یمن، نیروهای مورد حمایت عربستان، نظامیان وابسته به امارات را از از پادگانی بیرون انداختند

به گزارش پسرک کامپیوتری، نیروهای دولت مستعفی یمن که مورد حمایت سعودی هستند، در درگیری با نظامیان تحت الحمایه امارات، آن ها را از پادگانی در جنوب یمن فراری دادند.

یمن، نیروهای مورد حمایت عربستان، نظامیان وابسته به امارات را از از پادگانی بیرون انداختند

به گزارش گروه بین الملل پسرک کامپیوتری، منابع نزدیک به دولت مستعفی یمن که مورد حمایت عربستان سعودی است، از سیطره نیروهای تحت امر این دولت بر پادگان نیروهای وابسته به امارات عربی متحده در جزیره سُقُطری خبر دادند.

مختار الرَحبی، مشاور وزیر اطلاع رسانی دولت مستعفی و دبیر مطبوعاتی سابق عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن شنبه شب در توییتر نوشت که فرماندهان شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) بعد از آنکه نیروهای امنیتی و ارتش، به صورت کامل پادگان نیروهای ویژه را آزاد کردند، دسته جمعی پا به فرار گذاشتند.

اوگفت که نیروهای منصور هادی هم اکنون در حال تثبیت مواضع و أمن کردن پادگان و مناطق اطراف آن هستند.

این منبع نزدیک به دولت مستعفی به نقل از رمزی محروس، استاندار سقطری اظهاراتی را نقل کرد که حکایت از درگیری نیروهای مورد حمایت اماراتی و سعودی در جزیره سقطری دارد.

استاندار سقطری یمن از همه نیروها، افراد و افسران نیروهای ویژه خواسته به پست و مأموریت خود برگردند. او گفت که نیروهای دولت مستعفی پیوسته بر صلح در سقطری تأکید داسته و هرگز اجازه نخواهند داد دستان پلید با امنیت و ثبات این استان بازی نمایند.

تصاویر و فیلم های منتشر شده از این پادگان نشان می دهد که نیروهای منصور هادی پرچم نیروهای وابسته به امارات را به زیر گشیده و فریاد می زنند: جانم فدای یمن.

فیلم

از اواخر تابستان سال گذشته، نیروهای یمنی وابسته به امارات (شورای انتقالی) با نیروهای دولت مستعفی (مورد حمایت عربستان) در استان عدن درگیر شدند. نتیجه این درگیری ها سقوط عدن، ادارات دولتی و بعضی از مناطق شبوه به دست شورشیان جدایی طلب مورد حمایت ابوظبی بود.

درگیری ها در عدن که از سوی بسیاری از تحلیل گران و ناظران مسائل یمن، درگیری نیابتی عربستان سعودی و امارات (دو عضو فعال ائتلاف ضد یمن) عنوان داده شده بود، بهمن ماه گذشته به توافق ریاض و توقف درگیری ها منجر شد. با این حال این درگیری ها هر از گاهی از سرگرفته می شود.

موقعیت سقطری در دریای عرب

با این حال، درگیری های سعودی و اماراتی و نیروهای تحت الحمایه آن ها در جزیره زیبای سقطری به بیش از یک و نیم سال برمی شود. زمانی که نیروهای مورد حمایت امارات، عناصر و ارتشی های دولت منصور هادی را از این جزیره بیرون انداختند و این مسئله به تقابل پنهان ریاض و ابوظبی در جنوب یمن منتهی شد.

جزیره سقطری بزرگترین جزیره در دریای عرب و یکی از جزایر بکر و دست نخورده با طبیعت شگفت انگیز است که به گفته های مقامات یمنی، اماراتی ها به دنبال تصاحب منابع طبیعی و دریایی آن بوده و درصدد ایجاد پایگاه نظامی در آن هستند (جزئیات بیشتر).

طبیعت زیبای سقطری یمن

طبیعت زیبای سقطری یمن

طبیعت زیبای سقطری یمن

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: it-baby.ir شناسه مطلب: 888

به "یمن، نیروهای مورد حمایت عربستان، نظامیان وابسته به امارات را از از پادگانی بیرون انداختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، نیروهای مورد حمایت عربستان، نظامیان وابسته به امارات را از از پادگانی بیرون انداختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید