعث می ِشود که تجربه ای بی نظیر در ذهن گردشگران ثبت شود.

24- دریاچه های زمردی (Emerald)، نیوزیلند

اگر تصمیم داریم که در سفرتان به نیوزیلند از دریاچه Mavora بازدید کنید، بهتر است که بازدید از دریاچه های زمردی را نیز در برنامه خود قرار دهید. نام این دریاچه های کوچک از رنگ عجیب آن ها گرفته شده است. این منطقه یکی از نقاط دور از دسترس نیوزیلند به شمار می رود که حس و حال بسیار خوبی دارد.

25- Etretat Cliffs، فرانسه

این صخره ها در Upper Normandy واقع شده اند و شهرت این منطقه به ساختار سفید و گچی آن ها مربوط می ِشود. سواحل شنی موجود در این منطقه باعث شده اند که بازدید از این صخره ها ساده تر باشد و گردشگران می توانند مدتی را در اطراف این منطقه استراحت نمایند و از مناظر لذت ببرند.

26- آبشار Gullfoss، ایسلند

Gullfoss یا آبشار طلایی از 3 پله (صخره) طبیعی تشکیل شده است که ریخته شدن آب رودخانه از این پله ها منظره بسیار زیبایی به وجود می آورد. این رودخانه Hvita نامیده می شود و از پله های مذکور که راه پله نامیده می ِشوند، عبور می نماید. درنهایت این آب از ارتفاع 22 متری فرو می ریزد. لازم به ذکر است که در اطراف این آبشار پودر آب ایجاد می شود و ایستادن در کنار آن می تواند بسیار خاطره انگیز باشد.

27- Pamukkale، دِنیزلی، ترکیه

Pamukkale یک واژه ترکی است که معنای قلعه پنبه ای می دهد. Pamukkale یک منطقه بسیار زیبا است که گردشگران در آن می توانند از چشمه های آب گرم لذت ببرند و تنی به آب بزنند. در اطراف این چشمه ها نیز چندین هتل وجود دارد و یک منطقه گردشگری به شمار می رود. البته این هتل ها کمی پایین تر از Pamukkale قرار گرفته اند تا به زیبایی چشمه ها آسیبی نرسد.

28- جزیره کودیاک، آلاسکا، آمریکا

جزیره کودیاک بزرگ ترین جزیره در مجمع الجزایر کودیاک است که در ساحل جنوبی آلاسکا واقع شده است. این منطقه 3600 مایل مربع است که همگی زیبا و مناسب برای گردشگری هستند. گردشگران در این منطقه می توانند در جنگل های تودرتو، کوه ها و زمین های سرسبز گردش نمایند. البته دوسوم از این جزیره نیز پناهگاه ملی حیات وحش کودیاک است و احتمال این وجود دارد که خود را با یک خرس بومی کودیاک روبه رو ببینید.

29- آبشار آتاباسکا (Athabasca)، آلبرتا، کانادا

آبشار زیبای آتاباسکا بخشی از پارک ملی جاسپر (Jasper) در کانادا است. البته ارتفاع این آبشار مثل سایر آبشار های بزرگ، چشمگیر نیست، اما مقدار آبی که از آن پایین می ریزد غیرمعمول است. یکی دیگر از ویژگی های آبشار مذکور این است که گردشگران می تواند از فاصله ای نزدیک و البته بی خطر، از آن عکاسی نمایند.

30- El Chalten، آرژانتین

El Chalten یک دهکده کوهستانی است که در استان Santa Cruz آرژانتین واقع شده است. این دهکده بسیار زیبا و دوست داشتنی است و البته 2 کوه موجود در اطراف این دهکده نیز می توانند برای گردشگران جالب باشند. زیبایی این منطقه در فصل پاییز دوچندان می شود و لازم به ذکر است که El Chalten پایتخت کوهنوردی آرژانتین نام گرفته است.

با وجود این نقاط بسیار جالبی که در سرتاسر دنیا وجود دارد، گذراندن تعطیلات کسل نماینده، غیرمنطقی به نظر می رسد. بهتر است که به این نکته توجه داشته باشید که بازدید از نقاط تکان دهنده و زیبا باعث می شود که در شغل خود پیروز تر شوید و البته هرکدام از این سفر ها به عنوان خاطره ای دوست داشتنی در ذهنتان ثبت خواهد شد. شما برای آغاز سفر کدام یک از این مناطق را انتخاب می کنید؟

منبع: lifehackمنبع: کجارو
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 600

به "30 جاذبه گردشگری خیره کننده با خصوصیاتی عجیب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 جاذبه گردشگری خیره کننده با خصوصیاتی عجیب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید